Fórum - Téma


M6 - piskani v zatackach


Fórum 6 GG / GY M6 - piskani v zatackach

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2007-10-15 13:06:31

ahoj vsem

nedavno jsem si poridil M6. Je super!

Nicmene ted jsem zjistil, ze pri jizde z kopce s prudsimi zatackami zacne po chvili piskat. Zacne to jen v prudsich pravotocivych zatackach a zda se to vychazet odnekud od prednich kol. Nezalezi jak jedu rychle, ci na volnobeh nebo s motorem. Jakmile se to ale rozpiska, tak pak uz to piska i v rovine nebo do kopce, navic pak trochu i v zatackach do leva (nicmene do prava je to porad vyrazne horsi).

Poradte nekdo co by to mohlo byt, prosim.

2007-10-15 15:20:28

zkus proplachnout vodou brzdy na předku

2007-10-15 16:06:45

Myslis ze by to mohly byt brzdy? Pak to piska i kdyz nebrzdim. Navic to nepiska kdyz brzdim a jedu rovne (at z kopce nebo do kopce) ...

doris  
Doris
2007-10-15 18:16:59

Mohou Ti špatně chodit destičky ve třmenech - můžou být zaneřáděné a špatně se vracet. Takže mají tendenci stále přibržďovat. Podobné problémy dělají i neoriginální destičky, mají jiné složení směsi (třeba jsou měkčí) a pískají hodně nepříjemně. Pokud pískaní přestane, když začneš brzdit, jsou to na 99% destičky. Jestli uvažuji správně, tak v zatáčkách se mohou odstředivou sílou přiblížit ke kotouči a dotýkat se ho - to pak dělá ten pískavý zvuk. Nám to takhle dělalo na Nissanu. Po výměně za origo destičky tento problém zmizel navždy. V autorizovaných servisech při garančce vždy zbrušují hrany destiček, možná to má svůj důvod. Rozhodně bych to vyčistila a kluzné části třmenů, po nichž se pohybují destičky, promazala měděnou pastou.

2007-10-15 20:28:02

souhlas s Doris

2007-10-15 21:13:04

Já bych ještě Doris doplnil, a že jsem už na brzdy specialista, stává se po velkém namáhání brzd, že se deformuje kotouč, prohne se, a i když pístky chodí dobře, jsou čisté, tak v místě deformace kotouče dochází k přibrždování.

Oprava je celkem snadná, pokud se to udělá rychle, než se kotouč v místě dotyku neubrousí - stočení kotouče , i drážky se dají znovu vybrousit.

2007-10-15 21:18:20

Jo, ještě jedna drobnost, většina moderních aut má kontrolku brzd - pozor neukazuje hladinu brzdové kapaliny, ale její tlak, můžou tam být bubliny vzduchu, pak to brzdí nerovnoměrně.

Hladinu je nutno kontrolovat okem, v motorovém prostoru....

Efekt je ten, že kontrolka se rozsvěcí při poklesu tlaku, a ten nastane až při velkém poklesu hladiny, s velkým zpožděním po poklesu hladiny pod min. úroveň. Hrozí tedy poškození brzd, pokud se hladina nekontroluje okem.... I u nového auta!

2007-10-15 23:23:04

Dnes mi rekl technik to co zde pise Drag, co nejrychleji ztocit a vymenit desticky. Muze dojit pak k maleru.

To piskani je spravny, je tam nejaky plisek ci co, ktery to prave ze signalizuje, ze je cas, zacit neco delat s brzdama.

Me to taky ceka hned pristi tyden a mozna este predni tlumice, ale to si nejsem jist......mozna to necham repasovat u nekoho.......pry to neni slozyty

doris  
Doris
2007-10-16 08:42:56

Tak mě ještě napadlo, pokud by byl třeba zvlněný nebo prohnutý kotouč, pískalo by to rovnoměrným tónem, nebo třeba při pomalé jízdě spíše vytvářelo jakoby silnější a slabší zvukové intervaly?Osobně bych tipovala tu druhou variantu. My, když jsme měli zvlněný kotouč, tak v místech deformace byl zamodralý a při brždění bylo cítit rázy od brzd do pedálu. Ale nepískalo to. Brzdy nám pískaly přesně, jak je uvedeno v horním příspěvku a mohla za to špatná směs destiček, nebyly ani sjeté, ale prostě si nesedly s kotouči a hodně špinily kola. Je tam více možností, proč to vydává takový zvuk. Záleží též,v jakém stavu jsou kotouče a destičky a zda jsou to originální díly.

