Fórum - Téma


Kód barvy karosérie


Fórum 6 GG / GY Kód barvy karosérie

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2010-02-05 08:28:21

Zdravím Mazďáci, poškodil som na kraji cesty lakovanie prahu a potrebujem si dať namiešať nejakú opravnú náplň laku. Kde na aute nájdem kód farby vozidla, je vo VIN?

Ako opravujete poškodený lak?

Dík

2010-02-05 10:34:17

ten kód barvy myslím vyčteš i z VINka

ale máš ho na štítku u prahu předních dveří, když je otevřeš tak to uvidíš - jsou tam myslím i jiný data jako tlak v pneu atd

Mara

doris  
Doris
2010-02-05 10:50:39

Kód barvy je sice dobré znát, ale přesný odstín se podle toho nikdy nedá namíchat, existuje totiž více pododstínů a navíc počítej s tím, že barva bývá vybledlá od sluníčka či "vyšárlá" od dalších agresivních faktorů. U metalízy nebo perleti je to jó náročné pro dopasování, navíc v současné době se používají místo konvečních barev "vodové", které přinášejí problémy při aplikaci a zasýchání (moje osobní zkušenost, díky níž mám k těmto barvám averzi). Zkušení lakýrníci si barvu ještě poupraví, aby odstín byl co nejpřesnější, a pak provádějí tzv. zástřik, aby rozptyl barvy po obvodu nebyl znát. Samozřejmostí je ještě čirý krycí lak na bázi akrylu, bez něhož je oprava především metalických a zmíněných vodou ředitelných barev nemyslitelná. Něco jsem popsala v článcích zde na clubu, ale pro dokonalou opravu laku je potřeba mít skutečně rozsáhlé zkušenosti a praxi, není to žádná legrace jen tak stříknout díl na autě, aby oprava byla kvalitní a neznatelná od okolního laku.

2010-02-05 18:36:05

Mazdárek, mě ji v Aspektě v Plzni stříkli po nehodě bezvadně, můžu říct, že na tmavý a metalický lak dokonale, všechna čest. Na umytým autě není poznat rozdíl (samozřejmě až na to, že nový lak je bez vlasových škrábanců), když se pak celé auto navoskuje, je to lahoda pro oko, přechod do staré barvy rozleštili. Jsem spokojený.

Prý to někam vozí, již auta nelakují u nich, ale nepamatuju si, ke komu je dávají. Také sami přiznali, že takto trefit lak se jenom tak nestane, zvláště u tmavých metalických odstínů je to veliký problém, navíc, když je lak poněkud poškozený (např. z myčky) či pobledlý. Také je dobré dát auto lakovat umyté či navoskované, když se stříká jen část (kde je třeba si jej samozřejmě odmastí), aby byl lépe vidět odstín jeho laku a snáze se tak trefila barva, což byl i můj případ a prý bylo dobré, že byl vůz čistý a navoskovaný. Takže přeji hodně štěstí s výběrem lakýra, protože najít skutečně šikovného, je dnes zázrak

2010-02-05 23:31:56

Loni jsem se po kódu taky pídil, pak i s profesionálním "míchačem barev"...a nenašel. Byl ale šikovnej a měl literaturu, takže našel kód a recepturu podle ročníku, typu atd.

I tak to jde i bez VIN Každopádně jsem se pak už nepídil...

Řešil jsem jen "ťukance" od kamínků a škrábance po základ... Takže jsem si nechal namíchat cca deci myslím za kilečko, nebo tak...prostě "otravný zákazník" Dali mi to v praktické kovové ampuli s kuličkou na míchání a štětečkem ve špuntu (za příplatek). No, ale nekupto..že. Takže s velkým lakování raděj k odborníkům...já tyhle cumprlíky pak rozleštil finiš-smirkem a...good

Jinak, souhlasím...že barva se mění...ale fakt, že barva je míchána z deseti sraček..takže je blbost nezačít od té správné a tu upravit (vyšisovat )

Pro zajímavost a porovnání: já mám např. kód GR7017 (asi...hihi)

EDITACE: ...no asi ne...hihi. Tohle byl kód míchačů. Správný "mazdakód" je 16W.

