Fórum - Téma


M3 BM lak


Fórum 3 III BM M3 BM lak

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 III BM  |  Naše vozidla


1 ......... 25  26  27  28  29

2016-09-11 13:16:15

sportback: přidávám se se svou zkušeností s předním sklem, mám ho po 46000 km taky mírně poškábané drobnými tenkými rýhami, beru to jako běžné provozní poškození. Ale asi před měsícem jsem jel chvíli za náklaďákem s pískem a při předjíždění jsem slyšel, jak ten odletující písek zabušil do auta - na karoserii není nic vidět, ale přední sklo má spostu malých ďubanců, které jsou vidět jen pokud na sklo svítí Slunce přímo ze předu, jinak o nich nevím, ale stejně mě to štve. To sklo se mi zdá takové dosti měkké. Neví někdo, zda se i sklo dá nějak opravovat (jako karoserie voskem)?

doris  
Doris
2016-09-11 13:55:13

vikpet: Oprava skla je hodně komplikovaná, sklo je relativně tvrdé a leštit ho by byla pořádná fuška. Pokud totiž člověk chce, aby zmizely různé oděrky nebo záseky od kamínků, znamená to ubrat = zbrousit ten materiál až do hloubky těchto defektů. U laku to až takový problém není, byť tu slabou vrstvu není zrovna ideální dávat na renovaci, u skla by se musely dokonale vyleštit i ty nejjemnější stopy po broušení a to je opravdu kumšt. Obávám se, že by tam mohly zůstat různé odlesky po takovém zákroku a to by bylo s ohledem na nutnost bezvadného výhledu z vozu nebezpečné, kór jak by na sklo zasvítilo sluníčko nebo pak za tmy světla protijedoucích aut. Proto se raději nechává vyměnit, je s tím mnohem méně práce a výsledek jistý.

2016-09-11 19:02:40

doris: díky za názor, předpokládal jsem, že se sklem se asi nic jiného, než výměna, dělat nedá.

2016-11-01 18:18:33

engin: Teď sem pořídil opravnou sadu laku pro Red Soul V41, " číslo dílu " je: 9000 77 7w241v. Cena u pražského dealera: 210Kč. Je to 9ml podkladové barvy + 9ml čirého laku. Úplně stejné balení jako má táta na toyotu.

doris  
Doris
2016-11-01 23:05:26

vojtavojta: Nejsem si sice úplně jistá, zda Mazda nenabízí třeba dvě různé sady pro opravu laku Red Soul 41V, ale co jsem zatím viděla, tak lidé vždy měli dvě lahvičky s korekční barvou na vodou ředitelné bázi; v jedné byl pigment s metalickým zrnem a v té druhé červená poloprůhledná barva - toto ale není krycí lak, který by to uzavřel a chránil. Bezbarvý lak v těch sadách chyběl. Bez něho má totiž celá oprava pouze krátkodobý efekt, navíc právě ten čirý lak má ochrannou funkci - není to vodovka.

Nicméně pokud máš sadu, kde je barva/metalíza + čirý lak bez červeného nádechu (vodou NEředitelná báze), pak by to mohlo být O.K. pro trvanlivější opravu.

Tyhle sady jsem viděla na internetu a určitě je to lepší počin, než ty dvě pigmentové vodovky:

http://www.ebay.co.uk/sch...SOUL+RED+41V+90007771141V

2016-11-02 04:41:59

O podkladove barve + cirem laku se pise v navodu. Je-li to tak doopravdy se teprve ukaze. Ano je to to stejne jako v odkazu.

vladimirek: Vzniká nějaké poškození laku při bezkontaktním mytí s použitím onoho prášku? Auto mám navoskované, doposud sem jej myl a dosušoval jen ručně. V aktuálních chladných měsících by přišlo vhod nějaké vylepšení.

