Fórum - Téma


Které denní světla koupit??


Fórum Tuning a úpravy Které denní světla koupit??1  2  3

doris  
Doris
2010-08-12 12:21:02

My máme ty první, jsou dobré, ale startovací relátka nám po roce odešly, vyměnili nám je za skoro identické, ale vylepšené a zatím drží. Ty v odkaze už mohou mít zabudovaný startér, který by měl vydržet bez problému. Ty druhé DRL by se asi víc hodily do zaobleného nárazníku M6, ale zkušenosti s nimi nemám. Tady je o tom více:

http://www.mazdaclub.cz/m..._posts.php?topic_id=21852

Je to hodně dobrá věc, jsme s tím spokojeni.

2010-08-12 12:56:07

mám ty z druhého odkazu už rok a půl na mazdě 6 a absolutně bez problémů,světla jdou vidět i při přímém slunečním světle,žádné rušení rádia se nekoná.někde v mém profilu je fotka,kde je mám umístěné a jak svítí.umístění není přesně podle vyhlášky,ale při kontrolách si policajti ani jednou nestěžovali

2010-08-13 18:17:27

Mrkni spíš na tyhle stránky

http://gsm-caraudio.vltav...ni--5-led-homologace.html

já u nich už několikrát nakupoval a jsem maximálně spokojenej,myslim,že i ceny jsou parádní.Teď už dělal denní světla se SMD ledkama a ty jsou podle mě naprosto v pohodě,já mám tyhle,ne teda na Mazdě,ale na swiftovi,fotky jsou v týhle diskuzi

http://gsm-caraudio.vltav...-zaoblena-homologace.html

2010-08-18 12:46:50

Taky uvažuji o světlech pro denní svícení. Kamarád říkal, že si je někde nechal montovat v servisu a ty automatické, reagující na změnu napětí mu prý nedoporučovali, protože prý na ně mají spoustu reklamací a říkali mu, že lepší jsou ta obyčejná ovládaná po drátech. Vím, ale že měl pak nějaké problémy na STK. Prý nějak buzerovali, a chtěli prý vidět nějaké potvrzení o odborné montáži v servisu. Přesto, že světla měl homologovaná, tak po něm chtěli nějaké schválení přímo od zastoupení Forda ( on má Ford Probe ). Jinde mu to na STK prošlo bez problémů. Jaké máte zkušenosti s montáží světel na denní svícení? Dále jsem četl nějakou diskuzi, kde řešili, zda mají světla mít homologaci E4 nebo snad třeba E11. To číslo za E by mělo znamenat číslo státu, kde byla světla schválena a pro ČR by to mělo být myslím E8. Jak moc je důležité to číslo? Podle všeho je asi důležitější, aby světla pro denní svícení na sobě měla označení RL. Jinak, pokud by se tak nehrálo na tu homologaci, tak by asi nebyl problém taková světla udělat. Třeba tady http://www.gme.cz/cz/dum-...-zdroje-svetla/40212.html mají různé LED moduly nebo pásky, které by se daly použít, ale to by na STK určitě neprošlo. Tak ještě uvidím, jestli si nějaká světla koupím a namontuji, nebo jestli si to někde nechám udělat.

2010-08-19 14:13:11

Já zvažuji značku MYCARR, říkám si že by mohli být zárukou kvality. Nebo alespoň o něco lepší než ty neznačkové (za 990).

Neumím se rozhodnout, které z těchto dvou?

http://gsm-caraudio.vltav...ni--4-led-homologace.html

http://gsm-caraudio.vltav...-zaoblena-homologace.html

Co si o tom myslíte?

Dále je ve hře i typ, který má Doris. Mají navíc nějaké startéry, které psala že se již jednou pokazily. Tak si říkám že asi to není ideální.

http://gsm-caraudio.vltav...ni--5-led-homologace.html

Nebo je zde jiný důvod proč do nich jít? Např. že budou svítit nejlíp? Nevim.

