Fórum - Téma


M6 GG/GY - klimatizace, těsnost atd.


Fórum 6 GG / GY M6 GG/GY - klimatizace, těsnost atd.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1 ......... 5  6  7  8  9

2015-06-20 12:54:26

wirda:

2015-08-12 16:30:25

Cau kluci. Dnes jsem dal opravit trubku a pán mi zavolal, že trubka v místě zoxidování se při vaření propadla a je v ní díra - tzn. už asi nejde použít. Nevíte někdo kde bych ji sehnal v Plzni?? krom Mazda, kde stojí 3000 Kc :-O Děkuju.

2015-08-13 20:42:18

Zdravim,

Dnes za jazdy s nicoho nic prestala fungovat klima, respektive zapnuta je ale nefuka studeny vzduch. Pozeral som aj pod kapotu a ked zapnem klimju roztoci sa vetrak a zda sa ze aj motor zaberie, no bohuzial vobec to nechladi. Klima bola kontrolovana a naplnena, menil sa kabinovy filter pred cca mesiacom. Ziadna netesnost sa nenasla. Ked som dnes kontrolovat trubky od klimy obe strany od chladica boli horuce

Neviete co este pozriet ? Alebo co by to mohlo byt ? nie je tam povedzme nejaka poistka ?

2015-08-13 20:56:17

Také mi někde utíkalo chladivo a rovnou jsem vzdal opravu a smířil se s tim... Než jsem jel na dovolenou, tak jsem jí nechal naplnit, aspoň aby na ty dva týdny vydržela. Chlapík v servisu mě ale překvapil celkem levnou záležitostí na netěsnosti v podobě náplně, která se skříkne po naplnění do okruhu a zalepí díry. Moc jsem tomu nevěřil a už druhý měsíc chladí jako blázen...

2015-08-13 21:22:38

scar: myslis ze to mohlo len tak naraz niekde vyfucat ?

2015-08-13 22:19:59

scar: Ano, jednalo se téměř tutově právě o přípravek Super Seal (nebo jiná značka fungující na stejném principu) o kterém jsem tady psal o několik příspěvků výše a který tady Wirda tak plamenně zpochybňoval.

2015-08-14 10:49:35

milan_t: zdar pánové,

pročítám vaši diskuzi ohledně profesionální utěsňovací sady Super Sealu, na základě tvého tipu Milane t, následné kladné Scarové recenze jsem právě teď na českém e-shopu objednal taky Super Seal. Mají ho skladem, takže hned v pondělí ho tady mám a pak hurá do servisu.

Jelikož mám stejný problém jako většina z vás - tedy že mi klimatizace po naplnění vydrží 3 týdny a pak je prázdná - jsem hodně zvědavý na výsledek.

Každopádně pak dám zprávu, zda to pomohlo nebo se budu muset pustit do fyzické opravy klimy

Dík za tip

T

2015-08-14 10:57:05

Já použil Látku pro utěsnění - 30 ml od Starline. Je to taková injekce za 600,-.

2015-08-14 10:57:57

milan_t:

"Super Seal v sobě obsahuje látku, jejíž molekuly při styku se vzduchem polymerizují, tedy vytvoří něco jako pryskyřici a místo úniku zacelí směrem zevnitř ven. V klimatizačním okruhu není žádný vzduch, takže tam látka nadále cirkuluje bez jakékoliv reakce klidně třeba i několik let. Při dalším výskytu netěsnosti se opět látka dostane ven na vzduch a proces se opakuje, takže řidič ani nepostřehne, že došlo k drobnému úniku a zároveň okamžitému utěsnění"

PS: přesně tohle mi řekli po telefonu ( nejdřív jsem samozřejmě volal a zjišťoval co a jak, než jsem poslal objednávku )

2015-08-14 12:00:17

scar: SS je o 300 Kč dražší, zase je to uváděné jako profesionální sada vyvinutá právě pro autoklimy.