doris  
Doris
2016-11-13 19:41:57

vojtavojta: Bezkontaktní myčky mají nejagresivnější chemii, jakou lze auto umývat. Ničí nejen vrstvu vosku, ale také lak a hlavně plasty, které blednou a flekatí - už jsem se o tom mohla přesvědčit na autech svých klientů..... Já osobně bych tam svá auta nikdy nenechala umýt. Více píši v tomto článku:

http://www.mazdaclub.cz/c...co-nejsetrneji-pecovat-72

Bavila jsem se na tohle téma s několika odborníky a nikdo z nich rovněž nedoporučoval mytí v bezkontaktních myčkách vzhledem k ničemné chemii, která dokáže navíc napáchat velké zlo i v dutinách auta, kde se vždy dostane. Ručnímu šetrnému mytí za použití čisté vody, případně vysoce kvalitních pH-neutrálních šamponů, se nic nevyrovná.

Krom toho chemie na bezkontaktních myčkách si nedokáže poradit s mastnou špínou a auto nikdy nedosáhne zářivé čistoty - zůstane vždy na něm jakýsi povlak. Toto mytí je vhodné pro nenáročné uživatelé a nebo ty, kteří nemají možnost mýt auto ručně a nechtějí si ho nechat poškodit od kartáčů. O kvalitním a šetrném mytí auta však nemůže být řeč.

2016-11-13 19:55:03

doris: zaujímavé zistenie, ja by som si myslel že je to presne naopak Mám kámoša ktorý si túto myčku vychvalije do nebes ale je fakt že je taxikár a pre neho je to komfortnejšie a rýchlejšie ako stáť na kefy,garáž ani vodu nemá.Ja mám aj jedno aj druhé a umýval som auto vždy svojpomocne ale čím som starší tým mi to viac leze na nervy a to hlavne v zime.

Nebyť dorisinho článku tak tam skysnem aj já

2016-11-13 20:02:44

Ono asi taky záleží, jaká bezkontaktní myčka to je. Takové ty s "aktivní pěnou" asi budou laku dávat dost na frak. Já jezdím na myčku, kde se čistí wapkou s mikropráškem a jsem maximálně spokojen. Pokud to samozřejmě jde, myju ručně.

doris  
Doris
2016-11-13 20:28:52

forester: Ono vůči kartáčovým myčkám je to lepší počin, protože nedochází k poškrábání laku, ale bohužel ručnímu mytí se to prostě nevyrovná a hlavně je problém s agresivitou té chemie, která je mnohem horší, než ta na kartáčových myčkách - logicky se nemůže jednat o šetrnou cestu, protože jinak by to nemělo potřebný účinek; to musí dojít každému, kdo o tom trochu popřemýšlí. Jsou lidé, kteří nemají jinou možnost, než jezdit na automatickou myčku, takže volí cestu menšího zla + ta cena na bezkontaktních myčkách je celkem příznivá a hlavně všude si můžeme přečíst chvalozpěvy v propagačních materiálech daných myček, takže málo zasvěceným lidem to pak může připadat jako ideální způsob mytí.

Pokud tam člověk jezdí pravidelně, auto se může zdát sice relativně čisté, ovšem když se kouknete na lak detailně a přejdete po něm dlaní, budete nemile překvapeni.

Navíc to ničí plasty, už jsem pár takových aut voskovala a bylo s tím dost práce, než jsem ty plasty uvedla do původního stavu a hlavně lak bylo třeba důkladněji ošetřit, aby zpět získal hebkost - zdravý lak nesmí "šumět", když po něm přejedete dlaní (za sucha pochopitelně).

Tím, že myji jen ručně a čistou vodou + auto vždy důkladně vysuším, nezůstávají na laku žádné vady a nesmývám si ochrannou vrstvu vosku. Ten vytváří na povrchu extrémně hladkou hydrofobní vrstvičku, která zase přináší výrazné usnadnění při mytí a především auto chrání. Všechno souvisí se vším.

wolfsteen: A právě o ten mikroprášek tady jde, je bohužel velice agresivní, když si uděláš testy a rozborku. Čím čistější auto z bezkontaktní myčky vyjede, tím je ta chemie ostřejší = více škodí materálům auta. Navíc tyto myčky používají daleko menší množství vody při mytí i oplachu, takže část té chemie zůstává v dutinách, kde bude páchat zlo + může to časem fatálně narušit i vodící lišty, v nichž chodí skla oken, která pak budou špatně fungovat (osobní zkušenost).

