Fórum - Téma


M6 GH přední náprava, zvuky, klepání atd + video!!


Fórum 6 GH M6 GH přední náprava, zvuky, klepání atd + video!!

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2010 6 GH 2.2

30 diskuzí  |  7.03 l/100 km

Výkon motoru 92 kW (125 PS) při 3500 ot./min. Točivý moment 310 Nm (229 ft/lb) při 1800 ot./min. Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 184 ccm (133 cui), 4-válec, Řadový, 4-ventil, R2-Low.


1  2

2014-09-05 18:11:42

Dobrý den všem,

snažil jsem se to tu celé prohledat, ale nic, co by mi pomohlo jsem nenašel. Snad tedy nezaložím duplicitní téma.

Začaly se mi ozývat divné zvuky od přední nápravy. Vždy je to slyšet v nižších rychlostech, při rychlosti nad 50 km/h o těchto zvucích nevím. Jedná se takové klepání či spíše lupání při točení volantem. Projevuje se to, když stojím, při vytáčení kol na jednu i na druhou stranu (lupání je slyšet už když se volatem jen mírně pohne, cca 3 - 5 cm na jednu či druhou stranu). Ale také za velice pomalé jízdy (krokem) rovně po drobných nerovnostech. Při takové jízdě stačí, aby se při přejíždění takových nerovností volant samovolně "pohupoval" zleva do prava a je to slyšet. Poslední věc, kdy jsem tyto zvuky registroval, bylo při mírném přidání plynu nebo naopak mírném dobrždění. Např. při popojíždění v koloně. Auto si pomalu pluje bez nohy na plynu a když trošku přidám (je cítít, že se čumák trošku zvedne) tak se opět ozve ze předu dvakrát, třikrát lupnutí. To samé při dobržďování, jedu pomalu v koloně, přibrzdím, čumák se trošičku přihne k zemi a je slyšet "lup lup".

Při vyšších rychlostech je to slyšet míň a míň.

Včera si tohoto "problému" všimla i přítelkyně, takže se už nemůžu utěšovat tím, že se mi to jen zdálo.

Ještě pro ilustraci těch zvuků přikládám video. Podotýkám, že vozidlo na videu není moje, jen ten zvuk mi přijde hodně podobný ne-li stejný.

https://www.youtube.com/w...udEPVqS8&feature=youtu.be

Klapání při točení volantem.mp4  |  Více info

2014-09-05 20:28:05

Presne tenhle problem jsem mel taky, ale po par km to preslo a od te doby musim zaklepat, je ticho! Byl jsem z toho rozhozeny taky, ale vsimal jsem si toho jen pri otaceni na miste nebo pri pocatecnim rozjezdu, prip.pomale jizde, do jak velke rychlosti se to projevovalo jsem nesledoval...

2014-09-05 21:18:33

někdy je to jem horní uložení tlumičů, ale jestli ti to houpe a lupne při rozjezdu tak je to tlumič

2014-09-05 21:37:38

Patis: presne jak pises, pomala jizda, rozjezdy, u me jeste i dobrzdovani a pomala jizda po nerovnostech.

Ted vecer jsem jeste musel nekam zajet a neudelalo to ani jednou. A to jsem se i snazil nasimulovat situace, pri kterych se to dnes odpoledne projevovalo. Takze odpoledne, kdy prazilo slunko a bylo relativne horko - bylo to slyset. Ted vecer, prijemny chladek, 20 stupnu - vubec nic. Takze dle meho, kdyz je vlhko, neprojevuje se, jinak jo.

Naspo: Kdyby to byly ty tlumice jak pises, projevovalo by se to i kdyz auto stoji a otoci se volantem?

2014-09-05 22:57:53

LinkolnHawk: Měl jsem podobný problém, tak tě třeba nasměřuju správně. GG mi, když bylo sucho a teplo dělala otřesné zvuky při zatáčení (hlavně na parkovišti to bylo slyšet). Jedna manžeta na levém předním rameni byla poškozená. Tím se do ní dostalo dost prachu a bylo zaděláno na tento problém. Když bylo mokro a vlhko, tak se to nejspíš "promazalo" a nedělalo to.

Takže zvedni auto a koukni po všech manžetách. Takový kus ledu gumovou manžetu v pohodě řízne..

2014-10-17 06:56:46

Zdravím všechny,

úvodem bych se chtěl všem, které toto téma zajímalo, či mi pomáhali svými radami problém vyřešit, omluvit za delší odmlku.

