Fórum - Téma


Kvalitní H1-ky


Fórum Technický koutek Kvalitní H1-ky1  2  3  4  5

doris  
Doris
2008-05-19 08:32:07

Jde o údaj na žárovce, pokud je tam 55-60W, je to O.K. Pokud je tam však 100W tak to v pořádku není a nepatří to do klasických světlometů.Je jedno, jestli je ve světlometech třeba H3 pro dálkové a H4 pro potkávací (tak to máme třeba v Primeře), ale jde o to, že každá má výkon těch 55-60W. I když svítí dohromady.

2008-05-20 22:04:38

Přátelé, bohužel jsem zatím nevyřešil na příčinu praskání H1. Většinou je to připisováno vadnému naklápění světla nebo nekvalitnímu kostření a tím vznikajícímu přechodovému přepětí. Ale zatím jsou to jen dohady. Přestavbová sada xenonů HID v provedení s výbojkami Philips je dražší / přes 10000 Kc / ale spolehlivá se spektrem 43OO K, což se velmi blíží barvě halogenové žárovky se zvýšeným svitem o 40%. Oslňovaní je věcí seřízení světel u Mazdy6 je možno přenastavit clonu před čočkou na jinou kresbu tzn. rovinu a je po oslňování

2008-05-21 11:25:12

2 Doris: to je jednoduché, jednou za dva roky tam dáš origo žárovky a jede se na technickou. Jinak HID sady co se týče viditelnosti jsou parádní, ale i sebelepší seřízení světel nezabrání oslňování vozidla před Tebou. Prostě v noci, když za tebou jede vozidlo s přestavbou v zrcátkách vidíš kulové a je to dost nepříjemné

doris  
Doris
2008-05-21 11:33:36

Gazi: Hmm, to mne napadlo. Vidět s tím bude určo líp, než s halogenkami, ale považuji to za sobecké vůči ostatním. Holt vše má své pro a proti.

2008-05-21 11:38:55

Taky jsem chtěl dát přestavbu, ale potom jsem od toho upustil. Právě kvůli toho oslňování ostatních.

2008-05-21 15:47:53

no mal som 323f ba.. svetla mi svietili fakt že slabo, skúšal som rôzne žiarovky typu philips, osram... 50%, 70%, 100% ani s jednou to nebolo ok... svetla som mal samozrejme poriadne nastavené... zrak mám určite ok.. tak ma to hnevalo.. som že som si tam namontoval HID sadu K6000 hneď som dal znovu na staviť svetlá a.... konečne som začal vidieť.. bol som s výsledkom naozaj spokojný... nikoho som neoslňoval.. nik na mňa za tu dobu čo som mal to auto neblikal.. takže.. proste doporučujem.. nemusíte sa toho určite báť..

doris  
Doris
2008-05-21 17:37:40

No právě, že se toho bojím. Kdyby to bylo legální, už bych je tam měla. Vidím denně plno aut, které to mají určitě nelegálně (staré Škodovky, Rencky a další.....)a zdrcující většina oslňuje a to dost. Už jen fakt, že s tím neprojdeš oficiálně přes technickou, o něčem svědčí. Je to škoda, xenony jsou účinnější a vzhledově s nimi auto vypadá lépe, ale kdyby to takhle měli předělané všichni, noční jízda by byla totálně zatrest. Už za mnou několikrát jel auto s xenony a je to hodně nepříjemné a nebezpečné, jak vás oslňuje. To už raději přistavím a nechám ho, ať mne předjede. Co jiného s takovými ....?

2008-05-21 23:54:21

Doris.Jelikož jezdím hodně v noci,tak mě také rozčiluje to oslnování.A je to čím dál horší.Jelikož málokdo dodržuje bezpečnou vzdálenost,tak ta nepovolená světla jsou velkou hrozbou na cestách.Kdyby raději naši zákonodárci zrušili denní svícení jako v Rakousku a zaměřili se na na ty neoriginájní xenony.Tady se projevuje naše vlastnost,já vidím královsky a ti ostatní jsou mi ukradení

doris  
Doris
2008-05-22 07:55:41

Míra: Je to opravdu nepříjemné a od těch lidí sobecké. Taková auta by neměla na cestách co dělat, ale policii to je zatím jedno. Snad se to změní, protože těchto sobců s xenonama stále příbývá. Denní svícení taky nemusím, sice někdy je to lepší a třeba přes les je bezpečněji vidět protijedoucí auto, ale jinak v tom žádný přínos nevidím. Spíš naopak, zbytečně se pálí žárovky, je větší spotřeba paliva a vybíjí se akumulátor. Člověk, který má zrak v pořádku, musí přece vidět i neosvětlené auto za jasného dne. Těch nehod stějně neubylo, i když se musí svítit, je to vše o chování řidičů.

