Fórum - Téma


Kupujici chce vratit penize


Fórum Pokec všeobecný Kupujici chce vratit penize1  2  3

2010-03-04 08:41:39

Ahoj, stala se mi teďkom taková nepříjemná věc...

Prodávál jsem moji mazdu za 8000 měl sem plno zájemcu a jeden se ozval že si pro auto dojede.

Kyvl jsem mu na to auto jsem mu odvezl přes celé brno na místo určení.

Kupujícímu jsme řekl všechny vady co auto má co bylo měněná atp..Auto jelo bez problému,samozřejmně mělo plno much jakožto auto staré 20let(rezava podlaha,levy homoklouba atp...

Kupující mazdičku odzkošel vše ok, slevil jsme mu tedy ještě 500.- takže auto měl za 7500.-(jen ty litá kola mazda na něm mají hodnotu min 4000).

S kupujícím sme si plácli podepsali smlouvy kde bylo ovšem 8000(jako prodejni cena) rikal jsem si že je to ferovy člověk tak vše bude ok.

Pry vyjel z Brna a ja autobusem zpět do brna a auto že se začlo dusit....za dobu co sem měl auto ja sem takovy problem neměl...

Tak že ať si pro auto dojedu do hulína nejpozději do 18:00 do večera.Zjistoval jsem u znamych cim by to mohlo byt rekli mi bud f vzduchu kery se neměnil minimalne 5 let nebo benzinu kery snad nikdy.Nabidl jsem tedy kupujícímu že mu odešlu 1500 ještě na učet v tom případě by měl auto za 6000 nebo ať mi auto doveze do brna protože se tam nemam jak dostat.

Kupujici at si pro auto dojedu,potom začal vyhružkama typu že má otce vymahače takže penize dostane raz dva.Od doby co začal s takovymto jednanim sem se s kupujicim prestal bavit.Svou nabidku jsem mu podal a informoval jsem se ze pokud vozidlo chce vratit tak by jej mel dovezt v puvodnim stavu.Muzu jit tedy normalne vozidlo prepsat?Co si o tom myslíte?

Clověk by nevěřil že bude mit takovy problem s 1 autem za 7500 kdyby to bylo auto za 100000 tak neřeknu,ale auto kery chtel po me pomalu kazdy a ja natrefil na takoveho joudu...

2010-03-04 09:27:08

myslím že když někdo kupuje auto za tuhle cenu tak ikdyž jezdí spíš počítá že je to auto na náhradní díly sám sem kupoval několik starších 323 kombi jedno z nich které bylo ještě na číslech a mělo být pojízdné jsem nakonec musel odtáhnout dom auto jem opravil a bez problémů slouží dál vůbec by mě nenapadlo auto koupené za tuto cenu reklamovat a být tebou tak mu ani těch 1500 neposílám to bych spíš to auto vzal od něj zpátky a samozřejmě by ho musel dovézt, at reklamuješ cokoli musíš to vždycky dovézt k prodejci pokud by mě někdo začal do telefonu vyhrožovat okamžitě bych ten telefon položil. pro příště když prodáváš auto za takovou cenu napiš do smlouvy že auto je nepojízdné a určené na náhradní díly u takové ceny je to jen bonus navís že to auto je pojízdné, pokud ho bude chtít tak ho veme a ty si bez problémů

2010-03-04 09:39:33

Jj tak nejak bych to videl taky. Slevu z takovyhle ceny za pojizdny auto bych uz taky nedaval. Pokud si mel, jak pises vic zajemcu, tak at Ti to doveze tam, kde si to od Tebe vzal, vrat mu prachy, on Tobe auto a prepracuj smlouvu a posli to dal. Co jinyho s takovym individuem...

2010-03-04 09:41:57

Jasný díky.

Jen se zeptat jak udělat nějáke odstoupení od smlouvy že to auto použival po jistou dobu?Aby mi pak nepřišli třeba domu pokuty co udělal on

2010-03-04 09:50:38

takže s kupujicim není vubec řeč

Napsal jsem mu at auto doveze že vratim penize.napsal mi:

"TY SI DIKTUJES PODMÍNKY?NEVIS ZE NAKLADY SPOJENE S REKLAMACI RESIS TY?JA UZTO NERESIM AUTO JE NA POLICII V HOLESOVE.TY VUBEC NEVIS S KYM SI HRAJES..POZDE"

Tak clovek opravdu nevi co s takovym člověkem...jak je to s těmi naklady

2010-03-04 09:55:57

To je dobry napad.

Auto jeste nebylo teda odhlaseny na nej, chapu to dobre? (ja dycky prodavam a kupuju nekde pobliz uradu, kde to rovnou odhlasime a udelame evidencku...atp)

Pokud ne, tak si nech tu smlouvu kerou ste podepsali a napiste nejakou formulaci, nejakou Dohodu o odstoupeni od kupni smlouvy, kde bude napsany, ze od tohoto data teto hodiny-viz kupni smlouva-vozidlo uzival pan XY (adresa, rc,... o5 viz smlouva) a ze dnem a hodinou ABC Ti pan XY vozidlo uvedene v Kupni smlouve (znacka,RZ,VIN...) po vzajemne dohode vraci a Ty mu vracis penize. (I to ze mu prachy vracis tam napis, plus jestli hotove nebo jak...) Ze jste se obe starny dohodli na odstoupeni od kupni smlouvy.

