Fórum - Téma


Koupě vozidla OT


Fórum Pokec všeobecný Koupě vozidla OT1  2  3

2009-11-08 17:14:31

Vzhledem k právní úpravě co nabude platnosti po novém roce ( 1.1.2010 ) zvažuji na naše silnice koupit vozidlo OT ( obrněný transporter ), protože řízení bez ŘP již nebude trestným činem a tak nastane velký "bum", kdy ti co měli ještě nějaké zábrany sednout za volant, tak teď už jim nic bránit nebude

To zase bude mrtvých a zraněných

2009-11-08 17:30:54

Pokud to nebude spojeno s alkoholem nebojím se.Většina řidičů bez ř.p. jezdí opatrněji než vlastníci . A můžeš mi věřit , já jezdil bez řidičáku 15 let a nikdy sem žádnou pokutu neplatil.Za komančů sem jezdil liazkou, avií na vykládky vogonů .Dělal jsem v pivovaře , tak každé zastavení VB vždy proběhlo stejně , bedna z mého auta se stěhovala do služebního žiguli.Nikdy po mě nikdo řidičák nechtěl .Nejhorší je , že vlastníci , (někteří) jezdí hrozně a je úplně jedno , jastli je jim 18 nebo 70let.

Nikdy bych nesedl za volant po vypití piva , a to ani v Německu kde nemohli pochopit , že si po obědě nedám pivo.Znám hodně lidí , kteří sice nepijou ale kouří travku , to je hrůza.

2009-11-08 17:38:15

LUDA: Garantuji ti, že neřidiči jsou z 95% alkoholici, feťáci, zloději, podvodníci - prostě neznám neřidiče s čistým trestním rejstříkem - pak to jsou potencionální vrazi

Absolutně nesouhlasím s tím, že řidič bez ŘP jezdí bezpečněji - těžko pojede bezpečněji ten, kdo nezná dopravní značky a předpisy ... ŘP na auto je něco jako ZP na zbraň - musíš složit zkoušky a znát předpisy a právní normy, protože se jak autem, tak zbraní dá zabít.

2009-11-08 20:22:44

no nevím nevím... ale nedivím se tomu. Já se bojím už teď. Tyhle boty v zákonech jsou asi možný jenom u nás a tak mě to ani nepřekvapuje už. Každopádně nemám k tomu co říct. U nás se boduje a pokutuje za každou krávovinu s prominutím a když někdo nebude mít řidičák tak už kvůli tomu ani nepůjde do vězení? No kde to sme... to říkám furt že jsme banánová republika

2009-11-08 20:44:10

Hansy - místo trestného činu bude hrozit neřidičovi pokuta ve výši 25 - 50 tisíc - jenže to by byl trest tak pro mě či pro tebe, ale pro nějakou socku co žije z dávek a nemá žádný majetek je to sranda, protože to z něho nikdy nikdo nevymůže, tak se bude jen smát a dál jezdit.

2009-11-08 20:53:35

Blueberry- psal jsem pokud to není spojené s alkoholem ,tak bych se nebál.Nemá cenu tu ,ale řešit zákony tohoto státu.Řidič , který sfalšuje své doklady (tedy neřidič s falešným Ř.P.) může dostat až 5let basy.Vysoce postavený politik získá doktorát podvodem , rozhoduje o velkých penězích státu a co mu hrozí?To už ,ale odbočuji.Každý člověk je prostě jiný znám řidiče, údajné profíky, a jezdí s chlastem a jako prasata.

2009-11-08 21:31:19

Luda: Jasný - ale o těch co chlastají a jezdí nemluvím, protože naštěstí tu stále pořád máme "nulovou" hranici alkoholu v krvi

Mě jde především o jedno nejmenované etnikum, co po zavedení trestného činu za to, že jezdí a nemá ŘP většinově zmizelo ze silnic a teď opět začnou zase jezdit různá individua v Žigulech, BMW a Mercedesech.

