Fórum - Téma


M6 GG/GY - Svolávací akce


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY - Svolávací akce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2009-09-20 15:36:56

Několikrát jsem se tady dočetl o svolávacích akcích na různé závady. Vzhledem k tomu, že jsem auto dovezl před rokem z Italie, žádné oficiální pozvání očekávat nemůžu. Myslím, že nejenom já, ale i ostatní majitelé by ocenili, kdyby se tady lépe informovaní podělili o zkušenosti, tzn. jestli to platí i pro dovezená auta, jaké stáří a jaký druh závad je možné reklamovat. Předem dík .

2009-09-20 21:46:26

Já jsem si dovezl 6 z Německa a po zimě se mi objevila koroze zadních lemů na blatnících. Byl jsem v autorizovaném servisu v Dolním Benešově u Ostravy a zkoušel uplatnit 12 letou záruku na prorezivění karoserie. Po 5 měsících čekání na schválení opravy mi bylo sděleno že se oprava zamítá neboť se předchozí majitel nedostavil na svolávací akci k úprave těchto lemů proti korozi. Přitom auto má řádně vyplněnou servisní knížku, kde byla koroze kontrolovaná a technik mi říkal, že neví jestli tato svolávací akce se v Nemecku vůbec konala. Takže mi nezbude nic jiného než to zaplatit ze svého a na pokračování servisování v autorizovaném servisu se vyse.... .

2009-09-21 09:44:12

Tak skus este iny autorizovany servis, mozno lepsie pochodis, inac mozem povedat, ze mam s tym rovnaku skusenost, maju nas na haku, pokial nemas znamosti jednoducho to zamietnu a ries si to sam

2009-09-21 09:53:36

sedni do auta a jed do Itálie,at se staraj ,auto je od nich a Mazda ti určitě vyjde vstříc.A nebo napiš přímo na zastoupení Mazdy .

doris  
Doris
2009-09-21 09:55:03

Nám přišlo letos na jaře pozvání na svolávačku, dost mne to zarazilo s ohledem na tvrzení prodejce při koupi auta, že máme FL, kde to již dodatečně ošetřené je, ale budiž, asi nebyl informován, že k této nápravě došlo až v posledním roce výroby první generace M6 po FL. Více mne ale zaráží fakt, že auto nechají tři roky jezdit BEZ této dodatečné úpravy a tím pádem už může být dutina chycená korozí, což ale majitel nevidí a pochybuji, že v servisech si s tím budou "hrát". Výrobce by v tomto ohledu zasloužil pořádně potrestat, když dobře ví, jak mizerná auta pustil na trh. Viděla jsem více M6, které měly tu dodatečnou úpravu udělanou v rámci svolávačky a přesto rezly dál v inkriminovaných místech.

2009-09-21 10:10:37

Doris výrobce auto vyrobí ,ale nástřik veškerých dutin se provádí až po prodeji.Jak by asi koukal zákazník na auto v salonu ze kterého teče olej?Vím jasně ,že v Německu se upřednostnuje prodej jejich značek a Japonské auto je pro ně velká konkurence.Pokud si zákazník durazně nevyžádal nástřik dutin při přebírání nového vozu,ošetření dutin se nekonalo.Muj známej si tam do dnes jezdí pro vosky a ruzné oleje k tomu určené.Dávají mu to v 200l sudech za odvoz.Ke každému autu vždy výrobce dodal veškeré vosky atd.To samé asi platí i pro Itálii a Rakousko nevím jak je to u nás,ale při kvalitě a vstříctnosti našich autorizáku to ani nebudu komentovat.

2009-09-21 11:26:48

U všech aut platí globálně, pokud předchozí majitel dodržel všechny předepsané servisní úkony, pak mu běží záruka dál i u nás. Pokud vynechal byť jediný, což se většinou stává u posledního, tak pak má nový majitel smůlu. Je to jako se vším, kdo šetří, a koupí auto s nejistým původem, tak má pak smůlu. Kdo si raději 10% připlatí a koupí ho u nás, nejlépe rovnou z autorizovaného servisu, pak má klid. K té korozi, pokud si zákazník zažádal hned byla mu provedena, jinak jsou svoláváni až kolem 3tího roku.