Mám je na té flašce oba ty kódy...tak sory. Raděj přidám tabulku:

2013-11-20 20:50:38

Tak jsem si nechal u M6 opravit lemy zadních blatníků a levé zadní dveře. Oprava by byla v pohodě. Dělal mi to kamarád, který má autoservis a vím, že dělá dobře. Jenže on to jen připravil na lak a nastříkat to odvezl do lakovny. Dám sem fotku, jak jsem dopadl. Říkal, že to vozí do nějaké lakovny, snad do Zlonína u Neratovic. Prý je hodně lidí chválí a vždycky dělali dobře, ale tohle totálně zprasili. Na fotce to asi nebude až tak vidět, ale na autě je na první pohled vidět, že je to přestříkané úplně jinou barvou. Asi si v lakovně řekli, stříbrná jako stříbrná. Tak, stane se, že se něco nepovede, ale pokud to v lakovně podělají, měli by se snažit to dát do pořádku. Tady prý odmítli s tím něco dělat, že prý to udělali dobře a prý mi má kamarád vysvětlit, že nemohu čekat, že to přestříkané bude stejné jako zbytek auta. No, asi nemá cenu to dál řešit,protože lakovna si stojí za svým, že to udělali dobře a nikdo s nimi nehne a běhat někde po právnících se mi nechce. Už to mám domluvené v jiné lakovně, že mi to tam přestříkají. Když to tam viděli, dali nám za pravdu, že to bylo nastříkané úplně jinou stříbrnou barvou. Dám sem tedy fotku, aby bylo vidět, že i lakovna s dobrou pověstí může udělat prasárnu a odmítá to řešit.

2013-11-20 21:02:05

frantaj: Otázka je jestli se v lakovně někdo ještě před mícháním barvy obtěžoval vzít si vzorník subvariant odstínu a šel to zkontrolovat na denním světle na různých místech auta a podle toho pak přesně tu barvu míchal.

Těch subvariant, který se od sebe občas i dost výrazně lisí může bejt několik (pro mojí šedou jich je 7) a všechny maj stejný kódový označení, jen s jiným indexem.

2013-11-20 21:14:43

deri: Ono je divné, podle čeho tu barvu míchali. Papíry od auta neměli a jak jsem už po nastříkání zjistil, tak na štítku u dveří řidiče by měl být kód barvy, ale nenašli jsme ho tam. Tak že to spíš vzali odhadem a nebo použili nějakou stříbrnou, která jim zbyla, protože takový odstín, kterým mi to nastříkali jsem viděl třeba na Octáviích. Oni to nastříkali čistou stříbrnou, zatím co ta původní barva na autě je sice stříbrná, ale s takovým nádechem do zelena. V techničáku mám psánu barvu 70/25E V kódech barev mazdy jsem našel jen 25E. Možná těch 70 je právě ta varianta barvy.

2013-11-20 21:34:07

frantaj: Jo ono to míchání těch metalíz je docela alchymie jen když sem viděl soupis kolik gramů čeho je u mojí barvy a že tam je černá, bílá, modrá, červená, perleť, atd.... a lakýra ke kterýmu jezdim si to míchá všechno sám.

Ty varianty maj myslim index za názvem že tam je třeba -x, -y, -k nebo tak nějak jestli si dobře pamatuju, když sme to s lakýrou projížděli, ale výsledek stojí za tu námahu rozdíl nejde poznat snad ani s lupou.

a pak co je další průšvih, je to že z výroby můžou mít plastový díly například jinej ten sub odstín než samotný auto, protože nárazníky se lakovaly v jiný fabrice než karoserie. (proto, občas je to na fotkách i vidět, bejvaj nárazníky tmavší než zbytek auta)

2013-11-21 07:25:32

deri: Je mi jasné, že není asi jednoduché trefit přesně tu barvu jako je původní, jenže tady nám v jiné lakovně podle vzorníku řekli, že byl použit úplně jiný kód barvy a ne jen jiná varianta jednoho kódu. Tady, i když udělali rozstřiky, stejně je jasně vidět třeba na dveřích, kde jedna barva přechází do druhé. Už to mám vyjednané v jiné lakovně, že mi to opraví, tak snad to dopadne lépe než to udělali v té první lakovně. Nevím přesně, v které lakovně to bylo na nastříkání. Kamárád jen říkal že ve Zloníně u Neratovic. Tam jsem na internetu našel jen jednu lakovnu a lidé ji docela chválí, tak nevím, jak mohli udělat takovou prasárnu a proč to nechtějí řešit. I když nevím jestli ve Zloníně není ještě jiná lakovna.