2009-11-08 22:07:30

Blueberry: No právě... o tom mluvím... ty tresty budou tak pro mě ale pro nějakýho frajera v BMW co mu ho koupili rodiče... aj rodiče to zaplatí... a když vymasakruje s ním 6 lidí... dostane 4 roky... kdyby stát okrádal trvale na daních dostane natrvrdo 10 ve věznici s ostrahou. Fakt si někdy kladu otázku kde to žijeme... když stejnou pokutu dostanu když pojedu bez řidičáku jako když .... ale to je škoda slov a škoda klávesnice

2009-11-08 23:23:06

Tak to mě dostalo. Tohle fakt "vymysleli"??? Je fajn, že tyhle novinky sleduješ, aspoň se něco dozvim..ale tohle me vyrazilo dech. Já řídil auto v 17 a i když to bylo "supr", považuju to za nezodpovědnost. Pokutován by měl být "neřidič" mnohem víc, jako řidič, co překročí rychlost o víc jak 3O km, kde jsou takové sankce. Je bezpečnější řidič, dobrej řidič, co jede 120 po okresce, než individum, co jede byt i pomalu bez řidičáku. Vážně škoda se rozčilovat, ale je to hnus už!....a já měl strach půjčit auto mladé na prázdným parkovišti v 10 v noci

2009-11-09 08:23:00

Blueberry- já myslím , že cikáni jezdí pořád. Jsou v našem státě hájený a všichni se bojí.Zastavíš ho a hned si rasista

2009-11-09 09:02:30

Ať je to jakkoliv, ten co nemá řidičkák a nidky neměl, tak by za řízení měl jít sedět, na tom se myslím všichni shodnem /jen co jsem stihl z novinek cz, tak letos minimálně 3 mrtví chodci co je sejmuli neřidiči/. Problém je v tom, že to soudci odmítají soudit, že prý jim takové zbytečnosti zabírají čas. Proto si taky prosadili, že to bude opět jen přestupek . ..... Normální člověk když řekne v práci, že něco nestíhá, tak mu akorát řeknou kamaráde přidej, nebo jdeš .

2009-11-09 21:59:37

Luda: Máš pravdu - jsou to kluci pozitivně diskriminovaní, ale ubezpečuji tě, že znám spoustu těhlech občanů co jako mávnutím proutku přestali jezdit autama odedne co byl v platnosti trestný čin za řízení bez ŘP.

Teď už se zase hromada takových těší, protože na sebe nemají napsané vůbec nic ( kromě invalidních znaků ) a nějaké pokuty je nevytrhnou, protože jim stát prostě nemůže nic sebrat a tak se po Novém roce budou opět smát nám všem vystresovaným z každého prohřešku, protože my si na pokutu vydělat musíme, protože když ji nazaplatíme, tak nám exekutor vybere byt či obestaví účet.

2009-11-12 18:32:04

tAKY SE VLOŽÍM:To že cikánnů jezdí hodně a v autoškole neseděli je jasné a vidím to dnes a denně.I bílý! Průser je ten že jestli to nebude trestný čin houby budou růst ještě více.Bude to tragedieTohle nelze omlouvat:nikdo a ničím

Chlast ,jakákoli droga a neřidiči -řidiči ze silnic dolů! Jinak trestat a trestat.Omlouvat to budem jen do té doby než nám takový zkurvenec zabije někoho z rodiny.Pak budem bojovný!Ne, bojovat už teďKterý že poslanec toto navrhnul a kteří to odsouhlasili?!POTRESTAT Jako PRVNÍ To je můj názor

2009-11-12 19:03:10

Jak můžeš po někom v tomto státě chtít , aby dodržoval zákony a předpisy? Ti co vytváří zákony si vyrábí padělky doktorátů No a stačí se asi jen omluvit.

Nezastávám se tu lidí co jezdí bez řidičáku (byl sem dlouho jeden z nich).Vše je jenom v lidech. Rozumny člověk , když jede nepije,ať má řidičák či ne.

Jak můžeš věřit vysoce postaveným policistům , když sami podvádí , co se týče svého vzdělání.

A když už sme u toho moralizování , kdo z vás co má řidičák dlouhá láta , kolikrát ste platili pokutu za rychlou jízdu?Přestupek je pořád přestupek a překročení rychlosti v obci já považuji za stejný přestupek jako sednout za volant s pivem.

Každý člověk se chová jinak jeden nenávidí opilce za volantem (právem) a sám jezdí jako prase.V čem je takový člověk lepší?

Je to pouze můj názor ,ale já v životě pokutu neplatil a jezdím dost po celé republice, každý musí začít u sebe.Nevím kdo z vás platil nebo ne , ale zajímá mě to. Tak kdo se přizná?? A pravdu , ať nejsme jak ti politici.Nikoho nenapadám , jen reaguji.

2009-11-12 19:51:15

ja paltil dvakrat po petistovce a jendou to bylo za jeden bodik.

