Fórum - Téma


M6 GG/GY - Vybíráme a kupujeme ojetá vozidla


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY - Vybíráme a kupujeme ojetá vozidla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5 ......... 61

2012-01-02 22:42:16

Ano, to říká každý, kdo jí neviděl zespoda. :-D Ale díky.

2012-01-03 13:29:40

Přispěju taky svou troškou do mlýna. Ohledně koupi vozu, také bych se držel kusu původem s CZ, kde se dají ověřit veškeré údaje velmi snadno. Když jsem před nedávnem prodával svou M6 II, tak jsem k tomu dal všechny faktury a doklady, co jsem měl. (kupoval jsem ji v Praze na Spořilově, servisoval ve Zlíně a pak ji nechal na Spořilově protiúčtem). Tomu odpovídala i výkupní cena, která byla vyšší než prodejní ceny srovnatelných dovozů. Auto bylo za týden pryč, i když tam stály podobné levnější kousky v cciziny.

POZOR na vybraný bazar, sou to stejní podvodníci jako všude jinde. Vykládat budou cokoli. Má osobní zkušenost je takový, že si tam synovec zamluvil auto, složil zálohu a teprve pak mi řekl o tom autě. Trochu se v tom pohybuju a tak když jsem slyšel Peugeot 307, první ročník, dovoz německo, servisku to má, ale zrovna se mi někde ztratila, hned jsem byl doma.

Na autě postupně odchází spousta věcí, ale hlavně je to stočené tak o 100 tis km (vyčteno posléze v servisu přes diagnostiku). Při dotazu na vrácení zálohy ani náhodou, to je nevratná záloha atd. (před tím říkali něco jiného). Není to jediný případ, který ze svého okolí na tento bazar slyším.

Raději počkat na soukromý inzerát nebo autorizovaného prodejce.

2012-01-03 14:25:05

mashur: Díky za reakci. Jen pro jistotu se zeptám, tvá zkušenost je právě s tímto bazarem (tj. s Autocar Tichý v Napajedlích)? Se mnou zatím pan Tichý jedná seriozně, za rezervaci žádnou zálohu nechtěl (kdyby chtěl, nic bych mu nedal, blbý nejsem), VIN kód dal k dispozici, teď jsem ho ještě požádal o nascanování papírové servisní knížky, uvidím, jestli pošle nebo ne. Tím se tohoto autobazaru ale v žádném případě nechci zastávat! Je mi jasné, že jsou všichni plus mínus stejní. Pokud z jakéhokoli důvodu z koupi tohoto vybraného auta v pátek nebo v sobotu couvnu, budu se pak poohlížet po inzerátech od soukromých osob.

2012-01-03 14:42:09

ano je to přesně tem bazar. Chovají se navenek velmi slušně, což dodá člověku jakýsi falešný pocit jistoty a důvěry. Opak je ale pravdou. Po složení zálohy se pak chovali jako by jim o zákazníka ani nešlo, slíbili k vozu zimní kola (ta letní byla úplně ojetá, lezli z toho nitě) a pak se cukali že tam nemají nic napsáno a že kolega se asi spletl. No kdyby tam byl synovec sám, tak by mu určitě nic nedali, ale já jsem se pak do věci vložil a pán brzo pochopil, že se mnou tak lehce nevyjebe a ža kdyby došlo na lámání chleba, musel by vvrátit u ti zálohu. Holt takové jako já nemají tyto typy bazarů moc rádi

2012-01-03 15:05:09

Naštěstí ani já nepatřím mezi ty, kdo se sebou nechá vy*ebat, takže jednání s tímto autobazarem se opravdu nebojím. Jen si na prohlídku auta budu muset vzít nějakého zkušeného mechanika, ať to pořádně proklepne.

2012-01-03 15:40:30

Takže z bazaru mi přišla následující odpověď:

**********

Dobrý den pane Jurčák,

v příloze zasílám foto, na základě kterých byl vůz zakoupen. Dále zasílám i předávací protokol, kde jsou uvedeny veškeré důležité informace - VIN, uvedení do provozu, stav km, výbava... Je zde i uvedeno, že servisní knížka není přiložena. Z tohoto důvodu automaticky uveřejňujeme VIN při prezentaci na webu. Včera jsem se s Vaším bratrem dívali na vůz, dle štítků byl poslední servis proveden při cca 142 tis km - ne v autorizovaném servise, což je důvod, proč historii přímo v Mazdě nelze dohledat.

V případě dalších dotazů nás kontaktuje

************

Fotky mám uloženy v profilu. Nevím, co si o tom myslíte?

Díky

2012-01-03 16:01:41

Serviska ti je stejně k ničemu,tam se dá napsat naprosto všechno,a kilometry bych taky neřešil,důležitý je stav kterého se vždy držím, ostatní věci jsou pomíjející

2012-01-03 17:53:52

to je právě stejné jako u toho mého synovce s tou serviskou. Neříkám, že to auto je špatné, ale pokud nemají co doložit, asi bych se obrátil jinam. Nevím jak u této staré mazdy ale u nového modelu už existuje jen elektronická servisní kniha, do které se všechno zaznamenává. Zkus zavolat do mazdy, jselti jsou schopni podle VIN něco o tom autě zjistit. Pokud to bylo před třemi lety se 130000 km na servisu, asi si tam taky někdo něco ubral...

