Fórum - Téma


Letní prohlídka za 99 Kč


Fórum Technický koutek Letní prohlídka za 99 Kč
2013-08-19 21:00:09

Zdravím,

Mazda má nyní letní prohlídku do konce srpna za 99 Kč. Chci se zeptat, zda to někdo absolvoval a jak to probíhalo? Jsem objednaný příští týden. Co vše se kontrolovalo? Pokud chtěli měnit nějaké náplně, mají povinnost se vás zeptat, zda to chcete udělat??? Aby místo 99 Kč mě to nestálo třeba 2 litry. Díky i za odpovědi týkající se obecně prohlídky v autorizovaném servisu a jejího průběhu a ceny atd.

2013-08-20 08:45:14

andrew: ahoj, taky jsem to četl, ale nevím co od toho čekat. Já byl servisovat Mazdu v Larosu asi v únoru a tam mi dělali komplet prohlídku i s projížďkou za nějakých 500 Kč, ale můžu říct, že zkontrolovali fakt všechno a byl jsem spokojen. Že ti zkontrolují karoserii, to si můžeš zkontrolovat sám, kapaliny si také změříš, pneumatiky....:D tak tady není co dodat.....heh, prostě potřebují keš tak dělají akce, ale cena 99 Kč je docela dobrá. Pokud ti dají auto na zvedá a ty se můžeš také podívat, tak toho využij, alespoň budeš vědět, jak na tom s autem jsi! Pak napiš jak si dopadl a co všechno ti dělali, možná bych se taky objednal

2013-08-20 09:36:20

No právě jsem na to zvědavý.

Jsem už na 7:15, prý abych si mohl dát ranní kafe, tak nevím, zda bude možné být nějak přítomen té prohlídce. Právě mě spíš napadlo, aby mě nedali kafe a mezitím udělali prohlídku, po které mi řekli, že bylo nutno vyměnit olej a nevím co ještě a mám zaplatit třeba 2 000.

Jedu do Auto Palace Brno Slatina. Pokud tam bude nová M6, tak se zkusím i svézt.

2013-08-20 10:00:55

andrew: no já vždycky u prohlídek mohl být, jen jsem to ohlásil tomu týpkovi co mě přijímal a šel jsem se podívat, je to přece moje auto a mám právo vidět, co se s nim děje event. jak vypadá. sami od sebe by ti dle zákona neměli nic dělat, protože si s tím nebyl srozuměn a nic si nepodepsal, takže i kdyby ti něco vyměnili, tak ať si to zase vezmou zpět. v nové M6 bych se také rád projel, ale není čas :D

2013-08-20 16:57:57

Já se na to teda ptal, co tato prohlídka obnáší a bylo mi řečeno, že zkontrolujou brzdy, vzorek na pneumatikach, jestli nemas rozbity sklo a jestli ti správně svítěj světla, v podstatě všechno, co uvidíš když kolem auta projdeš

2013-08-20 17:30:14

jelikož Auto Palace Brno je z mých zkušeností servis pro servis,tak bych jim i tech 99kč nedal.Je to reklamní akce jak nalákat lidi,najdou tam nějakou kravinu a udělají z toho katastrofu,jen aby ten člověk pustil další kačky.Tohle není akce z dobrého srdce,píšu konkrétně k Auto Palace Brno.

A Auto Balvin?jsi milionář? pak tam běž....

Moje postřehy,moje zkušenosti,žádný urážky...

2013-08-21 14:04:42

jamija: osobně si myslím, že to je taky udělané jen na business. Jednou za rok si auto zvednu na zvedáku u známého, podíváme se co a jak. jestli auto funguje a vše je OK. navíc co dva roky je technická, takže není důvod jezdit do Mazdy, jenom ti tam najdou právě tu katastrofu a přitom jde o hovno. mě takhle laros ohnul na palivovou hadičku za 3 tisíce, kdybych trochu přemýšlel, mohl sem to opravit za pár stovek.

2013-08-26 09:32:17

Tak jsem tu Letní prohlídku absolvoval. Naštěstí chování v pohodě, přístup taky. Na začátku jsem se zeptal, zda je možno být přítomen tak mi řekl, že až to bude mít na zvedáku tak mě zavolá. Tak jsem tam pak byl - poptal jsem se toho mechanika - říkal, že nic z toho neteče a stav celkem v poho, až na pár vyjímek.

Těmi vyjímkami je zejména spojka - říkal, že časem odejde a bude třeba vyměnit minimálně napínací lamelu - poptal jsem se na cenu - říkal cca 15 tisíc jen materiál (myslím, že to není jen za tu lamelu, ale říkal myslím i setrvačník nebo co, že by se vidělo až by se to rozdělalo). Pak ještě říkal, že brzdové destičky vepředu už budou brzy třeba vyměnit.

Jinak náplně vše ok - ještě říkal, že by bylo vhodné vyměnit olej v převodovce (mám manuál - musí se opravdu měnit???), který se má prý měnit po 100 tis., no nevím, zda byl někdy vyměněn (nyní 200 tis. km)

Po cca hodině čekání, kdy jsem si prohlížel novou M6 a CX5 (musím říct, že v sedanu v nové M6 opravdu není vzadu nad hlavou moc místa - při výšce 182 cm jsem se téměř dotýkal stropu - kombi mělo o dost víc místa) jsem zaplatil 99 Kč a jel domů.

2013-08-26 09:45:41

andrew: no tak to máš parádní chlape, já měnil spojku na své 323, spojku jsem si celou sehnal a práci mi dělali v Larosu, vyšlo mě to asi na 5 700 Kč. olej v převodovce bych určitě vyměnil, ty předepsané intervaly pro výměnu nejsou jen tak pro srandu. důležité je, že si auto viděl ze spodu a je vše OK.


Odpovědět