Fórum - Téma


Kvalitní H1-ky


Fórum Technický koutek Kvalitní H1-ky1  2  3  4  5

2014-05-14 13:24:22

přidám svou zkušenost, snad mě nebudete kamenovat, jelikož to není o H1, ale nedávno mi v jeden den praskly v levém světle tři žárovky po sobě, ta poslední večer, , samozřejmě další už jsem neměl, všechyn autodíly zavřené, nezbývalo, než odbočit k baumaxu a tam koupit narychlo první šit (sice mají i kvalitní žárovky, ale přehnaně drahé), co jsem vzal do ruky a zíral jsem, jak krásně svítí, ani nevím, co to bylo zač, ale nadával jsem, jak premacy šlabě svítí a světe div se, s tou nejlevnější no name žárovkou to svítí parádně. nechci tím zatracovat zkušenosti s lepšími žárovkami, sám jsem měl v mrkačce kdysi night breakery a i přes to, že ve výklopném světle je žárovka vystavena větším otřesům, než v normálním světle, tak mi vydržely více jak dva roky a byl jsem max. spokojen.

zed
2014-05-14 14:24:48

No já stejně z mých minulých zkušeností začínám mít pocit, že ono když je v mazdě ve světlometu ta čočka, tak to stejně ty výkonější žárovky trošku eliminuje a není tam takový velký rozdíl. Alespoň já jsem si teda nějakých zásadních rozdílů ve svítivosti u těch nightbreakerů oproti obyč nevšiml. V dálkových to poznat trochu je, ale tam je ta konstrukce lampy trošku jiná.

No dostal jsem teď od kamaráda jako vzorek nové OSRAM nightbreaker ultimate (zadarmo ) tak ještě vyzkouším výdrž u nich, ale asi pomalu budu směřovat spíše k nějakým "longlife žárovkám" protože mě taky nebaví ničit si ruce při těch výměnách každého půl roku

2014-05-14 20:11:52

zed: No jestli chceš lépe vidět, tak pomůže hodně vyčištění čočky ;) Jinak se ale shodneme, že přední světla jsou na 6ce s halogenkama slabá.

Měl si na mysli nejspíše Osram NightBraker UNLIMITED. Výdž taky špatná - ozkoušeno. Dokonce to přiznávají i na krabičce v porovnání se standartní žárovkou. Nicméně k dennímu svícení je to dobrá alternativa. Životnost se prodlouží a v noci je lépe vidět

2014-05-14 21:17:34

natural: Máš nějaký fígl na to jak tu čočku vyčistit? Už před nějakou dobou jsem na to koukal a konstatoval si pro sebe že by to bylo potřeba udělat, ale rozebírat světlomet a čistit a pak zase pomocí silikonu dávat dohromady se mi moc nechce protože mám strach že se to po tom rozebrání bude mlžit, což bych vážně nerad.


Odpovědět

1  2  3  4  5