Fórum - Téma


M6 GJ - MZD Connect


Fórum 6 GJ M6 GJ - MZD Connect

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GJ  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2015 6 GJ

3 fotek  |  193 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.


1 ......... 3  4  5  6  7 ......... 10

2016-09-22 23:11:48

dottore: Mám auto koupené na firmu a v tom případě se na mě nevztahuje 30. denní lhůta, jako u fyzické osoby podle OZ. V Liberci, kde jsem auto koupil mi řekli, že diagnostika nic nepíše a odmítli se se mnou dále bavit! V prace na Spořilově mi řekli totéž. Až když jsem tam přijel se zaseklou frekvencí a rádio jen "škvrčelo a prskalo", tak mi přehráli softvér a tím to taky skončilo. Potom mi kamarád poradil servis v Kolíně, kde se ke mě opravdu chovají jako k zákazníkovi a ne kusu dobytka jako v Liberci p. Charvát, ale to je na jinou diskuzi. Snaží se hledat řešení. Dnes jsem mluvil s přijímacím technikem a snad příští týden vyzkouší něco dalšího. Je to k pláči, ale oni sami si nemohou dělat taky co by chtěli, pokud jim to nad nějakou částku neposvětí zastoupení Mazdy ČR. Jsem z Mladé Boleslavi a 10 let jsem působil ve Škodovce. Kdybych si koupil Superba, tak bych to měl 1000x vyřešené. Jenže mě osobně Škodovka nesmí přes práh! Mám už druhou Mazdu 6, měl jsem Passata, několik francouzů ve střední třídě. Každé auto má něco, ale tady to už trvá dlouho a nikdo si s tím neví rady. Nikde ani na amerických forech jsem o podobném problemu nic nenašel...

2016-09-23 09:35:53

Moje rada zní: Začni hrát jejich hru, řekni jim, že se to zhoršuje, že se rádio zasekává, náhodile, vymysli si vícero problémů, nějakých reálných. Když toho bude víc, tak neodmítnou výměnu. Hlavně zdůrazni, že když je rádio zaseknuté, tak tě to ohrožuje při jízdě a tak dále. Musíš zastavit, vypnout zapnout a pak to jde.

2016-09-23 10:34:49

sikyl: Rozumím. V každém případě, když nebudeš opakovaně spokojený buď s opravou, nebo s přístupem prodejce/servisu, obrátil bych se se stížností na dovozce. A ano, klidně bych svoje problémy zveličil, jak radí kolega. Máš právo na bezvadný výrobek

2016-09-23 16:32:39

Četl jsem jeden test asi svět motorů a tam to rádio tuto funkci taky neumělo, prostě to nešlo. Tak buď je to sw chyba nebo hw, ale toto by měli vědět v servise. U mé GH, to taky neumí AF (alternativní frekvenci), ale zmáčknu příslušné číslo stanice a AF to najde, ale automaticky bohužel ne.

2016-09-23 16:44:21

Tak já to mám u trojky stejně. AF mam zapnuté, ale když začne rádio (také Impuls) šumět a prskat, tak se samo nepřeladí. Musím dát vyhledat stanici a hned naskočí na jiné frekvenci. Protože rádio skoro neposlouchám, tak mi to nevadí. Tak ani nevím jestli to nenejde jen u Impulsu nebo i u jiných stanic. Nebo nevím, jestli zase není otočené tlačítko jak při dopravních informacích (zapnuté -informace nejdou, vypnuté -informace jdou).

Sikyl: a zkoušel jsi zapnout a vypnou to regionální vysílání?

