Fórum - Téma


Lodičky


Fórum O vozech našich členů Lodičky


Diskuze o vozidlu


1  2  3  4

2007-10-25 22:54:15

čaues, musim opravdu hluboce smeknout před tvými modely, hlavně mne opravdu dostala ta loď co máš na fotkách na nissan clubu.... a myslim že nejsem jedinej kdo tvoje modely obdivuje....

doris  
Doris
2007-10-26 09:05:54

Slity: Téda, tak toho si velice vážím a děkuju. Lodě jsou má specializace, modelování se věnuji od šesti let, kdy jsem začínala s jednoduchými vystřihovánkami z časopisu ABC. Nyní si už většinu modelů projektuji sama, hodně mě to baví. Hlavně v zimě, kdy je práce méně je toto pro mne příjemné zpestření a relaxace.

2007-11-14 22:00:28

to Doris: ty modely bychom někdy rádi viděli na vlastní .

to Zhortom: my už dlouhodobě usilujeme o tleskajícího smajla, tak pěkně do řady se svým návrhem...

doris  
Doris
2007-11-15 08:30:30

Moc Vám všem děkuji za komplimenty a mám velkou radost, že se Vám modely líbí. Vím, že ty lodičky jsou trochu z "jiného soudku" než auta, ale právě na nich jsem se naučila modelařit a stále patří mezi doménu v mé zálibě.

Miláčci: Tak to byl supervitp dne! Bodujete ne celé čáře. Tak tedy příště Vám ty modely už konečně ukážu. Apropos, interiér v modelu 323f je už hotov, zítra se vrhám na podvozek a kola. O víkendu sem uploaduji fotky hotového modelu. Už se na to těším.

Zhortom: Všechno je to o cviku a trochu i o zručnosti a hlavně mě to dost baví. V principu to není tak složité, jak to vypadá, jen je třeba znát pár fíglů a mít trpělivost.

2007-11-21 20:52:27

Ahoj Doris. Když jsou tvým koníčkem i modely lodí, nechceš typ na model lodi. Jednu takovou lodičku mám v Kralupech. Vlastně teď dvě lodě. Druhá byla táty. Táta v únoru zemřel a tak teď bude asi na prodej.

doris  
Doris
2007-11-22 08:45:21

Ahoj Franto, děkuji za inspiraci, lodičky vypadají moc pěkně. To musí být paráda mít možnost si vyjet na vlastní lodi! Taky bych to brala. Kdysi jsem s přáteli zkoušela Fireball - malá sportovní plachetnice, hodně se mi to líbilo, ale je to popravdě dřina, když člověk musí vyvažovat loď a často skoro až viset na upínacím laně od stěžně. S Tvým tatínkem je mi to líto, holt tak už to na světě chodí a my to ovlivnit nemůžeme.

2007-11-22 21:44:06

To já jsem zatím jezdil vždycky akorát s motorem, tedy když nepočítám kanoje. Plachetnice jsem zatím nikdy nezkoušel. Je fakt, že to asi na plachetnici bude zabíračka. Letos jsem na lodi měnil motor, ale nebylo moc času a taky jsem celý červenec marodil, protože jsem byl na operaci a v září jsem si zase natrhl sval na noze a tak jem letos ani nevyjel. Jen jsem na jaře loď spustil na vodu a teď jsem ji zase vytáhl na břeh, ale zatím to s novým motorem nejelo. Dlouho jsem čekal na to, až se dodělá výměník na chlazení, protože když jsem loď koupil, bylo tam chlazení udělané jednoduše tak, že čerpadlo prohnalo vodu motorem a výfukem jí to vyplivlo a tak byl motor pořád podchlazený a jen kohoutem se to dalo trochu přiškrtit. Tak jsem to hned trochu vylepšil, že jsem udělal obtok a dal tam termostat, tak že se pak už voda držela na teplotě, jakou má mít, ale stejně motorem protékala voda z řeky. Loni jsme trochu zavařili starý motor z 1203 a než opravovat bůh ví kolik let starý motor, tak jsem radši z vrakoviště sehnal trošku novější motor také z 1203, ale už 1203-1500 a když už se měnil motor, tak jsem tam rovnou dal na chlazení výměník. Prý se to snad i dnes už požaduje a tak bych nemusel projít na další technické, kterou bych měl mít příští rok. Motor 1203-1500 sice vypadal stejně jako ten starý, ale spousta věcí se musela upravit. Třeba ta patnáctka má jeden jiný úchyt motoru, jinou spojku, která by mi nešla k převodovce, kterou jsem tam potřeboval nechat, protože je upravená do lodě a tak jsem musel shánět jinou lamelu. Táhlo řazení se muselo předělat, kvůli olejovému filtru, který na starém motoru ještě nebyl plnoprůtokový, ale filcový umístěný jinde, musela se upravit řemenice, protože kivůli tomu, že loď má samostatné vodní čerpadlo musím mít dvojitou řemenici a ta z toho starého motoru je jiná. Taky se musel udělat nový výfuk, protože ten starý motor měl jednu trubku a čtyři štefty a ten nový má dvě trubky a tři štefty, jako třeba na škodovce 120. Taky jsem musel přehodit olejovou vanu ze starého motoru, protože ten měl vanu plechovou a nový motor má vanu jako odlitek s žebry a kdybych tam nechal tu, která tam byla, tak by mi motor v lodi seděl na dně, protože ta odlitá vana je vyšší a pod motorem je málo místa a ještě se objevilo pár dalších drobností, které se musely předělat.Prostě jsme si s tím museli pohrát, ale na jaře snad už zase vyjedeme. Přes zimu ještě vyčistím karburátor, protože motor sice už běží, ale zatím jen na sitič a když stáhnu sitič, tak chcípá. Tak na jaře už to snad zase bude jezdit.