2008-05-22 14:29:50

Doprčic oslňování ostatních - kua je to o seřízení světel, přestavbu mám a nikoho neoslňuji, i kamarádi co kdy jeli předemnou tak si nikdo nestěžoval, že bych je oslňoval. Ale je pravda že nejsem takovej magor co si dá xenony a pak nepoužívá dálkové světla, mám xenony dobře nastavené a krásně vidím - hlavně do stran, ale nikoho neoslňuji. Jinak co se týče STK, tak ta sada je homologovaná ale odstřikovače světel by tam být měly - já je na mazdě původně měl, ale protože do mě děděk na parkovišti nacouval a zničil mi je tak je tam nemám, samozřejmě do STK je plánuji tam dát, ale už vyjížděcí a né ty hnusné čudly. V současné době si co zastávku na pumpě myji světla, protože když jsou špinavá tak lámou světlo a oslňují a vím jak je to nepříjemné.. Jinak co se táče naklápění, tak mám elektrici naklápěcí světla, tudíž v tom nevidím problém, a ani nevím, že by něco takového muselo být.

2008-05-22 14:34:08

Jo ještě co se týče denního svícení, já jsem pro, hodně jezdím a opravdu kolikrát je to auto vidět ´jen díky světlům a někteří lidé nemají soudnost a světla si zapínají až když je úplná tma - na facky. Jinak ještě k těm světlům. Chápu vaše rozčarování nad tuningáři, ale není xenon jako xenon. A také není člověk jako člověk. také si můžu nastavit xenony abych viděl na kilometry před sebe, ale proč když mám dálková světla? Spíš bych trestal takové co jezdí na mlhovkách protože to dobře vypadá a nebo si na auto lepí všelijaká světla pro denní svícení a pak jezdí jako vánoční stromeček. Potkat v noci blbce s mlhovkama je myslím daleko horší než nějaké to oslnění xenony. Mimoto dost oslňují i sériové vozy - viz BMW a mercedes - nepotkal jsem jediného který by neoslňoval. No na srazu rád svezu a předvedu, že skutečně nikoho neoslňuji.

doris  
Doris
2008-05-22 16:17:31

Diakon: Tak to jsi jen jeden z mála těch slušných, bohužel skoro denně vidím xenonáře a oslňují jak ďas. Peru to do nich rovnou dálkovými, ať si to taky chvíli užívají naoplátku i oni. Jinak pokud máš el. nastavení světel, tak to je u xenonů nanic, tam je třeba automatické naklápění světel , což je realizováno spolu se senzory někde na zadní nápravě, kdy se po vyhodnocení vzdálenosti podvozku od silnice okamžitě nakloní parabola, aby světlo neoslňovalo. Toto se děje každý okamžik během jízdy. Myslím, že Tvoje auto to ještě z výroby nemá. Nemá to ani naše M6, ač je tam též el. nastavení světel. Legální cesta ke xenonům by byla v desítkách tisíc korun. Jasně nám sdělili i v autorizáku, že takové ty přestavby, nejsou povolené. Máš sice homologaci, ale pouze pro prodej sady s xenony. Ukaž mi jedinou sadu, kde stojí, že je schválena pro provoz na PK v ČR a použitelná do světlometů BEZ automatiky naklápění. Budu velice vděčná a ráda si ji koupím.

Na školení pro řízení referenčních vozidel nám bylo jasně sděleno, že podobné přestavby nejsou povoleny, a pokud budeš účastníkem nehody, může celá vina padnout na tebe. I když jsi neosľňoval. Prostě máš věc neschválenou pro provoz na PK, takže tvoje auto je vlastně nezpůsobilé k provozu. Toto je přesné znění z úst našeho školitele, který zná veškeré zákony a podobné vyhlášky, které se provozu aut týkají. Podobně je tomu i u nesprávného rozměru kol a pod.

