Fórum - Téma


Koupě 323F - aneb Honzova nová holka


Fórum O vozech našich členů Koupě 323F - aneb Honzova nová holka
2015-07-21 18:55:08

Dneska jsme se vydali koupit mému kolegovi nové auto - staré nové auto

S borcem byl domluven a tak hurá do Brna na kukačku. Přijeli jsme k němu a já začal okukovat kdežto Honza spíš řešil cenu atd.

Moje poznatky:

Po krátké projížďce jsem zaznamenal vrzání na zadní nápravě a co se týče koroze, auto je celkem na svůj věk zdravé co se týče podvozku, ten ani nebylo nějak čas moc prohlížet protože majitel dosti spěchal na prodej a Honza aniž by se se mnou poradil, plácl si s ním a hurá na smlouvy.

Mezi tím jsem měl na drátě Radka kterému jsem auto popisoval a už jen po telefonu jsem se dozvěděl dost důležitých věcí.

No, ať už se se zbytkem pochlubí náš nový kolega který přesedlal z Audi na a podělí se s dalšími informacemi.

Já co jsem stihl, to jsem natočil a nafotil - největší problém je se žravostí oleje.. Hulí teda festovně a i když můj motor žral celou náplň (tedy 4,5 litru na 4000 km) tak ani tolik nehulil.. Snad je to něčím jiným...

Jo, vezme si s sebou někoho kdo má Mazdu a stejně jedná podle sebe

Tak přeji ať vydrží nějaké ty kilometry bez závad

2015-07-21 22:16:47

Pěkná, koukal jsem na ní :) pistní kroužky v kelu je třeba změřit komprese... to ti víc napoví, mě se po výplachu tlaky vrátili a žere mín oleje... cca 1,2l na 1000km na 0,3l na 1000km při normální jízdě do 4000ot/min když žlapu tak si papne víc... víc se odročím na článek http://www.mazdaclub.cz/c...osetreni-motoru-ano-ne-67 - přečíst jinak GO motoru a stím poradí Nightmare... Kroužky jsou kolem 2tisíc a ostatní věci takže snad to bude okay :) Co se týče BG přípravku jsem je schopný sehnat a povím i jak na to :) mám ještě jednu věc od BG jak snižit spotřebu oleje ale jak se v píše v článku není to na furt :)

2015-07-21 22:36:53

magnetto: cena se mi vzhledem k tomu, co jsem slyšel zdá být nepřiměřená a prodejce věděl, proč spěchá, tak snad to novému majiteli nevymstí.

2015-07-21 22:53:38

Ano, článek jsem napsal proto, že způsob čistění motoru pomohl mě a doufám, že pomohl a pomůže dalším. Jsem rád že přešel z koncernu na japonskou spolehlivou káru a je úplně jedno v jakém je stavu. Já osobně koncern už dlouho neuznávám ale kdo se chce vozit a mít radost ze svého auta, musí se o něj starat a dopřát mu kvalitní servis. Jak by taky ne? Když lidé se zájmem o veterány dokáží z hromady šrotu vytvořit opět auto, můžeme do původního stavu uvést i naše mazlíky


Odpovědět