Fórum - Téma


M6-Kontrolka emisního a palivového systé


Fórum Technický koutek M6-Kontrolka emisního a palivového systé
2010-10-02 21:46:10

Ahoj, dnes mi začala svítit "Kontrolka emisního a palivového systému motoru" (je to ta ikona motoru) problém je v tom že nevím na 100% jestli mi svítila už před níže popsanou událostí nebo až po tom.

Jde o to že jsem montoval do auta "Trojblik" (origo od Mazdy) a jak jsme tak s kámošem kecali tak jsem před testem funkčnosti zapomněl ještě zapojit tři konektory vedle pojistkovky (vlevo od pedálů) Takže to bylo tak že jsem zapnul zapalování, hodil blinkr a následně jsem si všiml že nemám zapojené ty tři konektory. Tak jsem je zapojil a trojblik šlapal. No a později jsem si při jízdě všiml že svítí tahle blbá kontrolka.

Otázka je, zda je možné že si jednotka při odpojených konektorech mohla zapsat závadu a teď trvale svítí nebo to s tím vůbec nesouvisí ?

Samozřejmě že diagnostika to vyřeší, ale já bych to rád věděl už teď

A ještě dotaz, přestane kontrolka svítit, respektive vymaže se seznam závad, když odpojím na delší dobu akumulátor ?

Jde mi o to, abych nemusel k vůli prkotině do servisu. Pak mě taky zajímá co vše se po odpojení baterie resetuje nebo se musí nastavit. Doufám že ne centrál atp.

2010-10-02 22:26:56

skus odpojit baterku niekto radi aj podrzat stlacenu brzdu

ak predchadzajuci majitel zakodoval radio bude pytat kod

rozladia sa ti stanice a vsetky nastavenia aj hodiny budes muset nastavit

a este sa ti resetne ovladanie okien zo sedadla vodica tiez trocha otrava

2010-10-03 18:53:52

Zbytečně jsem se staral, dnes nastartuji a kontrolka už nesvítí. Magda si to znovu "očuchla" a zjistila že plaší zbytečně tak tu kontrolku zase vypla

A to už jsem se chystal odpojit ten akumulátor.


Odpovědět