A v německu opravdu nejsou zatím japonská auta velkou konkurencí

doris  
Doris
2009-09-21 11:41:43

Luda: Pochopitelně. Zde mi však nešlo o nástřik dutin, ale o mizerně spojené díly a druhořadé použité materiály ať už pro konstrukci karoserie nebo povrchové úpravy dílů. Mnoho starších vozů jiných značek nemá dutiny vystříkané a přesto nehnijí, čím to asi je? Prostě Mazda tohle odflákla a jestli se to nepodchytí od začátku, je to na nic.

2009-09-26 21:57:54

reznne mi levy zadni blatnik a byl sem na svolavacce na vystrikani dutin a vymazani podbehu auto je z nemecka ale uz od prvni garancky(20t) jezdim do mazda zeman a kdyz sem to podal jako reklamaci tak mi rekli ze to teda opravej ale jen proto ze mazda snad do poloviny roku 2010 udelala nakou vyjimku pri uznavani techto reklamaci a ze spravne se musi kazdy rok ject na garancni prohlidku karoserie a kdyz sem jim na to odvetil ze sem tam minimalne 4x do roka tak jakto ze nemam zadnou prohlidku tak mi na to odvetili ze si to musim hlidat sam kdy se ma udelat prohlidka karoserie a nejenom rict ze chci napriklad 140t prohlidku. Spravne je: 140t prohlidka + garancni prohlidka karoserie.

Co z toho plyne: I kdyz nejezdite do autor servisu tak tam aspon jednou rocne zajedte s tim ze chcete jen garancni prohlidku karoserie nechate tam 700,- ale mate jistotu ze za par let az ta koroze vyleze tak vam ji zadara opravej. A pokud mozno jedte tam co nejdriv nejsem si jistej uz s tim datumem konce ty vyjimky.

doris  
Doris
2009-09-27 10:06:15

No to je přesně ono, co jsem zde již mnohokrát zmínila - ani absolvování svolávačky není všelék, člověk do toho nevidí, jak mu auto ošetří. Taky mám stejný názor na věc, že čím spíš se to KVALITNĚ ošetří, tím menší pravděpodobnost vzniku koroze. Pokud už tam totiž je ve větším rozsahu, ani dodatečné ošetření už tomu většinou moc nepomůže, akorát to zpomalí, toť vše. O toto však nestojím, nejlepší je mít karoserii nedotčenou. Nás sice na možnost kontroly karoserie upozornili, ale než dávat 700,- za prohlídku každý rok, to jsem raději ty peníze investovala do kvalitních profi přípravků a antikorozní ochranu jsem si udělala sama a poctivě. Vnitřek dutin stejně neprohlídnou (ani to nejde), tak k čemu to je?

Dnes jsem se trochu nudila, a tak jsem rozebrala obložení v kufru a vystříkala komplet dutiny, kde se jen dalo. Po předchozím ošetření tam už částečně byl vosk, koroze v dutině po 3,5 roku provozu stále nulová.... Nyní je to vystříkané i zezadu a musím konstatovat, že takto je to nejlépe přístupné a vosk se dostane absolutně všude. Práce tak na cca 20 minut - obě strany, zvládne to každý.

2009-09-29 19:39:58

Já jsem dnes vezl Mazdu ke známému, co stříká dutiny. Pro jistotu. I když mi to loni dělali v Mazdě (dveře, podběhy, lemy) tak si to u něj letos nechám udělat znovu. V Mazdě jsem neviděl jak to dělají a kolik tam toho nastříkali a známému věřím, protože se tím živí a dělal mi všechna auta.


Odpovědět