Fórum - Téma


M3 BM 2013 - 20?? skyactive


Fórum 3 III BM M3 BM 2013 - 20?? skyactive

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 III BM  |  Naše vozidla


1 ......... 117  118  119  120  121 ......... 183

2015-03-05 15:22:58

cestovatel: Určitě to není marketingová akce Autosalonu. Podívej se na stránky Pikatecu. Pokud vím stojí za tím liberecká univerzita a ta má s nanotechnologiemi bohaté zkušenosti. Karnaubský vosk je podobně dobrý jako nanokosmetika, ale nemá takovou životnost a navíc je výrazně dražší. Ostatní vosky jsou účinné do prvního deště...

doris  
Doris
2015-03-05 15:59:08

Ideální je kombinace obojího ( přírodní vosky + polymery), ale tvrdit, že vosky vydrží na autě do prvního deště, je nesmysl. Stejně tak jako věřit nějakým testům z univerzity a podobných institucí, to si může zaplatit kdokoliv a z praxe vím, jak marekting funguje - viz zázračný Actimel (který místo aby prospíval, tak zdravému organizmu dokonce může uškodit), zdravá kosmetika LR z aloe ( dokud si ovšem neuděláte rozbor a nestačíte se pak divit ohledně obsahu konzervantů a slavných Éček...),arašídové Tatranky ( ovšem vyrobeny bez použití arašídů...) nebo prací prostředek Silan, který "silanizuje" ( taková blbost, tohle slovo nikde ve slovníku nenajdete a je to jen výmysl výrobce nebo toho, kdo dělal reklamu...). A mohla bych pokraočvat do nekonečna.... Pokud opravdu věříš, že když si dáš ten nanopřípravek na auto, že ho nepoškodí kamínky, které se budou údajně ( jak tam Pikatec uvádí) "lehce od laku odrážet", nebo že bude odolný vůči organickým nečistotám a také vůči vůči poškrábání, tak Tě musím vyvézt z omylu. Nevydrží to, fyziku prostě ošálit nelze. A ani deklarovaná životnost konzervace nevydrží rok, pokud auto negarážuješ a jezdíš denně, máš to po pár měsících dole. Já jsem účinnost Pikatecu mohla přímo sledovat a porovnat, protože si to kolega pořídil za nemalé peníze (mám pocit, že říkal kolem 5000,- za celý set), a přesvědčoval mne, jaká je to špičková věc a že si porovnáme auta před zimou a po zimě. No a po pár měsísích se ukázalo se, že jediné, co je na tom špičkové, je ta cena. Asi jako ta karnauba od některých výrobců v ručně vyráběných dřevěných krabičkách apod..., přitom se dá srovnatelná kvalita pořídit za daleko příznivější cenu. Navíc pokud má člověk na autě škrábance a hologramy, tak před aplikací Pikatecu musí použít leštící pasty apod, aby ten lak jakž tak ž vypadal. Přípravky od Pikatecu si s tím jaksi moc neporadí. Závěrem asi tolik - Pikatec je solidní výrobek podobný řadě dalších využívající nanotechnologii, ovšem za podstatně vyšší cenu, než by odpovídalo skutečné užitné hodnotě. Ale proti gustu žádný dušputát, když si chce někdo udělat radost a koupit autu drahou kosmetiku, tak proč ne.

Podstatně lepší vlastnosti za rozumnou cenu, vykazují například tyto výrobky, které používají i profíci a na rozdíl od Pikatecu i dokonale leští všechny druhy laků: http://www.a-c.cz/index.p...ie/view-all-products.html

A k těm voskům - kdysi jsem používala finské vosky Korrek , žádnou nanotechnologii do toho tehdy ještě nedávali a na laku to vydrželo přes půl roku úplně hravě.

Já třeba nanotechnologii používám, přesto není to všelék a je třeba tomu ještě pomoct, aby ten výsledek nebyl jen trvanlivý, ale rovněž i dokonalý po vzhledové stránce.