Budu rád za nějaké rady a nápady.

Dík, Martin

2010-09-01 16:06:35

Dost často se diskutuje o homologačních značkách. Tady jsou homologační značky podle států, kde byla provedena homologace:

E1 Německo

E2 Francie

E3 Itálie

E4 Nizozemí

E5 Švédsko

E6 Belgie

E7 Maďarsko

E8 Česká republika

E9 Španělsko

E10 Jugoslávie

E11 Spojené království

E12 Rakousko

E13 Lucembursko

E14 Švýcarsko

E15 bývalá NDR

E16 Norsko

E17 Finsko

E18 Dánsko

E19 Rumunsko

E20 Polsko

E21 Portugalsko

E22 Rusko

E23 Řecko

E24 Irsko

E25 Chorvatsko

E26 Slovinsko

E27 Slovensko

E28 Bělorusko

E29 Estonsko

E30

E31 Bosna a Hercegovina

E32 Lotyšsko

E33

E34 Bulharsko

E35

E36 Litva

E37 Turecko

E38 EU

E39 Ázerbájdžán

E40 Makedonie

E41

E42 the European Community

E43 Japonsko

E44

E45 Austrálie

E46 Ukrajina

E47 Jihoafrická republika

E48 Nový Zéland

E49 Kypr

E50 Malta

E51 Korea

E52 Malajsie

E53 Thajsko

2010-09-01 17:32:42

nice

2010-09-02 21:33:21

Ahoj,

tak jsem nakonec koupil MYCARR SJ-296 a musím říct že jsem udělal moc dobře.

Provedení je kvalitní a robustné, světýlka jsou v kovovém obalu.

O víkendu se je pokusím na autě umístit a zapojit.

Zde se vás chci zeptat kde se mám napíchnout na jednotlivé kabely:

mínus (zem) - patrně někde na kostru nebo na jiný kabel mínus

plus - někde kde je po nastartování trvalé plus, například se zde říkalo o čerpadlu

plus parkovačky - asi na kablík co vede k parkovačkám a je plusem

Respektive prosím o vaše zkušenosti kde jste se napojily vy.

Děkuji, Martin

2010-10-06 12:23:04

Tak jsem nakonec koupil světla mycarr sj288 http://www.tuning-centrum...tla-sj-288---homologovana- Vypadají dobře. Už jsem je i namontoval. Původně jsem chtěl světla podlouhlá, ale říkal jsem si, že ta kulatá světla tam asi vyjdou lépe vzhledem k úhlu, pod jakým je na autě záslepka prostoru pro mlhovky, kam jsem světla chtěl dát. Přemýšlel jsem, jak světla namontovat. Nakonec mi vyšlo, že bude nejjednodušší světla namontovat přímo na záslepky prostoru pro mlhovky a ty záslepky s namontovanými světly tam zase pak zpátky zacvaknout. Záslepky tam jsou nacvaknuté docela napevno, tak by s tím neměl být problém. Světla jsem na záslepky namontoval šikmo, aby svítila dopředu a ne do strany. Další problém nastal, když jsem chtěl někam upevnit krabičku s elektronikou, která spíná světla. Našel jsem hezké místo před vzduchovým filtrem na krytu přívodu vzduchu ke vzduchovému filtru a krabičku jsem tam přidělal, jenže jsem zjistil, že mi nevystačí kabel k jednomu světlu, protože vývody ke světlům od té krabičky jsou asi 1m dlouhé a musel jsem to předělat. Tak jsem krabičku přesunul na plastový rantl vedle zámku kapoty za přední maskou. Ten rantl je dost tuhý, ale úzký a tak jsem krabičku přišrouboval dvěma vruty, ale jen za jeden úchyt. Krabička je ale kovová, tak by to mělo vydržet. Pak bylo potřeba vymyslet, jak připojit oranžový drát od krabičky k parkovačkám. Zapojit plus a minus na baterku byla otázka chvilky, ale vymyslet, jak se dostat ke kabelu, co vede k parkovačkám, případně kam jinam zapojit ten oranžový drát, aby světla při zapnutí parkovaček zhasla, bylo horší. Nakonec jsem zjistil, že na pojistce označené TAIL v pojistkové skříňce u motoru je napětí právě, když se zapnou parkovačky a tak jsem drát jednoduše dal pod jeden z vývodů pojistky Teď mě bude ještě čekat manželčin Suzuki Ignis. Tam přijdou stejná světla. Tam by to snad mělo být jednodušší. To uvidíme, až se do toho dám, čím nás Ignis překvapí, ale jinak je to tam přímo připraveno pro kulatá světla. Světla svítí pěkně, jen je tam trochu problém s automatickým spínáním. To sice funguje, jak má, ale když vypnu motor, tak trvá nějakou dobu, než se světla zhasnou. Světla by ještě měla svítit asi 5s po vypnutí motoru, ale u našeho auta ještě svítí tak 20-30s a během té doby občas bliknou, jako by se chtěla vypnout, ale zase svítí dál. Nevím, jestli je to připojením k síti, kdy by chvíli mohlo trvat, než poklesne napětí v síti a to by bránilo vypnutí světel, nebo jestli je to nastavením toho modulu pro automatické spínání. Světla ale zatím vždycky tak 20s po vypnutí motoru zhasly, tak to zatím nějak neřeším. Nemá někdo podobné ztkušenosti s denními světly na M6 ?