Jednou sem odbocil do leva , ale bzl tam prikazanej smer do prava (nechapu proc , ale zkratka me chytli a tak sem zaplatil)

Domnivam se , jelikoz na te ulici ze ktere jsem vyjizdel je policejni stanice, tak ,ze policiste nebyli schopni zvladat lehce slozitejsi krizovatku (pri odboceni do leva dat prednost autum y leve strany, saline z leve strany, saline z prave strany, autum z prave strany a na zaver chodcum na prechode a tak si na te ulici ,ktera je jednosmerna dali prikazanej smer do prava aby nevypadali jako debili co neumi odbocit do leva- pravdepodobne tam svoji vinou casto bourali.

Forek je totiz ten ,ze o ulici blize k centru se da doleva odbocit a je tam uplne stejna dopravni situace ,ale co uz...kdyz neumi tak neumi a protoze vi ,ze normalni trochu schopnej clovek tam zvladne odbocit tak to tam jeste vybiraji a to docela casto.

Nemohl jsem jet o ulici driv a kdyz bych odbocil podle prikazaneho smeru tak bych jel pres dalsi 4 semafory a pomale objel pulku brna...je jasne ,ze by me to tehdy vyslo levneji , ale rikal sem si, ta znacka je tu naprosto na hovno... coz je pravda akorat znemoznuje jet tam kam potrebuju, jooo neschopnost nasich organu je potreba nejak zakrejvat misto toho aby se odstranovala.

pak sem dostal jeste za otoceni se na svetelne krizovatce o 180 stupnu kdyz mi svitila zelena sipka na odboceni do leva, take nechapu v cem je to nebezpecne ,ale budiz.

Kdyz stojim v levem odbocovacim pruhu, blikne mi zelena sipka, cili auta proti me stoji, auta co stoji na levo odeme take stoji , chodci maji take cervenou tak nevidim nic nebezpecneho ,kdyz se otocim o 180 stupnu v krizovatce, nehlede na to ,ze auta co sem mel po sve leve ruce mela tez odbocovaci pruh tim padem nemohlo dojit ke stretu, protoze mezi nami byl ostruvek a ikdyby nebyl tak v momente kdz to tocim se to pro me stava auto po prave ruce a prednost z prava je jasna, cili bych pribrzdil pustil ho a pak bych tocil dal. Nehlede na to ,ze se zde jednalo o 4 proudou komunikaci s ostruvkem uprostred mezi dvouma pruhama. Takze sem provadel naprosto bezpecny manevr a navic opet se jednalo o situaci ,kdy se clovek vymota ze sidliste plnych jendosmerek a napoji se a tuhle komunikaci a proste se nema kde rozume otocit pokud si nechce zajet X kilometru. Takze zde na tomto zcela bezpecnem a prehlednem miste opet nasi organi uzkazovali jaci sou to pasaci a jak hlidaj a buzerujou.

Timhle vsim chci jen ukazat ,ze ono to s tema prestupkama nebude tak horky a ve vetsine pripadu se jedna o buzeraci obycejnych ridicu, kteri jezdi relativne slusne.

Je jasne ,ze obcas jedu rychleji, nekdy jedu i rychle ,ale nic proti...co je moje rychla kontrolovana jizda proti nekontrolovane jizde ozralce ci sfetovance?

Srovnavas veci ,ktere se nedaji srovnat. nehlede na to ,ze neni rzchla jizda jako rychla jizda.

Clovek co pojede v polorozpadle po technickem stavu naprosto katastrofalni š120 a pojede predepsanych 90 po okrsce tak je mnohem nebezpecnejsi nez clovek co pojede v novem aute po stejne okresce 130. Tak a ted mi rekni podle tveho kdo predstavuje vetsi riziko? a kdo je vice nebezpecnej?

no a dalsi vec je ta ,ze nasi pomahaci a chranici jiz berou svoji praci jako rizeni se zakonama , vyhlaskama a predpisama, vubec neresi danou situaci (nehodu a podobne) hlavou , nybrz se podivaji do tak oblibenych tabulek a hned znaji celou pravdu a maji jasnej verdikt a vinika.

Thole zacalo v momente kdy prisla vyhlska s tim ,ze kdo ma nabouranej cumak je vinik (pekna kravina )

policajt prijde a misto aby zapojil svoji dutou kebuli a snazil se neco vymyslet tak hned vi kdo za to muze a pritom to treba vubec nemusi bejt pravda.

