Fórum - Téma


Lakovaní autka..


Fórum Technický koutek Lakovaní autka..
2009-11-15 22:34:37

lidi prosím šlo by sem napsat nejaké ZK o lakovaní autka???zítra mám v plánu autko přestříknout ne cele jen od zrzátek dolu....tak třeba jak si to vše připravit a jak nanašet..atd.....mám velký strach ale tak barva je koupena kopresor nachystán s pistolí..tak se pude na to.....děkuji

2009-11-23 22:46:25

Po 8 dnech asi nemá cenu ti tady cokoli radit protože už je asi hotovo.Jen by mě zajímalo jak si dopadl.Podle tvého dotazu bych řekl,že toto bylo první auto co se ti povedlo podělat.Mám pravdu?

2010-01-02 12:52:50

Ačkoliv budete všeci čubrnet tak to nedopadlo tak zle jak všichni píšou nebo si myslí..nelakoval sem ho celé jen asi po okna dolu..a blatníky..lak nebyl roztečeny ani nekde svetlejší a tmavší tak že celkem vyrovnane nastříkan..no proste to shrnu na to že to stríkal amatér tak je to slušní..jen na jednom blatníku sou malé nečistoty plochou velikosti 10cm...

doris  
Doris
2010-01-02 13:09:17

Nečistoty zůstávají v laku skoro vždy , to bývá bohužel vizitkou i profi lakýrníků, kteří si za práci berou nemalé peníze, takže buď v klidu . I v origo laku se stane, že je smítko. Určo sem dej fotky.

2010-01-03 04:48:27

Pleteš se.Nikdo si nemyslí,že to zvořeš ale je to v podstatě vlastní zkušenost.Pár aut jsem už nastříkal.Na každém je ale něco co by tam být nemělo.I když se člověk snaží sebe víc tak výsledek bývá někdy i žalostný.Jak píše Doris.I profi lakýrníci tam amjí zastříkaný bordel i když to stříkají v boxu a mají větší zkušenosti a to nejen se stříkáním ale i s materiálem.Každá barva od kteréhokoli výrobce se chová trochu jinak.Věřím tomu,že i když si se snažil tak výsledek stejně není dle tvých představ.Jen se člověk spokojí s tím jak to dopadlo.Vzhledem k tomu,že nejde o život tak jde víš o co?Hlavní je hřejivý pocit toho,žes to dokázal sám a za minimální peníze.Jsem na tom stejně.Taky mám radost když se to povede.

Podle mně je ale nejdůležitější jiná věc a tou je to,že se snažíš aby tvé auto vypadalo dobře a nespokojíš se s vadama na laku.Já osobně nechápu lidi co jezdí s autem na ktrém mají vyměněný díl namontovaný tak jak ho koupí a nechají ho úpně zreznout a klidně s tím jezdí.Těm bych to auto nechal úředně odebrat.Mnohdy jsou to auta i podstatně dražší než naše Mazdy.

Takže závěrem.Pokud se ti to povedlo alespoň částečně dle tvých představ tak Blahopřeji a přeji ti mnoho šťastných kilometrů.

2010-01-03 13:25:11

A co pak si daval za lak pro zajimavost?

2010-01-03 20:22:31

Nevím jestli to platilo na mě ale já mám v oblibě báze i lak od PPG,posledně jsem jako kricí lak použil Sikkens a s obyčejnýma barvama ne metalickýma mám dobré zkušenosti s Glazuritem.PPG je ale u mě naprostá jednička.


Odpovědět