Fórum - Téma


Kvalita paliva


Fórum Pokec všeobecný Kvalita paliva1  2  3

doris  
Doris
2007-11-27 07:42:56

Ahoj všichni! Ráda bych se Vás touto cestou zeptala, jak jste spokojeni s kvalitou paliva a kde nejčastěji tankujete? Případně kde nedoporučujete tankovat vůbec. Osobně po předchozích zkušenostech míjím velkým obloukem malé vesnické pumpy a taktéž některé značky benzinek jako Unicorn Oil, Euro Oil nebo OMW( tam měli už taky párkrát průšvih s nežádoucími látkami v palivu). Hodně se nám osvědčilo tankovat Shell, kde se nám o pár haléřů vyšší cena za litr kompenzuje nižší spotřebou paliva a lepším chodem motoru všetně pohodového startování kdykoliv.

2007-11-27 08:34:09

Doris, zrovníka se o tom bavíme vůči aditivům v naftě.

Co se dá asi tak říct, že všichni berou z Litvínova nebo ze Slovnaftu. Shell si vozí z Rakouska, ale spíš ji tam jen míchá s aditivy, jaká je zdrojová, to nikdo netuší. Ditributor Polari vozí dobré paliva přímo z Litvínova, co s tím udělaj na bezníně je další věc. Vono je to asi jedno, ale vyhnul bych se takovým těm přečerpávačkám v JZD a podobně, a je pravda že na OMW už taky pár průserů prasklo. Taky máme na firmě zkušenost, že co jiné auto to jiné reakce na čerpání u různých stanic, ted mluvím o autech, které hned pískaj kvůli nějakým nánosům na vstřikách a podobně.

Takže ...těžko říct...

2007-11-27 08:35:59

Ahoj, mé auta vidí jen benzinky Shell, nevím jestli jsou nejlepší, ale na druhou stranu, jsem nikdy nepocítil žádný problém s palivem. Takže už to mám tak nějak zažitý, skoro pořád beru u té své pumpy, u svého stojanu a potkávám tam ty samé lidi.

doris  
Doris
2007-11-27 08:48:23

Děkuji za bleskové reakce, kluci .

Fredy K: Prosím Tě, tankuješ i jejich V-power, nebo spíše klasiku? Zajímá mne totiž, zda je znatelný rozdíl mezi tím dražším a obyč palivem třeba i u Vašich vozů? Já jsem v poslední době vypozorovala, že když natankujeme V-power diesel, tak je to znát na lepších stratech (motor šlape jakoby měkčeji i když je promražený) a též je o něco nižší spotřeba. Totéž i u benínu, ale není to až tak výrazné.

Vypozoroval to i někdo z Vás?

2007-11-27 10:05:32

Abych řekl pravdu, já si nějak moc benzínky nevybírám a nějak nevidím rozdíl podle toho, kde jsem zrovna natankoval. U nás je benzínka Robin Oil a jinak často jezdím do Kralup a tam jsou hned tři benzínky tak 100m od sebe a benzina je tam z nich nejdražší. Většinou beru u té prostřední, myslím že je to K-oil a podle toho, kde zrovna mají levnější benzín beru u nás u Robin Oilu a nebo v Kralupech u K-oilu. Ale když jedu někam dál, a potřebuji natankovat, tak většinou nekoukám na značku a zatím jsem nikdy problém s benzínem neměl. Ještě s 323F jsem asi dvakrát zkusil natankovat Shell V-power a asi dvakrát dokonce V-power racing a nějaký rozdíl proti normálnímu benzínu jsem v tom neviděl. Možná jen že mi motor přišel ze začátku malinko tišší, ale nepřišlo mi že by třeba 98 V-power racing byl nějak znát třeba na výkonu a naopak mi přišlo, že jsem s ním měl ještě větší spotřebu, než s normálním benzínem, i když jsem si taky před tím, než jsem ho natankoval myslel, že by to s ním mohlo žrát méně a jet lépe.

2007-11-27 10:07:04

to Doris: Občas to tam naleju, vždycky když jsou příznivé ceny paliv. Subjektivně bych řekl, že to studený míň klape, má to opravdu nepatrně nižší spotřebu, ale ne o tolik, aby to vyrovnalo vyšší cenu. Ovšem vzhledem k tomu kolik jsem viděl ráno na stojanu, tam teď zase chvíli V-Power nepoteče

2007-11-27 10:11:34

to zhortom: chci malé bezvýznamé plus http://www.mazdaclub.cz/g...full/3655_369_beznzvu.jpg

vidím tmavé lampy, jiná denní doba a jinej bordel na zemi

A ještě mě napadá co vidíš ty s těmi černými potmě. Nepřišlo mi, že BA překypuje svítivostí.

Ale dost, tohle je už OT jako prase.