2012-01-03 19:10:17

Volal jsem autorizovanému prodejci Mazda, ale podle VINu mi nebyli schopní po telefonu říct vůbec nic, protože prý k tomuto autu není vedena elektronická servisní knížka. Takže tak. Elektronická ani papírová knížka není k dispozici. Vůbec nevím, co a kdy bylo v autě měněno. Přijde mi to jako docela ruská ruleta do toho auta jít, i když prý dle bratra vypadá jako téměř nové, hlavně tedy v interiéru. Podle mě je nejpravděpodobnější varianta, že bylo auto v Německu (nebo někde jinde v Evropě) bourané, bylo velmi dobře opraveno, bazar Autocar Tichý ho koupil po v aukci a v ČR se jej obratem snaží prodat. Fakt nevím. Ale asi se jen ze zvědavosti na to auto s nějakým šikovným technikem přece jenom zajedu v pátek nebo v sobotu podívat.

2012-01-03 19:13:19

Servisní knížka to je mi velká záhada.Sám žádnou nevlastním,vůz mám starý 4 roky a jak kolega výše psal,mazda papírovou servisní knížku již nevede,je pouze elektronická.Sám jsem se dožadoval u prodejce kde byl můj vůz zakoupen papírové ale nepochodil jsem.Je mi proto záhadou jak jiní mohou mít papírovou.

2012-01-03 19:17:54

Petřesvetře, s tou servisní knihou to myslím není zase až taková záhada (jak jsem se dočetl zde nebo jinde na netu). Jednoduše v ČR mají Mazdy od roku 2006 pouze elektronickou servisní knihu, do té doby měly papírovou. Jinde v Evropě ale mohly být elektronické servisní knihy i dříve. Ten můj vybraný kus pro jistotu nemá servisní knihu žádnou...

2012-01-03 19:48:26

Já bych řek,že na servisní knížce se nepovozíš,já raděj dobré auto které jezdí než auto ze serviskou které je na píču

2012-01-03 19:50:27

To jsi řekl hezky. Tobě ale nepřijde to mé vybrané auto podezřelé? Že nemá žádnou servisku?

2012-01-03 20:00:07

Pochopil jsi to špatně,moje auto samozřejmě servisní knížku má ale elektronickou,to znamená že nemám v případě prodeje kromě faktur co ukázat.A to jsem přesně tím myslel.A co je to elektronická knížka?Podle mne jen záznam na serveru Mazda,takže ti prodejce nemá co ukázat.Stejně jako já nemám co ukázat když budu chtít auto prodat.Jediné co mohu ukázat jsou faktury z jednotlivých návštěv v servisu Mazda.

2012-01-03 20:26:14

A není náhodou v případě elektronické knížky možnost nechat si u autorizovaného prodejce Mazda vyjet podle VINu kompletní historii servisních úkonů?

2012-01-03 20:29:17

Ach jo,tak se mě zdá že pro některé je serviska důležitější než stav auta,kdy to konečně někdo pochopí a bude uvažovat racionálně

2012-01-03 20:31:21

Ano,to ti udělaj.Nevím jestli zdarma ale bez problému Ti to vytisknou.

2012-01-03 20:43:13

Jo jenže to by musela být celou dobu servisována v Mazdě,což se v česku moc neděje a servisuje se různě po známích mechanicích

2012-01-03 22:40:25

Zdravím, taky jsme vybírali velmi dlouho a dostali se přes různé modely různých značek až k M6. Nakonec jsme náš kousek ulovili v Mazdě v Příbrami, kde byla majitelem po celou dobu (6 let) servisována a posléze zde nechána na protiúčet. V době koupě měla najeto 240 tkm (2.0 diesel, 2005), ale měla jasnou servisní historii, byla ve velmi dobrém stavu, absolutně bez koroze a podle záznamů v servisu, předchozí majitel na náhradních dílech opravdu nešetřil. Za půl roku máme najeto dalších 25 tkm a museli jsme vyměnit přední ramena a nechat zkalibrovat vstřiky, jinak šlape jako hodinky a měl by být zas na čas klid (potvrzeno na servisce v mazdě i nezávislým mechanikem).

Měli jsme od začátku v plánu kombíka a po našem předchozím hatchbacku je to opravdu luxus :) Sice zatím ještě neřešíme kočárek, ale do kufru se krásně vejde výbava na hory, bagáž a pes a ještě by se něco vešlo :) A také jezdíme převážně dlouhé trasy po dálnici...

Ověření přes Cebii je k ničemu, nechávali jsme takto prověřit vůz, kde nám z cebie vylezlo nějakých 160 tkm, ale byly to údaje uvedené při stk opsané z tachometru, takže opravdu k ničemu a za pětistovku. Mnoho vozů jsme prověřovali přímo přes autorizované servisy podle VINu a co jsme se dozvídali, bylo občas opravdu k neuvěření, jako například, že při posledním servisu před třemi lety mělo auto už o 100 tisíc víc, než bylo v současnosti na tachometru či bourané nebo kombinace obojího...no prostě lahůdky :))

A prasáctví bazaristů, to by bylo na ještě delší slohové cvičení... Od západních čech po severní moravu stejná ulhaná sebranka...

2012-01-04 00:59:13

Také jsem se při výběru auta spoléhal, že se něco dozvím z el. servisky. Našel jsem si inzerát, nechal si zaslat VIN, poslal do Mazdy a vždy mi bylo sděleno že k tomu není žádný záznam.

U mého auta jsem při testování před koupí zajel do Mazdy, kde byla pořízena a servisována. Oni tam tu "servisku" měli ve svém systému. Takže technik mi to ručně přeházel do Wordu a vytiskl. Takže asi takto to chodí.

Na druhou stranu jsem byl rád, když jsem viděl, jak se v Mazdě klaněli bývalému majiteli mé Šestky. Jezdil tam s ní celkem poctivě a dal jí z ruky kvuli nové CX7.


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 61