2015-03-05 16:09:34

doris: Já tady ale netvrdil, že Picatec je všelék, který ustojí odlétavající kamínky apod. Normální vosk z obchodu opravdu stojí za starou belu a je to hned pryč. Co se týče testů na "jakýchsi" univerzitách, tak jde o to, že to přímo z liberecké univerzity vzešlo a oni mají svém kontě již nemálo skutečně špičkových technologií. Co se týče ceny, tak šampon plus leštěnka Pikatec vyjde na 800, takže žádných 5k. Zároveň netvrdím, že nejsou i jiné kvalitní autokosmetiky/nanokosmetiky...

doris  
Doris
2015-03-05 16:18:41

wolfsteen: Já na to reagovala právě z důvodu, že Pikatec na svých stránkách při popisu výrobku doslova oblbuje lidi - viz ty kamínky, odolnost proti poškrábání apod. Žádný rozumný člověk tomu přece nemůže věřit. Takové oblobování u solidního výrobce není na místě.

http://www.pikatec.cz/pri...p-nano-kosmetiky-pikatec/

A ta sada skutečně stojí hodně, takže kolega do větru nemluvil:

http://www.pikatec.cz/npp...cherem-aplikace-2-vrstvy/

2015-03-05 16:38:41

doris: No tak to je ta nejdražší sada včetně aplikace a ta na tom dělá 2/3 ceny. Samotné přípravky stojí zlomek. Co se týče toho poškrábání, tak v tom bych problém neviděl. Nevím jak ty, ale já nejsem odborník na nanomateriály, proto bych to šmahem neodsuzoval jako totální nesmysl. Samozřejmě člověk se na to nesmí dívat tak, že to ustojí rýhu od šroubováku.

doris  
Doris
2015-03-05 16:53:22

wolfsteen: No právě, mohla jsem to pozorovat přímo na autě od kolegy a prostě za ty vynaložené peníze mi ta "přidaná" hodnota nepřišla adekvátní. Například ty profi výrobky POLYTOP NANO, které jsem uvedla v odkazu výše a rovněž znám, jak fungují a jak dlouho na laku vydrží, toho umí prostě víc; litrový respektive půllitrový (u toho finálního vosku) obsah za nějakých 700-800,- vydrží na několik let. Mimochodem, jaký je obsah/množství té politury a šampónu, které od Pikatecu máš?

Jsou to tyto věci?

http://www.pikatec.cz/nano-armour/

http://www.pikatec.cz/nano-shampoo/

2015-03-05 17:09:31

doris: Jo jsou to tyto věci. Já to na auto budu teprve dávat a pak uvidím. Až budu mít vlastní zkušenost určitě se podělím. Neříkám, že Pikatec je to nejlepší na světě, ale zároveň věřím, že to bude dobrá věc. Skutečnost, že to kolegovi nevydrželo může mít x příčin a ne jen to, že by Pikatec byla špatná věc.

doris  
Doris
2015-03-05 17:20:44

wolfsteen: Ano, to je fakt, že těch příčin může být více - ono stačí i špatná příprava laku, chybná aplikace, nebo to vyleštit dřív, než ten přípravek stačí zreagovat a spojit se s lakem. Nicméně viděla jsem, jak to na lak nanášel a jel přesně podle návodu, tak těžko říci, proč to nevydrželo déle.

2015-03-05 17:37:57

forester: Bila i Red Soul maj podkladovou barvu................bilou.Takze skrabanec na RedSoul sviti pres uliciZatimco na bile videt neni pokud neni vryp az do zeleza ale i tak nesviti tak jako na RedSoul.

Ale i taks me misto bile vzal Red neb je nadherna

Frank, 2015-03-04 21:04:25 napsal:

Takže dnes nová M3 doma, 2 l, silnějí verze, bílý základ, jinou jsem nechtěl. Zbavil jsem se GH M6 2012, 2 l, Cooper Red, prémiový lak jako teď Red Soul. Jsem rád, že je pryč, a to jen kvůli barvě, jinak samozřejmě super auto. 11 Mazda v pořadí, ale co máte Red Soul upřímně lituji............

2015-03-05 20:21:36

frank: Gratulace k porizeni nove Mazdy v pekne barve

2015-03-06 07:17:42

Ahojte. Keď to tu tak čítam, začínajú ma zimomriavky prebiehať pomaly po chrbte.