2007-11-27 12:38:56

Doris..o shell se povídá hodně věcí, ale ty V power mají přimícháno víc aditiv. Takže startování by měl obejt lepší.

Jsou dva tábory, co říkají že to poznaj, a co říkají že to nepoznaj. Já osobně tam občas vezmu nádrž dvě, na motoru (at benzín nebo nafta) sem nic nepozoroval, zato sem měl pokaždý měnší dojezd na nádrž cca o 100 km. Jsou lidé kteří to vidí opačně.....

2007-11-27 12:51:06

Ja tankuji zasadne Shell, v me M3 za ten rok a neco jeste nic jineho nebylo. V-Power je znatelne lepsi nez normal 95, Racing je nej. ve vysokych otackach. Odspodu se mi nejvic osvedcil mix V-Power + Racing. Ale kazdy motor je jiny, ja mam nizky kroutak, jinak v otackach to lita bez problemu, pres 200 se dostanu hned. Jo a zda se mi, ze smerem na zapad je benzin lepsi, resp. aditiva, v Holandsku to na normal jede jako na V-Power, mozna i lip.

2007-11-28 19:34:46

Mazdárk,od doby,kdy se mi rozsvítila kontrolka sondy po načerpání jinde než u Shell,tankuji zásadně pouze zde.Podle infa z Mazda Balvín Brno,jich tam mám tolik,že po natankování méně hodnotného benzínu poslední je KO a trvá pěkných pár km na kvalitní benzín,než se vyčistí.Takže tankuji zásadně Shell a jsem v pohodě

2007-11-28 21:37:50

Mazdaar Nu ja tankuji jedine u Shell Tankuji 2x tydne do meho sluzebniho Sprintera auticko vrni a jede.krasne startuje super,ale kdyz jsem byl par tydnu mimo praci jezdil s nim nekdo jiny tankoval jinde a chod motoru a i jizda byli tez nekde jinde...tichost a sviznost jakbys metUz 3 roky Shell..280tis na tachaci a vse super!

2007-11-29 10:43:48

.......no jo,ono se to tankuje,když to člověk nemusí platit ze své kapsy,taky jsem tankoval sužební vozy u těch ,,lepších čerpaček"-nakonec tam byly i různé věrnostní dárky a slevy......jenže se svým autem toho tolik nenajedu a tak tankuju kde je levněji-u nás tu je 5 benzinek-jedna taková ta podobná JZD-tak tam néééé!........ale jinak třeba k tý,co jezdím,tak tam je benzín o 2.5-3 Kč levnější,tak proč bych kupoval stejný benzín za více peněz-navíc,tankoval jsem tam 3 roky Fiata-a že ta mrcha teda na benzín byla choulostivá-anikdy žádný problém nebyl.........já teda dávám aspoň jednou do roka do benzínu takový ten přípravek na čištění palivového systému ( v zimě něco proti vodě)a zatím s tím problémy nemám,navíc nikdy nemám v nádrži méně než půlku-tedy třeba jednou do roka to vyjedu-ale co vím,tak jsem slyšel od svých známých,že tam a tam měli problémy s benzínem a tak a tak......jenže oni jezdí pro benzín skoro každý den za 200.- a o filtrech toho taky moc nevědí,no a v tomto kolísavém počasí se nádrž orošuje,a je to......takže když to shrnu,tak ti,co se o své auto starají,tak by u normální benzínky problém mít neměli................vozím benzín ve velkém(po dráze) a vím kam se dává,takže většina čerpaček má benzín stejný......

2007-12-01 20:32:59

- RomanSkandal

Tak benzín platím vždy ze svého - na "firemní" mi taky nikdo nedá,

ale nejsem blázen,abych likvidoval svýho mazlíčka benzínem z "JZD"

kvůli pár korunám,které "ušetřím".

Můj osobní verdikt je jednoznačný:

tankuj dle svého vozu a úmyslu s ním

Tak zatím Mazdárek

doris  
Doris
2007-12-02 09:57:51

Tak tak, ona ta cena vždy o něčem svědčí. Osobně jsem to poznala po natankování levnějšího paliva na větší spotřebě nebo horším chodu motoru či startování. Kousek od nás je benzinka Karimpex, kde bývá palivo vždy levnější než u ostatních. Párkrát jsme tam kdysi natankovali a byl to děs. Pěnilo to, nejelo to a žralo to mnohem víc, než jsme byli zvyklí. Jak tak koukám, vidávám tam většinou tankovat staré Škodovky a případně nějaké šunky, ale lepší auta tam nejezdí (až na výjímky, které to neznají, nebo jim nezáleží na autě). Náš mechanik označil takové benzínky slovy "Kup - poznáš"). Motory v současných autech, jsou už velmi citlivé na kvalitu paliva (diesely ještě víc), a tak člověk, kterému na autě opravdu záleží si rozmyslí, co mu dopřeje.Já si auto kupuji na hodně dlouho, takže mu raději dopřávám lepší věci včetně paliva. Pro lepší efekt též přidáváme pravidelně aditiva do nafty od Liqui Moly, která se hodně osvědčila a starému motoru velmi pomohla. Nevím, zda Shell je vždy špička, nicméně nikdy jsem zatím nebyla zklamána.