2010-10-06 13:51:37

hmm, pěkně... Kulaté se jistě hodí na M6. Konkrétně na tyhle jsem se "kdysi" díval a jistěže taky do záslepek. Na trhu jsou i záslepky se zabudovanými světýlky... Jenže...my, s chrochtavým motorem tam máme chlazení turba. Takže by mne zajímalo, kolik cca to "zasahuje" za tu mřížku (záslepku)? Mohl bys to i nafotit, hm? Pochubit se...

Jinak se to zapojuje na +/- kdekoliv? Píšeš "na baterku..." Pak vypnutí musí být podmíněno poklesem napětí např.pod 13V a vypnutí bude asi individuální. Třeba i podle kvality akumulátoru...což můžeš brát jako další přínos...

2010-10-07 20:33:54

Tak jsem zkusil něco nafotit. U těch světel jsem musel původní držáky odšroubovat a místo nich udělat úhelníčky. Na té fotce, jak to mám připojeno k pojistce, je bílý drát, ale je to ten oranžový, který jsem musel nastavit, protože byl krátký. Ten oranžový drát je tam na to, aby světla pro denní svícení zhasla, když se rozsvítí parkovačky. Kdyby se ten oranžový drát nepřipojil k parkovačkám, tak by denní světla svítila i s rozsvícenými hlavními světlomety a to by neodpovídalo předpisům. Ta pojistka je asi nejlépe přístupné místo, kde se ten oranžový drát dá připojit. Samozřejmě se musí dávat pozor, aby se tím drátem nepropojily oba vývody pojistky, protože pak by tam ta pojistka byla na nic. Po vypnutí zapalování mi světla ještě tak 20s svítí, než zhasnou. Možná je to dáno tím, že chvilku trvá, než poklesne napětí na baterce. Pokud by to vadilo, tak by se asi červený drát dal místo přímého připojení na baterku, připojit někam, kde je proud až při otočení klíčku.

doris  
Doris
2010-10-07 21:19:26

Pěkně to vypadá, k designu auta se hodí. To zhasínání je O.K., může se zpožďovat. Jinak pokud mohu poradit, zabarvila bych načerno hlavičky šoubů v těch plastových záslepkách v nárazníku. Pěkně je to zamaskuje.

2010-10-07 22:13:04

Doris, máš pravdu. Ty šroubky by ještě chtěly zabarvit. Taky jsem si to říkal, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Šroubky jsou sice nerezové, ale černé by vypadali lépe. Budu to muset udělat.