Každý sa tu chváli s novým krásnym autom Mazda 3. Ja som si svoj sen objednal ešte v 10/2014 slabší dvojliter, Red Soul, Attraction. Čakám možno aj preto toľko, že ako podmienku som si dal, že autíčko musí byť vyrobené už v roku 2015.

Takže teraz úspešne už čakám pomaly šiesty mesiac. Termín dodania sa blíži. Je stanovený na 14-15 kalendárny týždeň.

Chcem sa Vás spýtať, či sa nedá niekde sledovať kade to "moje" autíčko už kráča??? Niekde som to tu čítal, že niekto to sledoval. Neviem však kde na fóre to tu bolo písané a ako to sledoval.

Aspoň tým sledovaním by mi tie dni ubiehali rýchlejšie, lebo ja sa už ozaj neviem dočkať.

2015-03-06 11:13:00

prodejce by to měl být schopný zjistit

2015-03-06 12:01:57

doris: Je to velmi jednoduché. Sada kosmetiky stojí skoro všude méně, než její aplikace. I ty by sis zřejmě zaúčtovala, kdybych tě nechal půl dne aplikovat tvůj vosk na mé auto. Holt, čas jsou v dnešní době, kdy jsme se konečně v zoufalství začali vyrovnávat západu, peníze. Stejně jako tam i tady budou ve výsledku nejdražší služby, a to bez ohledu na to, zda se nám to zdá či nezdá předražené. Myšleno v kontextu toho, co tak člověk v průměru za měsíc vyhodí z rodinného rozpočtu.

Pak se není co divit, že celá sada kosmetiky Pikatec vyjde na nějakých 1 700,- i s poštovným, ale když si to nechám aplikovat, tak to vyjde skoro na 5 000,-. Chtěli jsme to, máme to. Upozorňuji, že nejsem nijak starší ročník ani komunista.

Jinak tvé vosky vypadají výtečně.

doris  
Doris
2015-03-06 21:05:14

vladimír76: To je pravda, kvalitně odvedená práce vyžaduje hodně úsilí i času a má svou hodnotu.

Jinak děkuji za slova uznání ohledně mých vosků. Pro mne je péče o auta v prvé řadě zálibou.

2015-03-06 21:36:39

Dneska jsem si vsiml ze mam odlouply kus laku dole u kufru asi jsem s nim bouchnul. Obavam se ze chyba je nekde v systemu, a nepomuze zadny zazrak ani picatec ani vubec nic. Proste ten lak stoji za .... Za 4 roky to auto bude dost hrozny.

doris  
Doris
2015-03-06 22:01:14

frankieboy: Mohl bys prosím hodit foto, jak to poškození vypadá? Ten třívrstvý lak je poměrně měkký, měl by spíše zapružit, i když v zimě při nízkých teplotách se mechanické vlastnosti některých laků mění ( jakoby křehly) a snadněji se poškodí. Já jsem to vypozorovala třeba u krycího akrylového laku (1K), který po zimě vykazoval místy jemné prasklinky.

2015-03-07 13:43:38

doris: je to tak centak, zadna tragedie, jen to vypovida o kvalite laku...

doris  
Doris
2015-03-07 13:51:23

frankieboy: To spíš vypadá, že ta hrana narazila na nějaký předmět. Asi jako když se bouchne při otevírání dveří hranou do sousedního auta nebo stěny. Od zabouchnutí kufru ( i větší silou) toto samovolně vzniknout nemohlo, podobně na toto nemá příliš vliv ani kvalita laku.

Každopádně pokud máš korekční barvu ( v tužce) + lak, tak to co nejdřív oprav, aby tam nevznikla koroze. Takové poškození lze opravit celkem snadno a s pěkným výsledkem.

2015-03-07 19:59:27

Priznejte se, kdo dneska parkoval v Praze na ulici Politickych veznu po poledni? Bila M3 v sedanu (viz foto), SPZ skoro stejna jako mam ja (tzn. ze byla registrovana asi ve stejnou dobu) a koupena v Pribrami?

2015-03-07 20:03:30

dan40: Teda ty plecháče mazdičce fakt nesluší


Odpovědět

1 ......... 117  118  119  120  121 ......... 183