Fórum - Téma


M6 GG/GY - Táhne doprava


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY - Táhne doprava

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1 ......... 4  5  6  7  8

2013-09-22 21:05:39

Po instalaci nových desek tu levou zadní, která nepřibrzďuje mám úplně stejně špatně sednutou, brzdí jen na polovině kotouče.

2013-09-22 21:11:05

Ty vodicí plíšky se vysouvají zároveň s deskama? Nebo ta deska potom jenom jezdí? Barvu jsem na styk plíšku a destičky nedával, zapatlané je to jenom tak jak vyfocené. Pokud by tam byl problém, mechanik by mi to dal do pořádku. Brzdy zatím zajíždím, ještě nemají ani těch 200 km. Staré desky nikde prasklé nebyly a viditělně nerovnoměrně sjeté taky ne. No to bude ještě zajímavé.

2013-09-22 21:15:59

milan123: Destičky po těch plíškách volně kloužou, nebo by aspoň měly.

Prostě se v nich musej docela volně hejbat a nesmí to jít moc ztuha.

(maže se to i takovou mědnou vazelínou, aby to šlo fakt hladce, ale nesmí se toho dát moc, aby se to nedostalo mezi desku a kotouč)

2013-09-22 21:25:44

Chemer: Že bychom měli stejnou chybu na třmenu?

deri: Zkusím při stání šlápnout na brzdy ( teda brácha šlápne) a budu pozorovat,jak dobře to bude chodit. Snad to půjde aspoň trošku vidět jak to chodí. Já do toho zasahovat nebudu a případně to dám opravit. Stejně to asi tak dopadne, předek si sedl dobře ,ale ten zadek prostě ne. Za cca 100km se to prostě musí ojet.

2013-09-22 21:31:35

milan123: Když máš odbržděno, tak by mělo jít se třmenem trošku hnout tj, že by se měl volně pohybovat jak v čepech, tak desky by v něm neměly viset, i když s novejma deskama je ten volnej pohyb dost malej (jenom taková malá vůle), protože tam neni moc místa kam by se destičky hejbaly.

MAX6  
J.
2013-09-22 21:35:46

deri: Jde tomu trochu pomoct i u novejch brzd. Otevře se nádobka na brzdovou kapalinu a třmen se chytne zezadu rukou. Potom se člověk hodně zapře a snaží se ten třmen jakoby zamačkávat,ale zamařkávat ven z auta. Tim se trochu zamáčkne pístek ve třmenu a může se zkoušet jeho volnost a i trocha volnost destiček. I když nejlepší je ten třmen sundat a všecko to zkouknout. Stejnak když už člověk sundá kolo,tak je to otázka povolení jednoho nebo dvou šroubů.

EDIT: jestli máte staženej wokshop na svoje Mazdy,tak tam je i popsáno který díly se maj mazat. Jsou tm teda napsaný dva typy mazadel - měděný a na bázi gumy. Ze zkušeností při montáži EBC bych ale doporučil všude dávat to měděný mazivo. Už jen z důvodu že někdy člověku v hlavě praskne cévka a s autem jezdí víc než sportovně a na brzdovym systému pak nastávaj velký teploty,který to klasický (na bázi gumy nebo silikonu) mazivo vypaří jak páru nad hrncem.

Koukal jsem se do vorkshopu na svojí 323 jestli tam nejsou rozepsaný rozměry toho úchytu destiček,ale bohužel. Proto bych doporučoval ručn zkoušku a jak již bylo napsáno,pokud se destička bude muset přibrousit hodně,tak ten úchyt destiček vyměnit (k němu samozřejmě koupit i nový vodící plíšky).

2013-09-23 13:43:02

Tak abych to dopověděl. Dnes jsem to vzal do Mazdy. Třmen je prý OK. Pravděpodobně byl prý přidřený jeden čep. takže to rozebrali a promazali. Tu druhou stranu, kde se destička nechytla na celém kotouči také řešili.

Tak uvidíme.

2013-09-24 22:52:51

Pořád to trochu brzdí. Co zkusit vyměnit ty 2 čepy ve třmenu? Dá se to udělat doma?

MAX6  
J.
2013-09-25 00:21:51

chemer: Ty vodící čepy třmene vyměníš bez problému doma v obejváku. Ale mam takovej blbej pocit že tim to asi nebude... Pokud ty čepy nejsou zrezivělý a jsou namazaný,tak neni důvod proč je měnit.

2013-09-25 08:50:14

Tak už zbývá jenom nový třmen.

Kolik stojí?

2013-09-26 11:57:03

Dneska jsem byl na geometrii. Všechno v normě, akorát mi srovnávali volant. Zdá se mi, že to trošku pomohlo, ale to tažení doprava tam furt je. Takže to bude asi sklonem vozovky. Zítra budu řešit ty zadní brzdy.

MAX6  
J.
2013-09-26 12:32:00

milan123: Pneu a disky jsou OK ? Jedno mi to táhnutí na určitou stranu dělala už KO sjetá pneumatika. Je pravda,že teda za to z 50% mohla i silnice,ale jak jsem koupil nový tak už to přestalo. Teda přestalo to tam,kde byla silnice jakž takž rovná.