Oba to podepisete, kazdej si nechate jeden original... a to by dle me melo stacit. Tebo at me nejaky pravnik ci zkusenejsi kolega opravi Tak ci tak lepsi sesmolit aspon neco tohoto vyznamu, nez vubec nic. Zvlast kdyz on je tak spolehlivej a ferovej jak popisujes.

Drzim palce

2010-03-04 09:59:02

To si dela prd*l ne? Tak bud je spokojenej a auto prevzal ve stavu v jakem bylo, tak jak mas jiste popsany v kupni smlouve, nebo je nespokojenej a Ty mu nabizis ze mu prachy vratis a auto si vezmes z5. Tak jakypak s tim sr*ni. Ty jednas fer, duvod proc by auto melo byt na policii fakt nevidim, pokud teda nemas prevarenej VIN nebo tak neco Coz teda nepredpokladam

Takze pokud je vse jak rikas a jednas fer, tak ser nemas ceho bat

Jinak ty zpravy od nej si vschny uloz.

A TP mas porad u sebe Ty-dohodli ste se ze to na nej odhlasis a posles mu ho nebo tak neco?

2010-03-04 10:10:25

Auto by melo byt urcitě v pohodě ohledně čísel.Taky doufám že nemá pravdu nebo že jen tak lakuje.Řikal že má plno známých na policii atd, doufám že něco nezakul do té smlouvy...Napíšu sme ty hlavní uryvky:

5.prohlášení kupujícího:

Kupující tímto prohlašuje ,že byl podrobně seznámen s technickým stavem předmětného vozidla,jeho obsluhou a že ním byla provedena zkušební jízda.Se stavem vozidla,který odpovídá stáří a opotřebení vozidla kupující souhlasí.Kupující dále potvrzuje že převzal od prodávajícího VTP ,2KS originálních klíčů k vozidlu,servisni knizku atd...,plnou moc k převedení vozidla v evidenci...Zároveň tímto bere navědomí,že změnou vlastníka zaniká pojištění povinneho ručení vlastníka a že je povonen vozidlo pojistit.

6.ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ:

1.)Prodávajíci prohlašuje že mu nejsou známy žádné skryté vady prodavaneho automobilu.

2.Tato smlouva je vyhotovena ve dvou(nebo vice) stejnopisech, z nichž po jednom obdrží každá ze smluvních stran.

3tato smlouva se řídí příslušnými ustanoveními občanského zákoníku v platném znění.

4.smluvni strany se dohodli že zapis kupujiciho jako nového držitele do evidence 5. dopravniho inspektoratu a do a do technických prukazu zajisti kupujici.Prodavajici vystavil a podepsal plnou moc ke všem ukonum souvisejicích ve vyše popsanymy zapisy.

6.smluvni strany prohlašují že si tuto kupní smlouvu řadně přečetly a že odpovida projevu jejich vule coz stvrzuji svým podpisem

2010-03-04 10:11:17

nejak je skomoleny ten 4 a 5 odstavec v te smlouve...(je to tady napsany presne jak je to ve smlouve)

2010-03-04 10:26:03

to by snad nemel bejt problem, zadnej zamer v tom nevidim.

A stale nechapu proc je vozidlo na policii. ostatne pokud je jeho, tak at si s nim dela co chce. Ty uz mu nic nevracej a ber to prozatim jako hotovou vec.

to "5." je tam jakoby nesmyslne navic, ale to by jako nemelo bejt na obtiz no. Si myslim ja.

2010-03-04 10:35:32

Pozor ted jsem zjistil ješte aby to nebyla bouda ne mě!Auto je psane totiž na jeho holku(udajně) a zjistil jsme že tam není rodné číslo jen datum narozeni.Myslím že to nestačí na přepis?

Aby s autem pořád nejezdil a pokuty nešli na mě...

Už je to opravdu celé divné...Ach jo.

2010-03-04 10:46:04

pockej ted nechapu.. ted jsi zjistil ze v kupni smlouve neni on ale jeho udajna pritulka? a podepisovala Ti to ona, nebo on?

A auto jsi teda neodhlasoval ale dal mu plnou moc a TP a tu plnou moc si udelil jemu, nebo ji?

Nejak dopln info...

2010-03-04 11:25:01

Misak: Podle toho co jsem si přečetl můžeš být v klidu. Vůbec to neřeš ... máš smlouvu k určitému datumu, kdy jsi auto prodal. Běž auto odhlásit z pojištění a z evidence vozidel a ať se dotyčný staví třeba na hlavu.

Nemá proti tobě vůbec nic - jedinou možnost by měl pokud by to dal k soudu, jenže jak znám soudy, tak by se to táhlo léta a výsledek by byl pro něho téměř nulový - maximálně by po tobě mohl vysoudit slevu z ceny vozu - což by dělalo třeba 20%.