2007-12-02 14:19:47

....Sudičák....já to nemyslel zle.......,ano máš pravdu,že z pump typu JZD nebo nějaká divná značka bych taky benzín nekoupil,já myslel jen ty standartní benzínové stanice,že mezi nimi není takový rozdíl,jako je Benzina,OMV,Aral, a pod.........jinak s Tebou sohlasím,kvalitnímu autu kvalitní palivo a oleje

2007-12-02 19:22:01

Myslím, že i ty JZD berou od stejných dodavatelů jako velké benzínky, jdenže ten, kdo jezdí k velkým benzínkám ví, od jaké společnosti benzín je. Často tady u nás projíždíme kolem JZD, kde také nabízejí benzín a naftu a na ceduli o cenách benzínu a nafty, kterou mají u silnice mají že berou paliva ESSO. Podle toho co jsem četl už je dnes kvalita paliv dost hlídaná obchodní inspekcí a tak si snad už dnes moc nikdo vědomě nedovolí něco míchat do benzínu, nebo do nafty, protože jsou za to dnes vysoké pokuty http://www.qmagazin.cz/po...kosti-pohonnych-hmot.html To neznamená, že bych radil čerpat někde v JZD, ale zase si myslím, že tvrdit, že jedna jediná značka benzínu je ta nejlepší a ostatní jsou horší je také přehnané. Mě prostě Shell nepřesvědčil, že by byl lepší, než jiné značky, i když to samozřejmě beru podle výkonu a spotřeby. Motor jsem nerozebíral, abych se podíval, co s ním který benzín udělá uvnitř.

Tady jsou nějaké stránky o palivech http://www.petrol.cz/

2007-12-02 19:31:19

nechci se hadat nebo tak neco, ale palivo esso u nas je blbost, nebo je majitel benzinky uplnej debil. I benzinky ESSO v nasi republice nepouzivaji vlastni rafinerie, protoze je to pro ne daleko a je levnejsi kupovat paliva napr. od OMV. Tankovat u urcite znacky a tvrdit ze "jejich benzin" je lepsi, je naprosta blbost, protoze nikdy nevite od koho ta benzinka palivo ma. Kvalitativni rozdil mezi znackovymi a "temi levnejsimi" benzinkami je v tom, kdo jak casto nechava vycistit zabudovane nadrze s palivy. Cisteni nadrzi je dost drahe, takze mensi benzinky si mohou jen tak tak dovolit dodrzovat statem stanovenou normu, kdezto ty nadnarodni koncerny si chteji udrzet svou dobrou image a cisti je treba i 4x casteji.

2007-12-02 21:46:31

Palivo Esso... Alias Kralupy.. K veci, dnes jsem byla pro benzin, normalne si nafty nevsimam, ale dnes jsem se koukla a muj V-Power byl jen o 40 centiku drazsi nez obycejna nafta! Nijak to nemeni muj nazor na cenu benzinu a nostalgicke vzpominani na to, kdy 98icka stala astronomickych 28kc , ale aspon to trochu bere vitr z plachet mych znamych, co "litaj v nafte".

2007-12-02 22:13:46

To udávané palivo ESSO není v Kralupech. Je to jedno JZD ve vedlejší vesnici. Možná že si majitel dojednal u ESSO dodávky benzínu a vozí mu tam benzín dodavatel, který ho vozí i k benzínkám ESSO a muže to být třeba zrovna OMV. Jinak souhlasím s tím, co píše Slity, že asi nebude takovýrozdíl ve značkách benzínu jako v tom, jak kdo třeba udržuje nádrže na palivo. Jinak je pravda, že dnes už nafta není výhodou, protože cena už je vyšší než u benzínu a i když nafťáky mají menší spotřebu, ta vyšší cena to srovná. Jinak nechci někomu radit, kde má tankovat. Jen vidím, jak se tady dělá mohutná reklama Shellu a já bohužel s ním moc dobré zkušenosti nemám. Když jsem vzal V-power racing, nezdálo se mi, že by to nějak lépe jelo a měl jsem ještě vyšší spotřebu než s jiným benzínem. A to jsem nejezdil někde jinde, než normálně jezdím. Ale to je jen moje zkušenost a třeba ostatní mají s Shellem zkušenosti lepší.

2007-12-02 22:21:45

Ale neeeee, benzinky berou u rafinerky, v Cechach vetsinou v Kralupech, jen si tam davaji aditiva... Kdyby nekdo bral pres prodejce, tj. napr. Esso, tak by to asi bylo saaaaakra nevyhodny...


Odpovědět

1  2  3