2016-09-23 21:28:45

pantauleo: Mám ho pod funkcí AF (RDS). V servise ho zapnuli, ale nebylo to lepší. K čemu vlastně "regionální zámek" slouží? Včera jsem jel do Liberce- celou cestu tam rádio poškrtávalo. Za 4 hod. stejnou cestou domů hrálo z 95% čistě. Přijde mi, že to je něco mechanické, jako, když je někde nalomený spoj, drát. Auto někde poskočí, nebo něco a hraje čitě. Nebo to může být v řídící jednotce... Při další jízdě se zase nedá poslouchat. Je divné, že se dá stejné rádio uložit několikrát do oblíbených (viz. obrázky výše). Poslouchám nejvíce dvě rádia a to Impuls a Frekvenci 1. Obě rádia se projevují stejně. Včera jsem stál u domu a zapnul Impuls z oblíbených na frekvenci, kterou mám u domu 92,1. Napadlo mě jí podržením kolečka uložit. Očekával bych hlášku např. "stanice aktualizována", ale chyba lávky. Vytvořilo další položku v oblíbených se stejným názvem a frekvencí. Takhle bych tam mohl mít kteroukoliv stanici třeba 30x. Servisu se do výměny jednotky nechce- údajně stojí 60.000,-Kč a musela by to schválit Mazda ČR. V Kolíně se opravdu snaží, ale za 3/4 roku těch cest do servisů a zpět a výsledek žádný. Normální by bylo, aby Mazda ČR řekla servisu, aby vůz ode mě stáhli, objednali nějakého specialistu (tím se nechci dotknout odbornosti lidí v Kolíně, kterých si opravdu vážím!) a odborník by to vyřešil. Byl by to precedent pro ostatní servisy. Asi chci mnoho od prémiového vozu značky Mazda. Mám vše papírově podložené, ale evidentně není vůle ze strany Mazdy ČR to řešit- přeci jezdím! Pak si kupte vůz bezmála za 1 mil. Kč. Vždyť je to jen stroj a každá závada se dá odstranit. Kde ale není vůle.... Proto tady prosím o rady, jelikož jsem z toho opravdu unavený a zoufalý.

Připadám si jako u Peugeotu 508, kde jsem měl jiný problém a servisy jen hledaly a hledaly až jsem na to přišel sám. Pak to s omluvou vyměnili a vůz fungoval bez problémů až do prodeje.

2016-09-23 21:55:11

sikyl: vyčteno z návodu: ,,Funkce AF je určena pro stanice vysílající ve vlnovém rozsahu FM. Zapněte režim AF. Pokud rozhlasový příjem stávající stanice zeslábne, přepne systém automaticky na alternativní stanici. Pokud chcete pokračrovat v regionálním programu, zapněte režim regionálního zámku REG,,. Já mám REG zapnutou, tak asi proto se mi stanice nepřeladí, ale zůstáva pořád na jedné frekvenci. Zkusím to vypnout a uvidím. U tebe to bude asi jiný případ. Já jen, aby si zkusil vše zapnout, vypnout zkombinovat atd. Vím, že Mazda nemá vše dokonalé. Já když chci například dostávat dopravní informace, tak je musím mít vypnuté. Stejně jako když chci navigaci, aby ukazovala ve 3D, tak jí musím mít na 2D a pak ukazuje ve 3D. Takže pár chyb se u Mazdy najde

2016-09-23 23:17:25

pantauleo: Moc děkuji za vysvětlení funkce "regionální zámek". U mě to bude něco mechanické, ale co... Multimediální řídící jednotka, anténa v zadním skle, ploutev na střeše, někde vedení, ovladač na tunelu.... Nebo rádio něco v autě ruší? Dignostika nic nepíše.... Vybíral jsem mezi Passatem, Mondeem, Superbem a Mazdou 6 a své volby opravdu nelituji. Jelikož v autě trávím opravdu hodně času, rád si poslechnu např. zprávy a když každé třetí slovo neslyším, tak to je na.. Když poslouchám hudbu z flešky, tak to je radost v tom autě sedět.

2016-09-26 09:49:50

Ahoj, mazďáci.

Mám GJ zakoupenou 04 2016 (takže prakticky novou) a hned mi bylo jasné, že ten super systém není uplně super. Před chvílí jsem dočetl tohle vlákno a určitě zase naplním flashku abych to otestoval. Čím začít:

  • vzhledem k datu koupě předpokládám, že už mám firmware v55+, ale musím na to doma mrknout.
  • zkoušel jsem 8GB flashku plnou mp3 souborů a chování to má opravdu podivné - v podstatě se nedá použít, shuffle mi nefunguje (resp je velmi předvídatelný), dlouho načítá, a navíc se mi děje to že mi flashka restartuje celý systém.
  • v určitých situacích, když vypnu zvuk tak slyším bílý šum (nechával jsem si domontovávat elektrická zrcátka, tak jestli něco při instalaci neskřípli). Bohužel v servise nic neslyšel, protože byl všude okolo hluk.

Každopádně jsem doufal v Android Auto v dohledné době, ale to se mi asi nesplní. Uvidím co udělá servis a kdyžtak se pustím do úprav na vlastní pěst.

Asi to začnu řešit. - Kupoval jsem v Táboře u Wágnerové, protože měla skladovku, ale jinak jezdím k Zemanovi.

