Fórum - Téma


M6 GG/GY zadní lemy - koroze, oprava atd


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY zadní lemy - koroze, oprava atd

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1 ......... 4  5  6  7  8

2016-02-26 11:18:16

doris: super, díky moc za rady, vrhnu se na to co nejdřív, i když nevím, jestli si roufnu sám i na ten přebrus a zástřik. Bude tam toho víc, zadní parýv lem jsou taky jemně chycený. Snad to nebude ranec, ale péče je potřeba.

S tím voskem super tipy, koukal jsem na tvoje fotky na profilu a to je opravdu luxus, takže se zkusím zařídit podobně Kdyby se ti chtělo ještě vyfotit ty spáry, tak samozřejmě rád mrknu

2016-02-27 00:29:42

Ty spáry mezi blatníky a nárazníky jsou problém a to i z toho důvodu, že je tam jako výplň plsť, která tam drží vlhkost a bordel. Já ještě k tomu mám problém, že od předešlého majitele mám ulomené plastové držáčky na náraznících co se cvakají do blatníků a proto tyto díly na sebe nepasujou jak mají a k tomu tam vzniká větší škvíra než má a to je špatně. Budu tam muset, jak píše Doris, taky nacpat vosk, jinak jsem ty plechy dělal zbytečně.

2016-03-08 16:15:16

Ako základ po vybrúsení dávate Dinitrol Converust RC 900. Príde mi to presne to isté ako Brunox Epoxy, je to tak?

Ten Brunox mám v plechovke a nanášam štetcom. Posledné 3 roky to dávam na lemy, no tento rok to akosi krátko vydržalo. Tak uvažujem nad zmenou základnej ochrany a že prejdem na Dinitrol. Postupovať budem nasledovne. Zbrúsim na kov, natriem/striekam spomínaný epoxid 2 vrstvy, potom kaučuková ochrana proti kamienkom, metalíza a bezfarebný lak.

Niekde som sa stretol s návodom, že hneď na zbrúsené miesto dávali dvojzložkový tmel. Ale príde mi to ako hlúposť, ved keď ta hrdza nie je neutralizovana či už epoxidom alebo základnou farbou, tak sa bude ďalej pod tmelom šíriť. Je tak ?

2016-03-08 17:54:08

zilincan: Ono je to tak,že ta koroze se šíří zevnitř z prostoru mezi těmi plechy.A tam se nikdy ničím nedostaneš.Takže jen látáš důsledky.Ten samý problém byl kdysi u Š 105-120,tam byly dokonce vidět mezi jednotlivými body lemu takové varhánky,jak ta rez bobtnala.Kdysi kolega ty lemy a prahy zevnitř každoročně stříkal naftou a je fakt,že je měl i přes každodenní provoz po 10 letech jako nové.Já bych asi použil vysocevzlínavý Dinitrol ML a v největších vedrech bych to celé promastil.Jinak asi pomůže jen výměna lemů a následná konzervace.Mrkni na odborné články Dorisky

2016-04-07 22:49:39

Zdravím. Prosím poraďte někdo z Jižních Čech na opravu zadních lemů? Díky

2016-06-10 15:32:00

Zdravím, před dvěma dny jsem si přivezl mazlíka. Viz popis. Levý lem už je asi zralý na výměnu, pravý se ještě asi bude dát zachránit, když tak dám fotky. Budu vděčný za tipy, kde si to tady v okolí nechat udělat. Určitě pojedu do Palkovic na výměnu oleje a základní diagnostiku motoru. Tak to zkusím poptat i tam.

2016-06-15 18:30:30

Zdarec, nikdo tady v tom severovýchodním cípu republiku neví o nikom, kdo by mi vyměnil levý lem, vybrousil načnutý pravý. Do Palkovic jsem se zatím pořád nedostal. Sice jsem chemik, ale zkušenosti s takovou opravou fakt nemám. Na to vybroušení a očištění načnutého pravého viz foto, bych tady asi někoho sehnal. Když bych si to pak udělal sám podle doporučení od Doris.

doris  
Doris
2016-06-15 19:49:39

plachkac: Ahoj, ten pravý lem zatím nevypadá špatně, ale může to být v mnohem větším rozsahu už vevnitř dutiny, což zatím není vidět. Obávám se, že vybroušení a nový nástřik by nemusel mít dlouhodobý efekt. Pokud najdeš dobrého karosáře (zjisti si hlavně reference na kvalitu práce), možná by stálo za zvážení vyměnit oba. Zastavit načatou korozi bývá obtížné a často s nejistým výsledkem, když tam třeba jen nepatrný zbytek zůstane. Je to pěkné auto a jak si to necháš opravit, udělej si hlavně dutiny + podvozek.

2016-06-16 10:42:33

doris: Dutiny a podvozek je druhá věc, kterou chci řešit. Nejdřív lem a potom podvozek, dutiny a podběhy. Ideálně aby mi ji dole i odstrojili a udělali to pořádně. Ten podvozek by snad měl stačit do zimy.

Tady bych byl taky vděčný za každou referenci a tip na někoho, kdo by mi to udělal kvalitně za rozumný peníz. Klidně si i zajedu někam dál od Rožnova, když to bude stát za to.

Zatím se mi žádných referencí na karosáře nebo na někoho, kdo by mi udělal čištění a nástřik podvozků, podběhů a dutin, nedostalo.

doris  
Doris
2016-06-16 14:12:52

plachkac: Máš SZ.

2017-08-15 18:33:10

Zdravím, tak se přidám do této diskuze, dost se tu řeší podvozek, podběhy, dutiny...

Je skvělé vědět jakými prostředky co nastříkat a ošetřit, ale je tu někde návod pro DE*ILI jako já, kteří s opravami aut nemají toliko zkušeností, přesný návod, jak na to? např:čím obrousit zrezlé části (podvozku) jestli použít papír (popř. jaký) nebo drátěný kartáč zkrátka jak se o to postarat před samotným nástřikem všech možných dílů. články od Doris mám přečtené, desítky stran fóra různých témat taktéž, ale zkrátka kdybych třeba mohl vidět jak to někdo zrovna dělá, moc by mi to pomohlo. to se týká i lemů, moc mi pomohlo čím co ošetřit, ale například: "vystříkat dutiny" - to mám jako vycákat veškerý prostor pod podběhama?

Přijdu si teď fakt trochu jak de*il, ale raději se zeptám, než aby mi postupně hnila dál...

kdyby někdo s fóra měl zkušenosti a chtěl by se o ně osobně podělit ocenil bych to... okolí prahy a středních čech... Přece jen fotky a slova pomáhají, ale stále tápu a zima se opět blíží...

přece jen většinu členů mám kolem 300km daleko...

Díky


Odpovědět

1 ......... 4  5  6  7  8