Jak byla možnost, postupně jsem zkontroloval (nebo nechal zkontrolovat) všechny vámi navrhované možnosti. Bohudík gumové manžety byly v pořádku, od tlumičů to nevycházelo. Nakonec mechanik kontroloval stabilizátory a uložení, a přišlo se na to, že to dělaly silentbloky příčného stabilizátoru přední nápravy. Po výměně dílů jsem jezdil hodně dlouho bez rádia a poslouchal a poslouchal. Ten "lupkavý" zvuk jsem již ale nezaznamenal, takže za mě to byly vůle v silentblocích stabilizátoru.

Všem ještě jednou moc děkuji za pomoc!

Ještě jen podotýkám, že výměna nění úplně jednoduchá jako na většině aut. Museli mi rozhodit spodní ramena náprav atd., aby se dostali ke šroubům, které připevňují tento silentblok ke karoserii. Pote se samozřejmě musela udělat geometrie. Mě to stálo 1 600,- (bez nových silentbloků, ty jsem si sehnal sám). Auto bylo v servise cca 3,5 hodiny.

2015-02-04 09:17:56

linkolnhawk: ahoj, taky mi to dělá u řidiče. mechanik při projetí řikal, že to je ono, hned to poznal. prosím tě měnil si jen ten jeden špatný nebo se mení pro sichr obě strany na nápravě. díkes

2015-02-05 10:45:08

doofer: Ahoj, vzhledem k ceně nového dílu jsem pro jistotu nechal vyměnit obě strany. Horší je to ale se samotnou výměnou... musí se shodit celé spodní rameno nápravy a povysunout těhlice řízení, aby se dostali ke šroubům, které drží silentblok ke karoserii. Tím pádem po výměně se musí udělat geometrie.

2015-02-05 13:01:22

linkolnhawk: dík, mám kámoše mechanika, vezme mi to na dílnu. každopádně řikal ať ty silentbloky ještě neobjednávám, že to stačí promazat grafitovou vazelínou nebo speciálním silikonovým sprejem na gumová ložiska a vrzání přestane. začne to prý dělat když se tam dostane bordel a pak vždy při změně počasí, což sedí přesně u mě. no uvídíme až to o víkendu zvedneme

2015-02-09 16:44:08

doofer: tak co jak to dopadlo?

ano ano, s tím silikonovým sprejem mi to říkali taky, ale jak jsme zvedli auto a mechanik za ten silentblok chytl, tak bylo vidět, že je na té tyči volný. U mě by už žádný sprej nepomohl.

2015-02-09 20:22:30

linkolnhawk: Takže výměna? Také se na to chystám

2015-02-10 08:08:55

linkolnhawk: no mám z toho trochu smíšené pocity. hlavně nebyl čas, takže jsme to jen zvedli a bez demontáže čehokoliv jsme zkoušeli najít tu příčinu vrzání. stabilizátor se zdál být v pohodě i včetně silentbloku, ale ten je trochu schovaný, takže toho tolik nezjištíš. každopádně jsme spešl silikonem promazali všechny pohyblivé součásti (čepy, gumy atd.). auto jsme stáhli dolu a projeli. chvíli se zdálo, že dobrý, ale pokud jsem jel fakt pomalu a třeba do zatáčky a hlavně přes nějakou příčnou překážku nebo výmolu, tak to opět vrzalo. někdy to i udělá, když bez nastartování točíš a cukáš volantem ale je to slyšet jakoby u čepu, nevim. každopádně auto je tvrdé nikde při prždění žádné klepání nebo vůle. volant vůbec necuká. přijde mi to že to je nějaká hovadina. nerad bych ale objednával díly a postupně je zbytečně měnil. do mazdy se mi to vozit nechce. tam jen pozdravíš a máš to za 500,-

no snad to je fakt ten silentblok, až bude víc času tak sundám ten spodní dekl podvozku a zkusím stabilizátor úplně odpojit a projet to. pokud to přestane tak je to jasný. pokud ne tak potom už jen ten čep, fakt se to ozývá jakoby za nábojem kola kde ten čep je. ale při řízení vůbec nic neklepe.