2007-10-16 10:04:42

Dobre, juknu na tu kapalinu a brzdove kotouce. Nejsem zadny velky technik tak uvidim, co uvidim a pripadne to vezmu na Sporilov.

Diky moc vsem za rady.

2007-10-18 11:39:26

Tipl bych to spíš na ty destičky vpředu... to co píše Doris... což je celkem častá závada u šestek... známý má podobný problém na M6 dovezené z USA, zůstávají viset na předku a pak to při prudším průjezdu zatáček píská.

2007-10-18 16:52:10

Mám M6 z USA,ale předek mi spíš trpí na opotřebení kotoučů.

Destičky zatím no problemo(jestli to není tím,že jsem je již měnil).

2007-10-26 23:46:46

to drag: tý, docela rád bych viděl auto bez el. snímače hladiny brzdové kapaliny, poslední auto které sem dělal a tuto věc postrádalo byla šáde 120

2013-02-27 23:02:09

Obnovuji staré téma ohledně brzd, ať nezakládám nové.

Poslední týden, co auto stojí přes noc venku jsem si všiml, že po rozjezdu při brždění vychází odněkud z auta (nejspíš od brzd) takový zvláštní, nepříjemný zvuk. Dělá to pouze při brzdění a jen asi první 3 minuty po startu, poté když brzdím, žádný zvuk neslyšet. Ten zvuk se těžko popisuje - je to takový jakoby hlubší zvuk, takové jakoby šoupání

Jinak co se týče brzdného účinku, nemá to na něj žádný vliv, zkoušel jsem i hned po rozjezdu kdy zaznívá tento zvuk při brzdění na to dupnout a brzdilo to skvěle jako vždy.

Nevím, jestli by to dělalo i kdyby auto stálo někde v teple uvnitř, neměl jsem příležitost to prozatím vyzkoušet, nicméně před měsícem kdy ještě mrzlo a auto stálo rovněž venku, se nic takového nedělo. Objevilo se to asi před týdnem.

Nevíte někdo, co zkontrolovat nebo čím by to mohlo být??? Díky moc za rady

MAX6  
J.

Andrew, 2013-02-27 23:02:09 napsal:

Obnovuji staré téma ohledně brzd, ať nezakládám nové.

Poslední týden, co auto stojí přes noc venku jsem si všiml, že po rozjezdu při brždění vychází odněkud z auta (nejspíš od brzd) takový zvláštní, nepříjemný zvuk. Dělá to pouze při brzdění a jen asi první 3 minuty po startu, poté když brzdím, žádný zvuk neslyšet. Ten zvuk se těžko popisuje - je to takový jakoby hlubší zvuk, takové jakoby šoupání ..

Jinak co se týče brzdného účinku, nemá to na něj žádný vliv, zkoušel jsem i hned po rozjezdu kdy zaznívá tento zvuk při brzdění na to dupnout a brzdilo to skvěle jako vždy.

Nevím, jestli by to dělalo i kdyby auto stálo někde v teple uvnitř, neměl jsem příležitost to prozatím vyzkoušet, nicméně před měsícem kdy ještě mrzlo a auto stálo rovněž venku, se nic takového nedělo. Objevilo se to asi před týdnem.

Nevíte někdo, co zkontrolovat nebo čím by to mohlo být??? Díky moc za rady

2013-02-27 23:03:55

Nejsou to jen zrezlí kotouče ? Teda taková ta povrchová rez co se udělá během chvilky když se na horký kotouče dostane voda (sníh) ? Všecky auta co znam to mívaj docela často,když je venku mokro. Ten hluk je jen po dobu než se ta rez zbrousí o destičku.


Odpovědět