Fórum - Téma


Kolísavý výkon motoru


Fórum 626 GF / GW Kolísavý výkon motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GF / GW  |  Naše vozidla2009-12-24 16:11:37

Ahoj všichni.

Mám problém, který nemůžu vyřešit a nepomohli mi ani soukromí opraváři, ani odborníci v autorizovaném servisu.

Při sešlápnutí plynového pedálu vozidlo neakceleruje tak jak by mělo. Slabý výkon. Při pohledu na otáčkoměr pozoruji, jak ručička vždy kousek povyleze a pak se zastaví, pak zase o kousek povyleze a znovu se na chvilku pozastaví. Připadá mi to, jako kdyby mi někdo přerušovaně přicpával sání. A tak to jde pořád dokola. Málo kdy se stane (ale stane se) že auto jede jak má. To mě to pak pěkně zatáhne do sedačky. Bohužel je to málo kdy. Rád jezdím sportovním stylem, ale teď to prostě nejede. Je jasné, že čím rychleji chci akcelerovat, tím víc na to musím šlapat a tím větší je spotřeba. Ale dle mého názoru- 13 litrů na 100 je už asi moc.

Díky za rady.

2009-12-24 17:06:19

Zdravím,mám Mazdu GE(starší),se stejným motorem 2,0 85 kw.A akceleruje velmi slušně,a ani moc nežere.Na dálku 7 l,po městě 9,ted v zimě možná trochu víc.No mám ji krátce,a nejsem specialista na Mazdy .Ale to by mohl být zanesený palivový filtr.Ale jinak by to chtělo vyměnit,klasika.Svíčky,Filtr vzduch,filtr benzín.

Kdyby to nepomohlo,tak diagnostika

2009-12-24 17:20:19

Dík, to vše už mám za sebou: Palivový filtr, svíčky kabely, diagnostika. Ale jen obyčejnou. Ta ti nic neukáže, protože na volnoběh to běží normálně. Jedině diagnostiku jízdní. Za tu chtějí 2,5 tis. Přímo v servisu v Mazdě


Odpovědět