2015-02-17 07:41:10

ahoj, tak jen na doplnění... závada s vrzáním odstraněna. nakonec stabilizátor včetně silentbloků v pohodě, ale na vině byl čep nápravy, který byl pod prachovkou vyschlý (časem se vazelína vymačká). vzhledem k tomu, že je čep z výroby natvrdo nalisovaný k nápravě a není možné ho vyměnit, tak je třeba postupovat opatrně. je třeba sundat kolo a k čepu se dostat = nic složitého je to cca na 2 šroubech. na prachovce čepu je takový kroužek, který se opatrně sundá (poté po otočení bylo jasně patrné vrzání - při zatížení a provozu pochopitelně daleko hlasitější). poté už je možné se dostat dovnitř čepu, kam nacpat grafitovou vazelínu nebo nastříkat jiný vhodný silikon na vysokotlaké spoje, který dobře přilne. poté opatrně vše zkompletovat. vrzání okamžitě ustalo. udělal jsem pro jistotu všechny čepy a pohyblivé spoje nápravy.

nedoporučuji to při vzniku vrzání odkládat, čep je nastálo a výměna nápravy je potom doooost drahá sranda

2015-02-17 10:55:23

doofer: Ahoj můžu ještě otravovat? Já na začátku tohoto tématu řešil a popisoval zvuk jako lupání - "shodný" zvuk jako na videu na začátku. Který jsem odstranil výměnou silentbloků.

Ty teď píšeš o vrzání. Chtěl jsem se jen ujistit, abychom se případně bavili o stejné věci, a tím pádem nebloudil na slepo, ale využil tvých již napsaných rad ohledně čepu.

Protože poslední dobou si všímám skřípavých zvuků při přejíždění příčných nerovností - retardéry atd. Opět to vychází od levé strany. Můj mechanik (100% mu věřím, protože se profesionálně několik let věnoval přípravám a servisu rallyových vozů) to zatím nedokázal diagnostikovat. Při zvednutém autě zkoušel vším možným hýbat a páčit a nic. Ale když se člověk jen opře o blatník a propruží, 3x z 5ti pokusů tam něco skřípne. Doporučil mi tedy zajet na STK na válce, že tam mi určitě řeknou, odkud ten zvuk vychází.

Tam určitě zajedu, ale pokud bys potvrdil, že jsi taky řešil skřípadé/vrzavé zvuky, rovnou bych ho nasměroval tvým směrem, abychom neztráceli čas.

Předem díky za tvůj čas!

2015-02-17 12:02:10

linkolnhawk: ahoj, troufám si z 99% říct, že to je stejný problém s čepem jako jsem měl já... při rozkejvání auta nebo zapérování na blatník se to ozývalo a pak víc když jedeš pomalu přes výmolu nejlépe tím jedním kolem. když to sundáš, můžeš hýbat jak chceš, ale auto není zatížené a čep nevrže nebo musí být hodně vyschlý, což ještě asi není tvůj případ.

asi bych s tim nikam nejezdil a neplatil zbytečně, dej to tomu kámošovi a řekni mu ať kouknem cíleně na tohle.

http://youtu.be/XpGun7beU6A

Mazda 6 GH - vrzání  |  Více info

Vrzání čepu kola - přední náprava, rameno

2015-02-17 14:57:49

Ahoj LinkolnHawk: a Doofer:

Mám na vás dotaz kolik máte najeto km? Jasně že se nedá podle toho soudit záleží jak jezdíš a kde, ale stejně by mě zajímalo kdy asi tak můžu očekávat toto vrzání nebo raději do toho jít už teď preventivně. Diky

2015-02-17 15:34:45

fouscz: ahoj, dnes ráno rovných 140 tkm

2015-03-08 18:42:12

doofer: omlouvám se za dlouhé nereagování, byl jsem mimo... Doofer, kdy jsi jel mou Mazdou? přesně tento zvuk mi to vydává taky, takže se zítra domluvím s mechanikem, kdy bude mít čas se tomu pověnovat.

Moc díky za tip a rady!

2015-03-08 18:44:14

fouscz: já mám k nejšnímu dni něco málo přes 124 tis. km. Nevím kde auto jezdilo prvních 91 tis. km (prý Rakousko), co ho mám já, tak převážně kvalitní české silnice 2. třídy. Takže samozřejmě pro podvozek žádný med

2015-06-26 07:46:57

Po delší odmlce bych chtěl tímto poděkovat Dooferovi Vše bylo provedeno dle jeho rad a teď už víc jak po 3 měsících ježdění všude možně a hlavně testování ani památky po nějakém vrzání za jakýchkoli povětrnostních podmínek.

Ještě jednou díky


Odpovědět

1  2