Takze mozna se s chzbama ma zacit u sebe a ja nerikam ze sem svatej a nebo neomylnej ...ani po nikom nehcu aby byl svatej a neomylnej ,ale aby do prdele urousane umel ten kdo udea chybu ji priznat a aby se snazili lidi , ne jen policajti zapojovat svoje chore hamburgrama vypatlane mozky zapojovat v cinnost a ne jednat jak stado schnilejch krav a volu !

tenhle stat a skoro vsichni v nem je jen banda zhovadilejch stadoidne se chovajicich individui co nemaji vlastni nazor a presveceni.

napriklad:

Kde ste byli vsichni ,kdyz se protestovalo za to aby se nezavedly ekologicke poplatky az ve vysi 10 tisic kc?

byli ste v prdeli a ted tu jen nadavate na to jak je to blby ze to moc stoji ,ale aby ste pro to nekdo neco udelali tak to uz se vam nechtelo...a kazdej co tam nebyl ma jiste doboru vymluvu proc nemohl prijit Ale je to jen otazka priorit...nehlede na to ze takovou vladu co tu mame tak za tu si taky muzeme sami. Celej narod kdyz by se sebral a rozhodl se ,ze vladu svrhne tak ji proste svrhne a zadni policajti a jini statem placeni ochranci politiku tomu nezabrani. Akorat ze stadoidni lidi bez mozku na to bohuzel zatim neprisli.

No krapet sem se rozepsal...co uz...omluvte chyby nikdo neni neomylenj

2009-11-12 19:57:20

Já nechci srovnávat opilce s normálním přestupkem. Jen sem psal už na začátku téhle diskuse , že se nebojím řidičů bez řidičáku , pokud v tom nebude alkohol.

2009-11-12 20:14:31

ludo:ať se známe nebo ne.NEPATŘÍ NA SILNICI!Nic z toho co sem napsal!

Platil sem TISKARA za rychlou jízdu v obci -u školy o prázdninách před 2 lety 53km/h.v 15:59 na 40km/h od 16:00 je to 50km/hTo je šikana od Měšťáků!Ale na úřadě to bylo bez bodíků

2009-11-12 20:14:56

já jsem platil hééč.. ale to bylo kdysi dávno, cca 6let a něco zpátky, řidičák jsem měl asi 14dnů. Rupla mi žárovka v hlavním světle, resp dálkový vlákno v H4ce. No a já jak napotvoru to chtěl vyměnit na místě ale neměl jsem s sebou tu správnou H4ku co by nebyla už ruplá Takže smůla, tenkrát jsem zacvakal 200kč na místě no. Od tý doby vozím žárovky s sebou komplet a mockrát se mi to už vyplatilo. Hlavně u 626tky kde to nějak poslední dobou odchází jak na běžícím pásu.

Jinak já jsem pro tvrdší tresty a kor za podobný delikty jako je jízda bez řidičáku. To jako bez pardonu. A větší a tvrdší tresty za chlast bych taky zavedl. Chlastáš, zavolej si taxíka. Nebo choď pěšky. Tečka.

To s těma právama je vůbec věc... pak se tu máme něčemu divit. Rozumný zákony se rušej ale jinak nás řidiče budou buzerovat za pitchoviny. Místo aby trestali tohle a silnice nebyly plný gaunerů. Tak si udělaj zákon aby chudáci soudci neměli moc práce. Tyhle právnický rychlokvašky to je vůbec věc. Představte si, že dostnete podobnýho právníka třebas u rozvodu. To je na palici. Nebo že vás bude za něco obhajovat. Já bych si radši hodil mašli než se vod někoho podobnýho nechal obhajovat. Ale tak je to u nás se vším. Akorát to vyplave na povrch jaksi postupně Fuj ani se o tom nechci bavit, bo se zase na.eru

2009-11-12 20:19:03

cuir:

2009-11-12 20:32:12

TAURUS- To , že někteří policajti se vyžívaj v buzeraci je normální, maj uniformu a moc.Ale musím se jich (některých) zastat. Opravdu už se najdou i profesionálové co maličkosti viz. prasklá žárovka , řeší domluvou.

Nenutím vám svůj názor , ale znovu .. raději se na silnici potkám se střízlivým neřidičem , než s ožralým řidičem.Řídit bez papírů se nemá , beru , ale dokud jede s rozumem a bez chlastu a drog , je to pořád menší zlo jak spitej profík.Nic víc sem napsat nechtěl.


Odpovědět

1  2  3