Chtěl jsem to objednat u obchoďáka z Moravy, ten mi ale řekl, že vyprodal poslední kusy a nemá už nic a navíc odjíždí na dovolenou, takže bude schopný dodat až po dovolené. Čekat jsem nechtěl, tak mě odkázal na jejich centrálu,

Perfektní jednání, po telefonu mi zodpověděli moje otázky, objednávku obratem potvrdili a v Po je to tady.

Říkali, že doteď nemají negativní recenze, že se k nim dostávají zpátky kladné ohlasy

Pokud je to pravda a to se brzo dozvím - pak mě udivuje, jak málo je tahle sada mediálně rozšířená, že se o ní u nás prakticky neví, nabízí ji defakto 1 CZ e-shop, jinak zahraniční.

No uvidíme...

T

2015-08-14 12:08:24

tonda1:

Tondo. Super seal si velice jednoduše do chladícího systému vaplikujete sám dle návodu třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=--3J7uROKrM

Pokud máte v systému alespoň trochu zbytkového chladiva, nechte vzniklou směs den nebo dva kolovat systémem. Dojde k zacelení netěsností a poté si nechte doplnit chladivo (v návodu je to ten krok 6). Pozor, doplnit a ne vyměnit. Přišel byste totiž o zbytek Super Sealu, který bez přístupu vzduchu v systému klimatizace nereaguje a koluje až do chvíle, kdy se případně objeví další drobná netěsnost a tu okamžitě sám utěsní, takže majitel vozu ani nepostřehne, že byl drobný problém, který se sám vyřešil.

2015-08-14 12:15:01

Tak som bol na diagnostike a klima tesni, bohuzial pravdepodobne odisiel kompresor alebo tlakove cidlo :/ Neviete o tom ci niekto robi repas respektive ci sa oplati kupit ho s vrakaca ? Neviete cislo dielu a ci ej rozdiel medzi pred FL a po FL ? Mam diesel 105kw

2015-08-14 12:26:58

tonda1:

Tondo. Až to odzkoušíte a budete spokojen, pak zde prosím napište kladnou recenzi. Jedině tak se to dostane do podvědomí lidí a začnou tuto skutečnost brát vážně. Já jsem tady na tom fóru s tím přišel jako první před cca rokem a půl a byl jsem rád, že mne nakonec neupálili jako kacíře.

2015-08-14 12:30:29

Pokud projdete tlakovou zkouškou a časem ujde chladivo, tak v tomto případě je vhodný tento přípravek. Samozřejmě musí všechny součásti okruhu klimatizace fungovat správně. Určitě tuhle látku použít až po doplnění klimatizace.

2015-08-14 13:31:28

milan_t: tlakovou zkouškou jsem PODLE DIAGNOSTKY prošel 2x za sebou a stejně jsem byl za 3 týdny bez chladiva

Žádný problém nenašla, je tam někde tak malej mikroúnik, že to diagnostika prostě nezaznamenala.

Ozkouším tohle a podělím se o informace.

T

2016-01-15 16:44:26

milan_t: Zdravím Milane T a všechny ostatní, co máte trable s únikem klimy

tak včera jsem se konečně dostal na tu klimatizaci.

V servisu jsme nejdřív odsáli zbytek staré náplně, pak jsme přes nízkotlaký port naplnili okruh Super Sealem, hned na to ( jak je uvedeno v návodu ) doplnili chladivem R134a a cestou domů jsem to půl hodiny nechal šlapat v plném výkonu kvůli promíchání.

Klima šlape jak hodinky.

Jestli bude SS fungovat, to poznám za 3 týdny a dál, jestli bude klima po té době chladit dál nebo jestli začne kvůli úniku chladiva zase topit

Každopádně se podělím o závěry - sám jsem zvědavej.

T

2016-05-09 10:23:40

Zdravím MIlane,

dík za interku, bohužel nebyl čas otestovat klimatizaci dřív, než bude teplo ( nepoužívám klimatizaci v chladném počasí na odvlhčování )

Nezbývá než konstatovat, že jsi měl pravdu

Teď moje slibovaná zkušenost se Super Sealem, kdo má problémy s únikem chladiva, který diagnostika ani po tlakové zkoušce nezaznamenala ( můj konkrétní případ )

15.ledna jsem vyčistil klimatizaci, do nízkotlakého portu aplikoval Super Seal, pak naplnil chladivem R134a, podle návodu nechal 30 min běžet na plný výkon kvůli promísení.

