Fórum - Téma


M6 II sedan - samovolne otevirani kufru


Fórum 6 GH M6 II sedan - samovolne otevirani kufru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2011-10-24 23:27:38

Zacal me zlobit "elektricky otvirac vika zavazadloveho prostoru", jak je to nazvano v manualu. Mam verzi zamykani bez startovaci karty.

Zacalo to tim, ze se prestal kufr otevirat po stisku tlacitka na viku. Samozrejme ve stavu s odemcenymi dvermi a klicem mimo zapalovani. Pres DO se kufr oteviral normalne.

Ted se navic pridal stav, ze po otevreni kufru pres DO a jeho zavreni se tento opakovane samovolne otevira. S ruznou periodicitou po ruzne dlouhou dobu. Priklad: Otevru kufr, za 5 sekund zavru a on se sam otevre. Zavru a po 15 sekundach se sam otevre. Zavru a sam se otevre treba po 30 sekudach. Takhle si s nim hraju treba 5 minut, za tu dobru se otevre sam treba 10x. Jak z Mr. Beana . Kdyz necham ten kufr otevreny, tak v tom viku v miste zamku cvaka, jako ze se "odemyka" na prazdno... To samovolne otevirani prestane bud po uzamceni dveri, nebo po nastartovani motoru. Muj odjezd tedy vypada tak, ze pres DO otevru kufr, dam do nej zavazadla, zavru ho. Cestou k volantu se kufr sam otevre, ja nastartuju, jdu zavrit kufr, vratim se k volantu a muzu jet... Vtipne .

Jako naprosty laik jsem zkousel reset ridici jednotky, jestli ta se treba nepomatla, odpojil jsem na nekolik hodin a baterii (ani nevim, jestli se odpojenim baterie da toho resetu docilit), prvni vec po jejim zapojeni - cvak, otevrel se sam kufr . Pak jsem si myslel, jestli treba neni zasekle tlacitko otevirani kufru na tom DO, ale tim to taky asi nebude, vsiml jsem si, ze na DO vzdy pri stisku nejakeho tlacitka a tedy odesilani signalu blikne diodka, ta vsak v dobe toho samovolneho otevirani neblika...

Asi to bude tedy nekde v tom mechanismu zamku? Z nejakeho duvodu tam spina rele (nebo co to tam je) tak, jak chce ono a ne jak chci ja...

Nemate nekdo podobnou zkusenost? Napada vas pricina problemu?

2015-11-09 12:58:39

Ahoj. Právě také začínám řešit tento problém. Chová se to velmi podobně, zatím jsem ale k samovolnému otevírání nedospěl. Ale mám strach, že k to k tomu nemá daleko. Např. už jsem lezl do kufru přes kabinu, abych ho otevřel nouzovou páčkou, kdy se el dotahování víka seklo na 1/2 cesty a nešlo ani oveřít ani zavřít. Někdy na drndácích v tom taky občas pocvakne, jako by měl motorek špatný signál, že je dovřeno.

Minulý týden jsem měl auto v servisu (Autopalace Brno), hlásil závadu do podrobna, ale při předávce povídali, že nic nepozorovali, že to funguje normálně. Údiv nastal, až když jsem ukázal srovnání otvírání přes DO a tlačítkem na víku (zpožděné). Nastalo kroucení hlavami, že tohle ještě neviděli.

Chápu, že nemuseli, ale od toho je tu servisní manuál (workshop), konkrétně na straně 09-14–53 je přesně postup, jak to celé debugovat. Ještě mě napadlo se zeptat, jestli to nemůže souviset s napětím v baterce, ale to říkali, že ne, nicméně raději ji doma ještě přeměřím. Nemám čas se v tom moc vrtat, ale škoda, že v Mazdě si ten manuál neotevřou, jen mi nahlásili, že Diagnostika žádnou chybu dveří nehlásí. Nicméně selský rozum a manuál zřejmě už dnes moc není v módě.

Jak jsi dopadl, přišel jsi na příčinu v čem to bylo? díky předem za odpověď!

2016-01-01 10:29:58

Chlapi,chci se zeptat,funguje vám tlačítko na zadním víku při nastartovaném motoru?Já mám tlačítko vadné,je odpojeno od konektoru,nespíná obvod.Jedná se mi o to,že když přijedu,nechci vypínat motor,jen chci vytáhnout nákup z kufru a hned zajet do garážeKartou otevřít nejde,jen pokud je motor zhasnuty.Jde mi o to,že pokud nepujde otevřít tlačítkem u běžícího motoru,tak to ani nemusím ani ten mikrospínač měnit.Díky za odpovědi

2016-01-02 10:17:05

Musíš mít při běžícím motoru zataženou ručku, jinak kufr otevřít nejde. Takhle to mají všechny Mazdy.

2016-01-02 15:42:12

pantauleo: Tak to je rada nad zlato.Vůbec mě to nenapadlo!Díky moc

2016-11-05 15:46:45

statham: Tenkrat jsem to vyresil tak, ze jsem tlacitko prostrikal kontaktolem a od te doby funguje jako nove. Jednou jsem tak zfunkcnil home tlacitko iPhonu. Kontaktol je halt mocny prostredek!

2016-11-05 21:18:27

statham: Jestli si to hlásil přijímacímu technikovi, který ví o mazdách kulové, tak je jasné, proč to nevyřešili. Tam je dobré jezdit na servisní prohlídky. Zkus autobalvín a pana Dočekala a vysvětlit problém.

2016-11-11 10:11:59

Hlasim take podobnu zavadu. Najskor mi prestalo fungovat zamykani pomocou tlacidla na kluke zo strany vodica. Na strane spolujazdca funguje. Neskor sa objavilo samovolne otvaranie kufra. A obcas zaregistrujem aj to, ze po stlaceni tlacidla na otvorenie kufru je nejaka prodleva, ale nerobi to vzdy. Idem teda najskor skusit ten Kontaktol.

2016-11-13 11:13:20

Kontaktol nepomohol. Kufr sa otvara samovolne stale.

2017-02-15 18:36:29

Mám stejný problém jako strom. Nepravidelně se objeví stav, kdy se kufr sám od sebe otevírá. Děje se tak po náhodně dlouhé době od odemčení auta (5 - 30 sec.). Někdy pomůže po nastartování rychle nasednout, zavřít dveře a rozjet se. Někdy se to nedá stihnout. Dneska jsem šaškoval u benzinky. Asi 20 pokusů a nic - pořád otevřeno. Nakonec jsem poodjel za roh a tam to zkusil znova. Zamčel jsem dřív, než se kufr otevřel a pak zkusil odemknout klíčem (ne DO). Zabralo to. Uvidíme zítra.

PS: myslím, že vždy za vlhka

2017-02-15 19:25:58

strelec: Dělá to většinou to tlačítko na víku.Stojí kolem 1000 Kč.Gumička praskla a voda ukostřuje spinač.Dočasné řešení je sundat obložení víka a odpojit konektor.Pak lze kufr otvítat jen přes DO

2017-02-16 07:39:29

Ja som si to objednal odtialto:

http://japancars.ru/index...1&cat=ALGA10&blk_id=5110B

ide o nahradny diel GS1M568DXB, stoji cca 23 Eur + postovne.


Odpovědět