Rád se s někým z vás sejdu - jsem v Praze, ale jezdím na vysočinu a ke Kroměříži. Model konkrétně M6 Wagon GJ GD165MT

EDIT: Někdo ví jaké jsou poslední ofiko verze firmware pro EU a mapových podkladů? Kdyby jste mi zde postli link kde to najdu nebo dali ty čísla verzí abych si to mohl porovnat. Jestli to tu už někde je tak se omlouvám.

EDIT2: Tak jsem prošel auto abych zjistil co tam mám:

  • Verze OS: 56.00.100 EU N
  • Verze databáze hudby: 00.05.000 (to teda vůbec netuším k čemu je dobrý
  • Bezpečný režim 56.00.100

nějak jsem ale nepřišel na to jak zjistím verzi mapových podkladů

2016-10-11 21:51:03

Včera vyměněna jednotka CMU. AF- RDS (přelaďování rádia na vysílač se silnějším signálem) funguje, ale rádio stále škvrčí. Zase jsme měl půjčenou jinou M6 bez BOSE a rádio hrálo jako Bůh. Přide mi to, jako by nefungovala anténa. Test, ale ukazuje, že funguje. Můžu poprosit někoho, kdo má Mazdu 6 Wagon, r.v. 2016 (já mám 12.12015), zda by se mi podíval, na který pruh má připojenu anténu na zadním skle? Našel jsem na netu před faceliftové zadní okno a tam byla anténa napojena na středový největší pruh (viz. foto). Já ji mám napojenou jen na malé "elko na pravé straně zadního skla, které není s ničím propojeno. Zesilovač nad sklem byl už taky vyměněn, ale zdá se mi, že 15 cm proužek "L"je málo.

2016-10-11 22:06:12

sikyl: zdar, mám 2015 GJ, mám kablík připojenej taky na to malý L, ale nemyslím si že by to byla anténa - to je vyhřívání zadního okna a anténu máš přece na střeše, takovýho žraločka (ploutev) :) (jo a rádio mám bez BOSE)

2016-10-11 22:14:28

Jsou dvě antény. Jedna na střeše a druhá v horní části skla 5 dveří. V zimě až zapneš vyhřívání zadního okna, tak se ti nahoře cca 10 cm nerozehřeje. To je ta část s anténou. U předcházející M6 to bylo v bočním okénku vzadu- tuším vpravo.

2016-10-13 16:59:55

sikyl: a není náhodou ta jedna anténa na GPS a druhá (žralok) na rádio? kolega to tak má na Fordu

2016-10-15 14:40:09

sikyl: Podle mě anténu ve skle má pouze sedan (nemá ploutev). Kombi má všechny antény (FM, GPS) v ploutvi, aspoň myslím. Nedokážu si představit anténu s vyhříváním v jednom okně, aby nedocházelo k elektromagnetickému rušení... Což takhle zkusit přeměřit a vyměnit anténu?

2016-10-15 21:23:37

dottore: Teď je to od pátku v servise a rozebírají to od zadu do předu. S anténou je to tak, jak jsem psal výše. Ve skle u verze Wagon je v horní část viz. foto výše anténa (u limuzíny rovněž), nad ní je pod plastem zesilovač (viz. foto), který mi už měnili a nepomohlo to a na střeše je ještě ploutev. Jedna je tuším na nízkě a druhá na vysoké frekvence. Alespoň tak mi to vysvětlovali v servise.

2016-10-16 11:35:07

sikyl: To by bylo asi první auto, které má na rádio dvě antény... Jsem zvědavý, jaká závada z toho nakonec vyleze. Držím palce...

2016-10-16 11:42:06

sikyl: chmmm to s těma anténama na různý frekvence, to mi přijde taky jako totální nesmysl. mám doma dokonce i jednu anténu na analog i na DAB. funguje to bez problémů.

P.S. servisu bych moc nevěřil :) (vlastní zkušenost) pátral jsi na internetu? zahraniční weby/fóra?

2016-12-16 11:35:17

Tak konečně jsou venku nové mapy 2016 Q2. Stažení a instalace trvala cca 2h.

2016-12-16 11:48:21

hanz.1: Ti Maďaři musejí být dost nemožní. Aktualizace TomTom před FL trvala cca půl hodiny. Bůh ví, co to Japonce napadlo. Ani ten šedivý skin se mi vůbec nelíbí, a to jsem to měl půjčené jen na pár hodin...

2016-12-16 12:04:35

dottore: já jsem se současným infotainmentem docela spokojen. Mrzí mě jen nefunkčnost online dopravy v ČR a samozřejmě by mohl být rychlejší.


Odpovědět

1 ......... 3  4  5  6  7 ......... 10