Takže ještě jednou - máš smlouvu, je podepsaná, předal jsi vše dle smlouvy - takže běž a auto odhlaš a nestarej se o to dále. ( auto bude v polopřevodu ) Pokud si to on na sebe do 7 dní nepřehlásí riskuje pokutu ve správním řízení on - né ty

Pokud by tu smlouvu vyhotovil na někoho jiného a zfalšoval podpis, tak v tom lítá opět on a né ty ... z hlavy ti paragraf ani přesné znění neřeknu, ale šlo by z jeho strany o podezření z trestného činu.

2010-03-04 15:49:08

Pokud dobře chápu, máš řádnou kupní smlouvu, takže není problé, v ní se píše, že kupující souhlasí se stavem vozidla vzhledem k jeho stáří atd... Normálně jdi auto odhlásit, jdi zrušit pojištění, ten debílek má 10 dní ze zákona na to, aby vozidlo přihlásil na svém inspektorátu. Pokud nepřihlásí, má smůlu on, bude mít nepřihlášené a nepojištěné vozidlo - ověřil sis vůbec podle občanky jeho totožnost?

Nenech se vystrašit jeho kecama, jen to zkouší, zkrátka si tě vybral jako obětního beránka. Vyhrožoval Ti policajtama a vymahačem apod. Takže uděř stejným stylem, napiš mu, že jsi informoval svého právníka, ukázal mu veškeré jeho sms a ten tě ve všem zastoupí, že jeho nátlak se stal vyhrožováním, za které hodláš přistoupit k dalším krokům atd. Prostě kecej, jako on... Bude to jen srábek, kterej z lidí tahá prachy a zkouší, kdo mu na to skočí. Navíc, pokud zfalšoval něčí podpis, má průsera on - prostě toho využij ve svůj prospěch a hoď mu tohle a hlavu... On je ten prohrávající.

Pokud by byl normální a měl běžné úmysly, udělal by to tak, jak jsi chtě ty, tedy že ti přiveze vozidlo, ty jemu vrátíš peníze, oba sepíšete dohodu o zrušení kupní smlouvy atd. a bylo by to v cajk, jestliže dělá hustýho, pošli ho do pr...e. Všechny smsky od něho si schovej.

2010-03-04 19:02:02

Zkrz tu jeho udajnou přítelkyni.

Ona u toho nebyla občanku jsem neviděl, z čehož mám strach že ta osoba třeba neexistuje.

Mám takový pocit že to rozjel abych ja byl ten vinen a zatím na mě hraje švindl...

Ovšem i tak je zde riziko co když bude mit třeba znameho na té diagnose že auto mělo skrytou vadu(a takhle si určitě něco najdou) a co pak.. :(

Navic nemám to její rodné číslo a nechci se mu už ozvat aby cokoliv neobratil proti mě...Takže skusím nejspíš zajít v pondělí na ten uřad jestli to jde dohledat dle datumu narozeni protože vždy to prý taky nejde,,,

2010-03-04 20:11:29

To máš dost problem, já bych mu zavolal, dal mu poslední možnost auto vrátit, řekni mu že ti nedal uplné data kupujicí a pokud se bude cukat, šel bych na poliše,prostě to jen sepsat,budeš krytej, pokud někde udělá s tim autem pruser.Je to na tvoje triko, když nemáš ve smlouvě kompletní aspon rodné číslo, nebo OP, to si mužeš sepsat v podstatě doma sám...takovou smlouvu. Toť muj názor...pokud se ti auto povede dostat do polopřevodu, je to potom na něj, ale pochybuji, že se ti to povede, pokud nemáš adresu a číslo OP, nebo Rč....

2010-03-04 20:12:29

zkus na netu podle mena a data...ji najit.

A ze na diagnostice neco najdou-tvrzeni proti tvrzeni. To ze najdou na diagnostice napr spatny cidlo teploty a Tobe to nikdynevarilo a nevedel jsi o tom-tak Ti to nemuze nikdo dat jako skrytou vadu. A co jinyho na diagnostice najdou, nez veci tohoto typu.

Ted je spis otazka kdo smlouvu podepisoval-on a kdo je napdsany jako kupujici-ona - a ted ze podpis ke jmenu nesedi... Takze tady je trochu Tvoje chyba...

2010-03-04 20:16:37

Smlouva už byla podepsana předem,což asi byla moje chyba že jsem mu věřil..no nic v pondělí to skusím rozřešit

2010-03-04 20:28:22

ttj, to uz Te trochu chapu no...

tak zkousej jeji meno najit na netu a sehnat si kontakt na ni.. v dnesni dobe assbooku profilu atp je uspesnost celkem vysoka nebo mi posli udaje co o ni mas a pokusem se Ti pomoc...

2010-03-04 20:29:20

hele bud uplně v klidu, je to nějakej blbeček co si hraje na velký zvíře, pokud chce odstoupit od smlouvy nebo cokoli reklamovat, musí tak učinit u prodejce a ne u policajtu ti by ho poslali do pr.... když jim neukáže nějaký podklady že ti to auto dovez a že se pokusil to s tebou řešit samozřejmě písemně chce tě jen nervovat


Odpovědět

1  2  3