Fórum - Téma


M6 GG/GY rozsvícená kontrolka paliva a emisí


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY rozsvícená kontrolka paliva a emisí

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2011-02-27 11:00:27

Ahoj, mam Mazdu 6 2.3i 2003 a ted mi nastal jeden problem. Jiz podruhe se rozsvitila kontrolka motoru. Kdyz se to stalo poprve tak jsem nasledne dojel na diagnostiku ke znamemu, ale ten nic nezjistil. Problem tedy jenom vymazal a vesele jsem jezdil dal. Jenze ted se mi po ujeti cca 1000 km rozvitila znovu.

Oba pripady se nestaly pri jizde, ale po zhasnuti motoru a naslednem nastartovani. Pry to muze byt spatne palivo, ale nevim nevim tankoval jsem u OMV...

Auto zadne problemy nevykazuje, chova se porad dobre, jenom pri uplne studenem startu chvili kolisaji otacky, ale jenom +-200 otacek a za minutku je klid.

Nesetkal se nekdo s tim? V Mazde je dignostika za 2000 coz se mi momentalne jeste nechce davat, ale pro klid to asi udelam. Nenapada nekoho na co mrknout?

2011-03-16 17:24:06

Mám stejnou káru i rok výroby atd. a tahle kontrolka se mi rozsvítila, když jsem při větší zimě nenastartoval napoprvé tzn. venku -15°C, sednul jsem, strčil jsem klíček, otočil a auto kroutilo startérem, ale nechytlo. Vypnul jsem klíček, znova zapnul a už normálně startnul, ale s tím rozdílem, že zůstala svítit ta posraná kontrolka. Dojel jsem do práce, odpracoval si svoji šichtu, naskočil jsem zpátky do auta, nastartoval a kontrolka už nesvítila. Trochu mi to tak připadá jako kdyby to čidlo bylo někde ve výfukové soustavě a při tom nepodařeném startu jsem ho prostě "uchcal" jak svíčky nespáleným benzínem. Pak se mi rozsvítila ještě cca. dvakrát, ale vždy jen při té kose a nenastartování na první šup. Od té doby klid. V servisu jsem to měl taky a nic nenašli.

2011-03-20 18:59:49

U me to nebyl studenej start, rozsvitilo se to hned po jizde a kratkym stani na parkovisti, takze motor byl jeste teply. Nicmene jsem do toho autorizaku zajel a na diagnostice zjistili ze je to mala netesnost ve vzduchovem systemu. Byla to takova mala upadla hadicka od sani, pry to udrzuje podtlak v nadrzi. Mam tam na sani utrzenej ten nahubek na hadicku, prilepim to tam a bude snad po problemu. Ty mas stejnou Mazdu? To mas taky ten palubak bez pocitadla spotreby?


Odpovědět