Za normálních okolností jsem byl do 3 týdnů bez chladiva a klima topila

Tuto sobotu, kdy u nás teplota poskočila na 26 stupňů ( na parkovišti na přímém slunku teploměr ukazoval 29 stupňů ) jsem konečně otestoval klimu a výsledek na jedničku.

Po bezmála 4 měsících od naplnění klima krásně chladí, žádné topení se nekoná

Dík za tip Milane-t

Regionální zástupce pro Moravu, se kterým jsem měl rozhovor a následně u něj SS objednával, zřejmě nekecal.

T

2016-05-09 11:28:45

tonda1: Jen pro pořádek: Ten regionální zástupce o kterém Tonda píše nejsem já. Já jsem důchodce bez podnikatelských,či jiných aktivit a na přípravek o němž Tonda píše jsem zde již před cca dvěma roky napsal proto, že jsem s ním měl stejně vynikající zkušenost jako nyní Tonda, tento přípravek prakticky ještě nikdo neznal, takže jsem se chtěl pouze podělit o zkušenost. Píši to proto, aby cenzor opět Tondovu zprávu nesmazal jako tzv. komerční a nevrátil nás tím zase do doby temna.

P.S.

Tondo, buďte v naprostém klidu, já jsem po aplikaci dva a půl roku a klima jede jako nová.

2016-05-09 12:48:58

Upřesnění pro cenzora + všechny ostatní, kdyby měl někdo pocit z nějaké komerce - Milana.t opravdu neznám a stejně tak nezná on mě.

1) Super Seal jsem kupoval z odkazu http://www.drive-cz.cz/kontakt-cz/, který tady na clubu už byl dávno přede mnou

Jelikož je to jediný e-shop, který v CZ tuto utěsňovací sadu nabízí ( jiný e-shop jsem doteď nenašel ), po přečtení fóra jako

jeden z mnoha majitelů M6 s netěsnící klimou jsem se rozhodl vyzkoušet tuto sadu

2) Volal jsem do tohoto e-shopu, jako Brňák jsem byl odkázán na regionálního zástupce pro jižní Moravu, který mi po telefonu

sdělil potřebné informace i to, že měl ( v té době ) aktuálně všechny SS vyprodané a navíc odjížděl na dovolenou a odkázal

mě zpátky na jejich centrálu s vyřízením mé objednávky. Vše jsem již publikoval zpátky - stačí jen číst.

3) Obecně jsem sám skeptický k přípravkům tohoto typu, o to víc jsem byl zvědavý na výsledek. Sadu jsem objednal, klimu

vyčistil, naplnil, odzkoušel a po 4 měsících krásně chladí, topení se nekoná. To je celá pointa tohoto příspěvku, který

jsem slíbil, že sem po odzkoušení vložím - nic víc, nic míň.

Snad je to napsané dost srozumitelně.

T

2016-06-24 17:20:30

čau, mohu poprosit o radu či názor, koupil jsem nedáno M6 2.0 nafta 100kw rv. 2003 a nešla mi klima, dnes jsem ji nechal naplnit, test těsnosti byl ok tak ji naplnil. Klima chladí, ale když jedu tak auto se zaplou klimou jakoby cuká, jako když by mě někdy chytl na 5s za tažný a přibrzdil mne pak zase jede a tak se to sporadicky opakuje třeba po 30s stále do kola. Když stojím na místě a na neutrál přidám plyn třeba na 1500ot, tak třeba 30s drží stejné otáčky, pak najednou o 100ot motor ubere a má zvuk jako by se dusil a zase se to samo srovná a stále do kola. Ventilátory - sahara běží. Ještě poznatek že se mi zdá, že čím nižší otáčky motoru tím klima chladí lépe, když se přidá otáček jak na místě tak za jízdy teplota studeného vzduchu pocitově klesá. Taktéž když vypnu AC tak auto jede zcela normálně. Díky za rady.


Odpovědět

1 ......... 5  6  7  8  9