2010-10-18 18:34:23

Snad se mi podari dat sem tu fotku:)[IMG]http://i52.tinypic.com/90...ypic.com/1zz2f43.jpg[/IMG]

2010-12-15 12:40:17

frantaj: Ahoj, tak přesně to co máš ty hledám už dlouho, tyhle kulatá světla se mi líbí ze všech nejvíc, než nějaké podélné ohyzdy a ten odkaz a ta cena - já je sehnal nejlevněji za 2800,-. Akorát se trošku bojím zapojení, odkud jsi, že bych se na to třeba někdy stavil kouknout. Fakt moooc pěkná práce a chválím!!

2010-12-17 14:32:25

A můžu se já amatér zeptat proč??? Ledky na denní svícení jsou jenom otázka vkusu - přijde vám to hezčí - nebo to má ještě nějaké plus? Díky!

2010-12-20 16:58:26

Poustnik: třeba opotřebení světel? Když máš klasické žárovky tak ti žárem vypalují parabolu a po určité době je světlo na výměnu (u kamarádova passata po 5 letech), pokud máš xenony (můj případ) tak ty se nejvíce opotřebovávají zapínáním a vypínáním kdy do nich jde ohromné startovací napětí tyším 20kV a při častém popojíždění je škoda takto výbojku opotřebovávat a pak za drahé peníze měnit. Není jednodušší koupit diodová homologovaná světla + ještě s modulem pro automatické rozsvěcení světel či comming home modulem za 2000,-? Která navíc dobře vypadají a dají se místo místa na mlhovky když máš mlhovky integrované v hlavních světlometech. Toť důvod proč je chci já.

doris  
Doris
2010-12-20 17:15:19

Těch důvodů proč koupit denní LED světla je víc, kromě výše napsaného v tom vidím ještě další velké plus, že se zbytečně nevypalují žárovičky v palubovce, jejich výměna není snadná a cena origo žároviček je docela vysoká. Takže mi svítí jen LED světla vepředu a NIC dalšího už svítit nemusí.

Další pozitivum je mnohem nižší spotřeba energie, klasická halogenová žárovka 55-60W + další žárovky v pozičních světlech a interiéru už ani nepočítám, oproti tomu denní LED světla cca 10W, takže i pro akumulátor a alternátor je to menší zátěž, kór nyní v mrazech.....

Navíc díky nevypáleným žárovkám ve světlometech vidím líp v noci, takže jezdím bezpečněji. Mohu si koupit dražší špičkové žárovky, i když mají na úkor výkonu kratší životnost (vesměs to tak bývá). Pokud s nimi svítím jen v noci a za snížené viditelnosti, vydrží mi mnoho let. Když si je naopak zbytečně přes den vypálím, v noci pak jejich intezita chybí. O xenonech platí dvojnásob.

2010-12-23 21:20:19

Já mám jenom halogeny, jestliže mají xenony nějaká vysoká startovací napětí, či co, tak asi ano.....a Doris, halogenové žárovky se nějako vypalují, že jsou večer jako "unavené"? To jsem nikde neslyšel. Když jezdím přes den a pak jedu celou noc, nikdy se mi nezdálo, že bych viděl nějak hůř. Ale argument, že se tolik neopotřebovávají je mi jasný, jen jsem si myslel, že dnešní auta už jsou dimenzována tak, že jim to nijak nevadí. Žárovka mi rupla v autě za 3.5 roku dvakrát, stojí asi 400 Kč, tož jestli se to vyplatí....Ale díky za odpovědi, jistě jsem zase o trochu moudřejší.....))))

2010-12-24 02:46:42

Ne nevyplati se to,ale ten pocit potom,kdyz tam ty LEDky nacpu a rozsvitim a vymyslim duvody,proc jsem si je koupil je k nezaplaceni


Odpovědět

1  2  3