Fórum - Téma


CX-7 Kouř z ventilace


Fórum CX-7 CX-7 Kouř z ventilace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-7  |  Naše vozidla2016-09-04 07:46:02

Již delší dobu pozoruji, že po zapnutí klimatizace se mi začne cca na 20 vteřin kouřit z vydechu větráku, do včera to bylo pouze z prostrednich 3, ale dnes začal i u ridice. Nic nesmrdi. Po těch cca 20 sec to přestane. Když klimu vypnu a po chvíli opět zapnu vše se opakuje, ale ne vždy. Je to náhodně. V servise si že mě dělají . Nevíte co s tim?

2016-09-04 09:35:49

saffa: Nedivím se, že se ti v servise smějí protože není nic spojeného s ventilací co by tam mohlo jen tak hořet. Navíc, kdyby něco hořelo, bude to i cítit. Sorry, dokud neuvidím video, nevěřím tomuto textu.

doris  
Doris
2016-09-04 10:47:19

saffa: Tohle někdy dělá kondenzace vodní páry ve ventilaci, u klimy docela běžný jev, když je v systému nadprůměrná vlhkost. Do interiéru pak proniká malé množství aerosolu vody se vzduchem, což vypadá jako kouř, ale není to žádný závažný problém, který by se musel řešit. Není na škodu v létě občas protáhnout na pár minut topení a dát teplotu na max, aby se to trochu vysušilo. Mít v autě čistý kabinový filtr určitě připomínat netřeba.

doris, 2016-09-04 10:47:19 napsal:

saffa: Tohle někdy dělá kondenzace vodní páry ve ventilaci, u klimy docela běžný jev, když je v systému nadprůměrná vlhkost. Do interiéru pak proniká malé množství aerosolu vody se vzduchem, což vypadá jako kouř, ale není to žádný závažný problém, který by se musel řešit. Není na škodu v létě občas protáhnout na pár minut topení a dát teplotu na max, aby se to trochu vysušilo. .. Mít v autě čistý kabinový filtr určitě připomínat netřeba. ..

2016-09-04 11:17:46

doris: super díky, to bude asi ono. Mám totiž i problém, že jakmile zecne pršet, neskutečně se mi mlží přední okno a vypadá to, že (ač je to zvlastni) mlží se přední okno i zvenku. Je možný, že někam teče víc než by melo? Jinak auto chodí na pravidelné servisy přímo do Mazdy

doris  
Doris
2016-09-04 12:52:15

saffa: U aut parkujících venku se to může stávat, ani tam nemusí nikde téct voda, prostě vzdušná vlhkost umí své + voda se drží i v textilních koberečcích od mokré obuvi.... Taky se nám zejména při nižších ranních teplotách občas mlží čelní okno zvenčí, takže se musí pustit účinněji foukání na ně + zatopit, aby se to ztratilo. Zkus vysušit ventilaci tím topením, pokud se často používá klima, je tam vlhko a taky ideální prostředí pro bakterie. Po výměně kabinového filtru (pokud byl zaneřáděný), je rovněž poznat zlepšení. Doporučuji PRAVIDELNĚ čistit okna nejen zvenčí, ale také zevnitř - zánovní švédská utěrka/mikrovlákna na to bohatě stačí, ani není třeba kupovat nějakou spešl chemii, stačí tu utěrku namáčet v čisté teplé vodě a pořádně vykroutit.

2016-11-06 10:31:38

Okno jsem cca dva roky v autě (uvnitř) neumýval. Kouřím v autě a klimatizaci používám také. Nikdy mi nic nesmrdělo a filtr měním pravidelně. Pozor, autosklo není sklo jako to co máme doma...

Koupil bych sprej na čištění klimatizace, vše pak řádně protáhl stlačeným vzduchem.

2016-11-06 10:44:49

magnetto: mně pomohlo hodně to vytopení nakonec. nechal jsem to na max. po nějakou dobu a mam celkem klid. navíc jsem si koupil nějaký speciální sprej na ato sklo.

Díky

2016-11-06 10:58:41

saffa: Krása! No, alespoň známe řešení Já to čistím jedno za dlouhý čas a taky v pohodě. Je však pravda že se mi u žádného auta skla nikdy nerosili a ta klimatizace tomu pomáhá. Pokud budete někdo čistit klimatizaci tím sprejem, doporučuji tento (viz. obrázek)


Odpovědět