2013-09-26 12:50:19

max6: Kola mám v pořádku,vyvážené taky. Je pravda, že ty gumy jsem kupoval jeté a na zadku jsou sjeté možná trošku nerovnoměrně. Na zimu budu dávat nové zimáky, takže pak uvidím. Jinak i teď když byla trošku rovná cesta, tak to jelo celkem rovně, než to chytlo sklon cesty.

2013-10-18 21:23:47

Zdar. Dneska jsem koupil M6 a taky táhne na pravou stranu. Nedělá to pokaždé a když tlápnu na brzdu na rovné cestě tak to drží rovně. Podle toho pneu to vypadá, že je v háji geometrie. V nejbližší době mám v plánu udělat geometrii a vzhledem k blížící se zimě auto přezout. Jakmile to budu mít za sebou, tak se ozvu jestli to pomohlo.

2013-11-04 16:00:21

Po tom co mi brzdilo to levé zadní kolo se za jízdy zezadu začalo ozývat takové divné hučení. Není to klasické konstantní hučení, ale takové jakoby pulzující s frekvencí točení kol.

Je možné, že to přehřívání kola mohlo oddělat náboj?

Jestli jo, tak to je nový náboj a třmen, jelikož to stále lehce přibrzďuje.

MAX6  
J.
2013-11-04 16:04:56

chemer: Může to dělat samotnej kotouč nebo brzdy. Je možný že se žárem ohnul náboj nebo nedej bože samotná těhlice že by se teplem ohla. Ale to by hrozně oscilovalo a v autě by ti klepaly zuby. Spíš to teplo zničí samotný ložisko v náboji a stačí koupit novej náboj.

Každopádně kdyby jsi potřeboval novej zadní náboj,tak se mi ozvi,válí se mi doma rovnou dva nový

Když ti to předtim přibržďovalo a tys to opravil,nechal sis potom změřit rovnost kotoučů ? Jestli nejsou třeba jen lehce pokřivený a nestačilo by je srovnat.

2013-11-04 16:22:15

Ne nic takového jsem nenechal udělat. Ale kotouče a desky už mám objednané nové.

Jinak myslím že se to nehřálo nějak extrémně, spíš jsem si toho ale dlouho nevšiml. Vlastně až ve chvíli, kdy mi začínalo být divné že po výměně destiček před půl rokem je jeden kotouč už obroušený (ten co brzdil) a jeden jenom na polovině plochy.

Tak nevím no, zkusím vyměnit ty kotouče a uvidím co to udělá. Tím že budou tlustší a budou tam tlusté destičky, nemůže to být vlastně ještě horší a nebude to brzdit o to víc?

Jinak, kolik stojí ten náboj?

MAX6  
J.
2013-11-04 16:31:02

chemer: Záleží proč to pořád přibržďuje. Jestli je třeba ohnutej ten úchyt destiče,tak je možný že ani výměna třmene nepomůže,protože se zasekávaj destičky což s třemen nemá ani nic společnýho. Většinou se ten úchyt zkroutí tak,že čim jsou destičky víc zalezlí dovnitř,tim jsou víc vzpříčený. Je možný že když dáš nový kotouče a destičky,že to bude zase fungovat. Může bejt vada ve třmenu. Nejčastěji,že to tahle lehce přibrďuje,tak za to může u zadních třmenů kloubek ruční brzdy kterej ovládá lanovod. Jednou se mi stávalo,že na první pohled ten kloubek fungoval úplně v pohodě,ale pak jsem zjistil,že když se vracel (ručka se povolovala),tak těsně před úplnym odbržděnim se zaseknul (nedojel až na konec). Příčim může býti hodně.

Za ten náboj bych chěl 2500Kč.

2013-11-04 16:35:41

Jo to si pamatuji, že jsi psal jako první, že to může být tím zkrouceným držákem destiček. Sám jsem to nekontroloval, ale předpokládám, že v Mazdě nejsou tak leví, aby jim tohle uniklo. Prostě jejich vyjádření bylo, že to zkontrolovali, promazali a nic co by bylo špatně tam nenašli. je fakt, že se to pak hodně zlepšilo. Nyní už bych to skoro neřešil, ale se*e mě to hučení.

Uvidím sám, až budu měnit ty kotouče, nebo možná na to ještě kouknu dřív jestli budu brzo přezouvat na zimní.

Jinak kdyby bylo potřeba, tak s tím nábojem s Tebou počítám. Předpokládám, že to je nějaká slušná kvalita.

MAX6  
J.
2013-11-04 16:43:51

chemer: No, popravdě nad servisníma úkonama některejch servisů je lepší se ani nevyjadřovat. Když jsem měl naposledy kotouče na seříznutí na Spořilově,tak se pánové ani nebtěžovali mi ty vodící čepy a šrouby třmene namazat. Bylo od nich sice hezký,že utřely tu starou pastu,ale novou už nenanesli a já blbec samozřejmě bral že je všecko v poho a odjel do Španelska. Bylo fakt supr,když se ti v noci ve Francii rozsvítí kotouč jak 100W žárovka a pak místo ležení na pláži děláš na ulici brzdy. To samí jako když v Příbrami místo momenťáku dotahujou všecko pákou na kterou maj nasazenou trubku od topení

Ty ložiska jsem si nechal dovízt ze států a jsou kvalitní a levnější než v ČR. Jenže místo ložisek teď řešim nosník a v podstatě mam ty svoje origo ložiska ještě tak nějak napůl funkční,tak mi jsou ty nový teď na nic.


Odpovědět

1 ......... 4  5  6  7  8