Samozřejmě každý preferuje to své a co člověk, to názor. Já už myji cca 17 let auta bez použití jakékoliv chemie a nic jiného bych už ani nedoporučila. Kvalitní výsledky a letité zkušenosti myslím mluví za vše.

Doporučují přečíst, tohle je bohužel realita bezkontaktních myček a jejich "kvalitní" chemie:

http://www.aaaautokosmeti...roserie-bezkontaktni-myti

2016-11-14 09:12:50

doris: Tak to je s prominutím blbost. Na bezkontaktní myčce můžu oplachovat jak dlouho chci a tudíž spotřebuju vody, kolik chci. Pokud si dám záležet, tak je to OK.

doris  
Doris
2016-11-14 14:47:33

wolfsteen: Já jsem tam svá auta neumývala (a ani nemám zájem po tom, co jsem viděla na autech klientů), nicméně všude se uvádí, kolik se při takovém mytí ušetří vody, tak nevím.... Pokud máš možnost důkladně oplachovat auto po umytí, je to určitě pozitivum, ale nic na tom nezmění fakt, že ta chemie je značně agresivní a výsledek nikdy nebude tak dokonalý, jako při pečlivém ručním mytí. Nenáročným uživatelům to může stačit, já však povrchní výsledky neuznávám a hlavně požaduji pro svá auta co nejšetrnější způsob péče.

2016-11-14 15:06:46

Slova Doris potvrzuji. Já jsem měl po pár umytích v bezkontaktní myčce naprosto zašedlé a "škaredé" plasty.

2016-11-14 15:32:27

doris: Určitě, ale ne vždy je čas (život není o tom jen leštit auto ) a je potřeba auto očistit a jet.

doris  
Doris
2016-11-14 16:45:48

wolfsteen: To máš pravdu, auto má sloužit člověku a nikoliv naopak. Mytí auta mi zabere minimum času, byť to dělám ručně; kvalitně zakonzervované auto se myje snadno a taktéž jeho vysušení je rychlovka.

2016-11-15 09:25:10

Jak to mate panove s cistenim auta v zime ? Ja si mazdu umyvam rucne dle pokynu prispevatelky Doris.

Bohuzel jsem na zimu jeste nenavoskoval auto. To bych rad,ale predtim musim auto dukladne umyt a zde je ten problem. Venku uz jsou minusove teploty. Myslite ,ze pokud vzdy dukladne venku omyji urcitou cast karoserie vlaznou vodou a hned setru,ze by to mohlo byt v pohode ?

Mam garazove stani v bytovem komplexu,ale nechci provokovat spoluparkujici tim,ze tam budu bezostysne myt sve auto.

2016-11-15 10:49:45

hopik: Od půlky týdne se má oteplit, takže to bude v pohodě

2016-11-15 11:17:58

Jo to by me taky zajmalo, jak rucne myt auto v zime ( pri plusovych teplotach ) a nezmrznout....

2016-11-15 11:32:06

hopik: Tak je to problém v zime, umyť zo zaťatými zubami sa ešte ako tak dá ale človek je mokrý a premrznutý.Voskovať je ešte väčší problém lebo tie vosky sa ťažko nanášajú v chlade a ešte horšie rozotierajú ale keď sa na to aj dáš tak aspoň ti pri tom leštení nebude zima

Ja by som sa už na to vykašlal a nechal to na leto.

2016-11-15 12:40:44

vojtavojta: Nasadit na pletené rukavice ještě gumové a je to


Odpovědět

1 ......... 25  26  27  28  29