Fórum - Téma


Koroze


Fórum 626 GF / GW Koroze

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GF / GW  |  Naše vozidla2009-09-03 12:36:59

Rozhoduji se o koupi nějakého japonce, zaujala mě právě mazda 626 r98-02, díky pověstné spolehlivosti, bezpečnosti a motorizaci ve verzi GT. Avšak narazil jsem na jednu zásadní věc a to koroze. Dle ruzných dizkusí prý už ročníky 2000 začínají reznout. Vypadá to na nižší protikorozní ochranu, jak to tedy je, majiteleé 626stek?:) Mám momentálně Lagunu z r.94 a ta je bez koroze i po tolika letech, ale poruchovats je vcelku vysoka.

2009-09-03 19:41:31

nevím jak tobě ale mě laguna z 95týho rezla už před pěti lety sice jenom malý pupínky ale stejně

ano problém je u 626tek v zadních lemech, skládá se ze dvou plechů, ve kterých časem vzniká mezera do který se dostává voda sůl a bordel tudíž to rezne. Všechno je to pozink ale jelikož do toho naráží dnes a denně kamínky tak to prostě nevydrží..

Rozhodně bych to neviděl jako problém... za nějaký cca 3-4tisíce ti to opraví kdejakej vesnickej kovář a máš na dlouhá léta klid a pokoj. Doporučuju nekupovat origo lem ale navařit to z nějakýho zdravýho kusu plechu, celej lem je zbytečnej. Největší masakr se platí dycky za barvu...

Jinak závady jsem myslím popsal tady na co a jak si dát bacha, je to velice spolehlivý vozidlo a jelikož jsem si ji koupil právě po té laguně jak o ní píšeš je to dost citelnej rozdíl do plusu.

viz odkaz http://www.mazdaclub.cz/m..._posts.php?topic_id=41574

dalších odkazů je tu plno fůra, stačí jen hledat.

Přeju hodně štěstí při výběru.


Odpovědět