Fórum - Téma


Lupajici spojka


Fórum 2 DE Lupajici spojka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 2 DE  |  Naše vozidla2009-07-03 11:39:50

Setkal jste se nekdo u nove 2 s tim, ze by spojka mista jakoby "lupala"? Jedna se o maly zvuk me nejvice pripominajici sepnuti sponky do vlasu, na funkcnost bez vlivu, jen je to trosku neprijemne zvukove a pocitove. Dela to zcela nezavisle na situaci, a pak to zas funguje bez problemu. Mozna mi to trosku prijde jako by se tam malinko protacela nejaka loziska, ale o technologii opravdu nic nevim.

2010-12-28 15:15:16

Mě lupalo uchycení pedálu spojky do držáku protože je to tam do sebe jen nacvaklé má to malý vakl tak to "lupe". Stáhl jsem to dvěmi zubatými páskami - vakl zmizel a lupání taky !

2014-04-19 10:26:14

pedros: Ahoj.Také mi lupe spojkový pedál.Snažil jsem se "vykoukat" odkud se zvuk bere,ale nepovedlo se mi to.Mohl by jsi mi lépe popsat,jak jsi to odstranil?

2014-05-02 17:34:27

Prostě jsem pomocí pásek stáhl (znehybnil) uchycení pedálu v držáku - je to tam jen nacvaklý proto to lupe protože se časem udělá vůle ! Akorát pozor kudy provléknout pásky ! A fakt fest utáhnout ! Od té doby mám klid a nic nelupe !

2014-05-02 17:43:22

Podobný problém jsem měl i s brzdovým spínačem pro změnu zase vrzal ! Ten je také do svého držáku jen nacvaknutý tak jsem ho pro změnu znehybnil gumičkou do trenek a od té doby si už nevrz ! Podobných zlepšováků za ty léta už bylo . . . !

2017-02-28 08:16:49

Lupání spojky není způsobeno pružinkami. Včera jsem závadu nalezl a odstranil. Spojka mi lupala v horní poloze již od koupi v Listopadu. Nyní je to úplně jiné auto a Mazdu začínám mít rád. Pokud by to někoho zajímalo, můžu se rozepsat.

2017-03-20 15:24:31

crhy: Ahoj, spojka mi lupe taky. Můžu poprosit o radu jak to odstranit? Koukal jsem se na ten držák, ale odkud to lupe jsem nezjistil. Díky

2017-03-20 16:53:32

Problém je v pístku hydrauliky, u horní polohy se udělala vůle a to je to nepříjemné lupnutí. Vyřešil jsem to nacpáním plochého "O" kroužku (z přípojky pákové baterie - zhruba 2 - 3mm silný) do prostoru jakoby dorazu pístku (s normálním kulatým O kroužkem to ani nezkoušejte - vytlačí se ven a nedrží v osazení). Co se musí udělat je vycvaknout zajišťující ségrovku z hřídelky a poté z ní násilím stáhnout plastové ovládací táhlo. Jde to hodně špatně, tak ho hlavně neulomit! Poté navléknout toto gumové těsnění na táhlo a to poté vrátit zpět na hřídelku (jde to ještě hůř než dolů). Zajistit ségrovkou a mírně stlačit spojkový pedál a zároveň pomocí tupého šroubováčku/pinzety nacpat těsnění na vršek dráhy pístku, tím se vytvoří doraz a lupání ustane. Ještě by jsem dodal, že po měsíci s touto úpravou se vodovodní těsnění lehce vymáčklo, takže ho budu muset nahradit podložkou vyseknutou z tužší pryže. Ještě by jsem dodal, že jsem nepochopil uložení táhla( kloubku) na hřídelce, kde je v podstatě přes 6mm vůle. Až to budu rozdělávat podruhé, tak vůli vymezím silonovými podložkami z každé strany, tak aby byl kloubek usazen uprostřed hřídelky. Pokud se do toho někdo pustí, tak jedná za sebe a já neberu zodpovědnost za škody. Doporučuji svítit si magnetickou ledkovkou připnutou na sloupku řízení :-D a obnáší to být nějakou chvíli zkroucený s hlavou u pedálů - ideální pro jogíny :-D

Na zahraničním fóru jsem se také dočetl, že chybu materiálu odtranily až po fl(2011) modifikovaným dílem, který ovšem stojí 300 Dolarů.

2017-04-14 12:36:18

Mě lupala pružina, co vrací pedál spojky. Pružina je zkrutná a její konce se opírají do pedálu přes plastové kroužky. Jeden kroužek byl prasklý a konec pružiny v něm při sešlápnutí spojky přeskočil. Někdy ano, někdy ne. Příčinu jsem hledal hodně dlouho. Bylo vidět, jak konec pružiny v tom kroužku poskočí a ozve se lupnutí. Nový kroužek podobného tvaru jsem nesehnal. A něco zkoušet s hlavou dolů pod volantem, třeba vyndat a vrátit tu pružinu, je porod. Nakonec jsem raději koupil ve spojmatu obyčejnou tažnou pružinu, navrtal dírky do konzole na pedály a spojkový pedál zavěsil přes ní. Tu zkrutnou pružinu jsem vyndal. A je už asi rok pokoj.


Odpovědět