2013-11-21 12:47:34

Hele strikali mi v lakovne 10 let starou 323 a nebylo to poznat ani trochu. Stat se tohle me, vuzbec se s nima nebavim, necham si zavolat majitele poradne mu domluvim ze tohle ne a jestli to nedaji do poradku, budu se s nima soudit pripadne dam podnet na COI. (nemusis to ani myslet vazne, staci byt presvedcivy). Ja bych takhle zadarmo kuzi nedal. Protoze tohle je fakt hnus. Kdyby to bylo o odstin jine ale tohle jina barva...

2013-11-21 15:13:56

nahasapimapetilon: Nám taky před nějakou dobou jeden lakýrník stříkal střechu u 626. Ještě si kvůli tomu nechával někde vyndat přední okno a pak ho zase nalepit. Stříkal to v lakovně, kterou měl udělanou doma na vesnici z garáže a nastříkal to tak, že nebylo vůbec poznat, že je to přestříkávané a tenkrát to bylo za pár korun. Bohužel ten člověk pak měl nějaké zdravotní problémy a už nestříká. Tady je problém, že jsem se s lakovnou nedomlouval přímo já, ale vyřizoval to ten kámoš, co to opravoval. Ale vykašlu se na to. Už to mám domluvené v jiné lakovně. Já jsem se tam byl domluvit bez auta a s autem tam byl pak ten kámoš a protože on má autoservis, tak se tam snad hned dohodl na nějaké další spolupráci a tak prý za to přelakování už nic doplácet nebudu. Jestli to na sebe vezme lakovna, že bude mít další kšefty, nebo kámoš za to, že jsem mu dal tip na lakovnu, po tom pátrat nebudu. Tak jen, kdyby si někdo chtěl nechat nastříkat auto ve Zloníně u Neratovic, tak si to dobře rozmyslete.

2013-11-21 15:31:48

OK diky za tip. Urcite si dam pozor. Ja jsem to mel ve firme Autonoma sidlici v Doksech u Kladna a naprosta spokojenost. Ted mi tam strikali i strechu na 6ce (mel jsem tupku od kamynku az na plech tak jsem to nechal zabrousit osetrit a znova prestrikat strechu) a kvalitni prace a pan me provedl lakovnou a TOP vybaveni. Lakovaci box, ve kterym pak tu barvu zapecou atd.

Capko, 2010-02-05 08:28:21 napsal:

Zdravím Mazďáci, poškodil som na kraji cesty lakovanie prahu a potrebujem si dať namiešať nejakú opravnú náplň laku. Kde na aute nájdem kód farby vozidla, je vo VIN?

Ako opravujete poškodený lak?

Dík

2015-11-30 19:26:03

Kod žluté je 25C,ALE

porod pro lakýrníka-Kámoš mi stříknul křídlo a oba nárazníky + přední zavarení nárazníku 4500,- barvu jsem měl svojí za 3000,-.Nechal jsem si jí namíchat,když jsem to viděl,nevěřil.Žlutá+kapka zlatý+kapka červený.

A to jsem zjistil že odstín plechařiny je tmavej,protože je stříkaný jen jednou konečnou vrstvou ,jsou tři.plasty jsou světlé,ptotože jsou stříkaný konečnou vrstvou dvakrát.čím vic vrstev tím světlejší.

první vyjetí a šmejd u globusu mi nacouval do předního nárazníku a je znovu prasklej-Sakra Má štěstí že jsem u toho nebyl.

Takže až budu dělat lemy,tak znovu nárazník.

A k oživení laku,jo Japonci,stříkají auta v peci a lak je jak ocel.ani Tempo nemá šanci.takže známej sehnal přípravek s nejakou chemikálií, kotouč na rozbroušení laku a za dva dny hotovo.


Odpovědět