doris  
Doris
2007-11-23 09:22:17

Hmm, tak to je hodně práce. Jsi moc šikovný, já se v tomto zas tolik nevyznám, ale je fakt, že práce na údržbě lodí není nikdy málo. Už jen potřeba lakování dřevěných částí, jejich údržba a pak samozřejmě "strojovna", není to žádná legrace. Zejména lodě na mořské vodě dostávají na frak, protože sůl umí své. Naši ředitelé mají jachtu - klasickou jednostěžňovou kýlovou plachetnici na moře a už stojí dlouhou dobu na suchu za budovou školy a čeká na opravu. Při bouři se jim během plavby uvolnily masivní šrouby držící prodloužený kýl ke dnu lodi. Měli fakt štěstí v neštěstí, že vyvázli v poho a loď se nepřevrátila. Když jsem se dívala na ty vyrvané šrouby, nechápala jsem. Ono síla moře je neskutečná, když dokázala vyrvat obrovské šrouby, jako by to byla jen párátka.

2008-05-24 12:15:36

Ahoj Doris Opravdu nadherne modely!Jsi fakt moc sikovna!Opravdu pred Tebou smekam!

doris  
Doris
2008-05-24 12:57:25

Ahojky, to jsem moc ráda, těším mne to a děkuji . Teď dělám ne svém zatím nejlepším lodním modelu, i když práce v současné době nejde už moc rychle, ale pokud se mi to povede postavit dokonale až dokonce, splním si tak životní sen - mít mohutný model plachetnice, která ač z papíru vypadá jako by byla dřevěná. Tady jsou odkazy:

http://papirovemodelarstv...orum/viewtopic.php?t=3908

http://www.papirove-model...index.php?showimage=14231

2008-08-13 14:03:22

Doris :

Je to fantasticke .......

Klobuk dole .

Venoval som sa aj aj modelarceniu velmi dlho , ale som prestal . To co vdim je velmi pekne ..

Par myslienok : / bez provokacie /

" Na to ze si zena a mas trpezlivost na take veci , to ta radi ku vynimocnym osobnostiam " .

"Doma Ta manzel chvali za svoje sikovne prsty?"

"Tvoj manzel je aktivny alebo pasivny ked ta vidi s polepenymi prstami ? "

JE TO NADHERNE.

gabrielM6

doris  
Doris
2008-08-15 16:59:50

GabrielM6: Velice děkuji za takové vyznamenání, vážím si toho moc! Teď mám rozpracovaný model Bellony 1/96 ( http://www.papirove-model...index.php?showimage=19394 ) , která je zatím nejnáročnější papírovou plachetnicí, co jsem kdy stavěla. Odhadovaný čas stavby bude minimálně jeden rok. Ale stojí to zato. Mám na ženu v tomto ohledu poněkud netradiční zájmy, ale taková už prostě jsem a baví mě to. Manželovi se to docela líbí, zpočátku byl překvapený, jak jsem k tomu přišla, ale už si zvyknul.... . Je pasivním divákem pří mé práci, ale občas mi pomůže něco přidržet nebo štípnout kombinačkama třeba silný drát, na což moje jemné ruce nestačí. Občas příjde s nápadem, co by bylo pěkné postavit jako model, třeba mě "dotlačil" k vytvoření modelu Mazdy 6 nebo Primerky s detailním motorovým prosotorem. On sám zkoušel slepit nějaké vystřihovánky, docela to zvládnul, a dokonce se mu pěkně podařil i jeden plasťák, kde jsem mu trochu pomohla s barvením. Jsem mu velmi vděčná, že mu nevadí rozdělaný model a rozprostřené díly skorem na celém stole. Naštěstí je to ve větší míře hlavně v zimě, v létě mám jiné zájmy a taky povinnosti.

A jak Ty? Jaké kategorie modelu Tě bavily a z čeho jsi je stavěl? Máš ještě nějaké doma?

2008-08-15 22:21:52

Doris ta plachetnice je opravdu úžasná... klobouk dolů... to je slabý slovo chtěl jsem říct klaním se až na zem

doris  
Doris
2008-08-16 12:51:51

323.Hans.626 : Tak to zas nemusíš, jsou i mnohem lepší modeláři, než já, ale jsi milý! Děkuju! To nejnáročnější mne teprve čeká - lanoví , to bude "porod", snad to zvládnu.

2008-08-17 02:11:31

ty jsi prostě naše klubová šikulka přes modely a hotovo

opravdu je to úžasné já bych na to neměl trpělivost...

doris  
Doris
2009-06-12 08:10:10

Kdo si hraje nezlobí, tak jsem si zas trochu hrála.....

V poslední době se roztrhnul pytel se zakázkama modelů autobusů, takže jsem z lodiček a osobních aut přešla na trochu jiný kalibr a ztvárnila jsem na přání klienta PAPÍROVÝ model Karosy B732 a C935e (ten je bez interiéru dle jeho požadavků). Vše jsou to mé vlastní projekty, jako vystřihovánka ani stavebnice se nevyrábějí.

V přípravě je už další model B732, který si přeje klient ztvárnit i s motorovým prostorem.

Pro poměr velikosti jsem udělala několik snímku s "pomocníkem" .

Takhle jsem se s tím poprala:

doris  
Doris
2009-06-12 08:17:56

A ještě ta C935e, která čeká na dokončení:

2009-06-12 08:50:24

moooooc pekna prace

2009-06-12 10:23:10

jéééé tak tomu říkám opravdová nádhera... skoro jako živé... akorát menší... supeeeeeeer

2009-06-16 19:22:45

Woow...parááda...fáákt nádhera smekám


Odpovědět

1  2  3  4