2008-05-24 01:06:41

doris: Ano já s nehádám, jen mi nejde do hlavy, že všude prudili kvůli odstřikovačům, ale o naklápění světel nikdo nic neříkál, dokonce ani na technické - né na mojí, ta mě s xenony teprve čeká. Odstřikovače samozřejmě dodělám, ale to naklápění mi nejde do hlavy. Jo jinak jen poznatek, dnes za mnou jela AUDI S6 a měla xenony a oslňovala jako kráva a to to bylo nové auto ještě na převozkách

2008-05-24 10:31:48

Koupil jsem včera Osram Night Breaker v obyč tuning obchodě za 550Kč a vyměnil je za klasické H1. Rozdíl jsem celkem poznal, ale na xenony to nemá.

doris  
Doris
2008-05-24 12:53:27

Diakon: Mi jde o to, že mnozí si skutečně neuvědomují fakt, že když si dají světla nahoru, že budou ostatním dost škodit, a není to jen o xenonech. Máš pravdu, že i auta s origo xenony někdy oslňují a to dost, jen denně vidávám stále stejná auta, která to mají předělané a je to síla. Když jezdívám za tmy na kole, tak takový magor jedoucí proti mě je hrozně nepříjemný, pak mám jen mžitky před očima a nevidím.

2008-05-25 20:39:25

Dobré ceny žárovek OSRAM mají na www.e-light.cz Pravidelně tam nakupuju.

2008-05-28 10:38:29

Taky mam elektricky naklapene svetla ale v zavilsosti jak si je naklopim a ne jak je zatizena zadni naprava a to je pry kamen urazu na te technice, navic ani ty sam za jizdy neodhadnes jak mas to auto kde zatizene takze osvetleni se nevyhnes ( ty mas taky jen to naklapeni ktere pod volantem ne?). Ano AUDI BMW M-B dokonce i SKODA oslnuje. Oni jim tam ty svetla snad po montazi do aut neserizujou nebo co.

2008-05-28 13:39:21

JJ ja taky mam elekricky stím po volantem Ale to nebude ono co se chce

2008-09-09 10:38:42

Ja som včera menil na pravej strane stretavacie halogeny na noname H1 . No ono to su za 49,-Sk, ale v pohode svietia ako tie prave žiadny rozdiel . Niečo na škatuľke je napísané . / skusim to najst na nete . Tak fakt neviem . Mazda ma vyborne paraboly a dobre nastavenie svetiel . Už len na uživatelovi čo tam do toho da. Keď tak uvažujem : každý rok si môžem vymieňať H1 / po 49,-Sk/ a s tými drahými žiarovkami ma ťažko finančne dobehnete . pokiaľ jazdím podľa predpisov vidím v pohode !! .

http://www.filson.cz/

....................................

2008-09-10 13:17:25

Ahojda lidi... S mnoha příspěvky tady také souhlasím, ale rád bych přispěl i svým názorem (zkušeností). Živím se jako autoelektrikář, mám svou dílnu a fůru práce Jelikož mi záleží na tom, abych odvedl opravdu kvalitní práci, a zákazník byl opravdu spokojen, tak se snažím používat opravdu kvalitní díly. Nedávám na reklamy, řeči nezkušených laiků, kteří ke svým názorům přicházejí v hospodě u piva od nějakého traktoristy Lojzy z JZD, atd... Nedávám ani na rady obchodních zástupců z firem, od kterých odebírám díly.... Jediné, čím se opravdu řídím jsou mé vlastní zkušenosti... (a zkušenosti otce -přes 30let praxe). Výše uvedený Philips a Osram určitě patří mezi ty nejkvalitnější žárovky, s tím plně souhlasím... ale už jsem zažil u obou těchto výrobců sklamání (tím jsem je samozřejmně nezavrhl)... Je opravdu jediný producent autožárovek, který neselhal "ANI JEDNOU " .....možná se teď budete mnozí divit, ale je to HELLA..... Každý máme vlastní názor a zkušenost. Já vám svůj sdělil....


Odpovědět

1  2  3  4  5