Fórum - Téma


Jízda v protisměru


Fórum Pokec všeobecný Jízda v protisměru
2013-07-04 06:56:12

Zdravím mazďáci,

v poslední době mě hodně rozčiluje na silnicích jedna věc a to je, že není den, abych nepotkal několik aut, které v protisměru jedou z větši nebo menší části po mojí straně silnice. Tipuju, že to dělá skoro polovina řidičů, z nich většina když mě vidí, tak se vrátí na svou stranu, ale najdou se i takoví, kteří mě v klidu vytlačí až ke krajnici. Jenom čekám, kdy příjde den, kdy se s nějakým takovým "taky řidičem" srazím. Nejsu zastáncem toho, že se má jezdit co nejvíc vpravo, protože na krajnici je nejvíc dír a bordelu, na druhé straně nevidím důvod cpát se do protisměru a když někdo není schopný udržet auto na své půlce silnice, tak ať za ten volant ani nesedá a neohrožuje ostatní!

2013-07-04 08:06:11

Máš pravdu, už se mi to taky párkrát stalo. Vždycky mám sto chutí ty dotyčné nakopat do zadních částí těla.

2013-07-05 21:08:31

chlapi naprosto s váma souhlasím. Dneska jsem jel z Čech do Ostravy po cestě číslo 11 (přes Červenou Vodu, Šumperk, Bruntál - zatáčky, kopce, serpentiny atd.), taky jsem si sice najížděl do protisměru, ale pokud tam auto jelo tak jsem okamžitě přejel do svého pruhu.

Nejvíc mě osobně se*ou bezohlední cyklisti. Jedou si v klidu vedle sebe ještě s tím vozíkem pro děcka, jsou docela dost širocí a když zatroubím, tak oni úplně ignor ! ! ! Co pak mám dělat? Zastavit, seřvat je? Nebo zavolat policii že ohrožovali provoz na komunikaci? Nebo zabrzdit, objet je a neřešit to?

fakt nevím jak mám tyto situace řešit, protože během dovolené v Čechách jsem za těch 5 dní srazil skoro 3 cyklisty, kteří se chovali úplně jako magoři!

2013-07-08 20:29:56

prokopcz: K těm cyklistům asi tolik: nevím, kde na to chodí, ale hodně lidí si myslí, že podle vyhlášky je povolené, že můžou jet dva cyklisti vedle sebe. Je to samozřejmě nesmysl, ve vyhlášce (dnes už teda zákoně) nic takového není. Já osobně o takových cyklistech říkám, že nemají pud sebezáchovy - jde přece především o ně samotné, protože ten řidič, co je srazí, to velmi pravděpodobně přežije, akorát si trochu pomačká auto. Cyklisti ale dopadnou daleko hůř. Je to divné, že spousta lidí nepřemýšlí ani nad svou vlastní bezpečností a takhle riskují.

No a pokud jde o to, jak se máš chovat: někoho vychovávat v dnešní době asi fakt nemá smysl. Můžeš taky narazit na magora, který ti natáhne pěstí nebo na tebe vytáhne nůž a bude ti prd platné, že jsi v právu. Na silnici to je v poslední době trochu džungle a jak říká kolega z práce: jde hlavně o to přežít.

Sám jsem se dvakrát za poslední rok setkal s agresivní reakcí řidičů. V prvním případě se mě řidič snažil napřed vybrzdit a když se mu to nepodařilo, tak vytlačit ze silnice. Sešlápl jsem plyn a byl jsem rozhodnutý, že ho prostě odhodím z cesty a pojedu dál. Naštěstí teda uhnul. Byl to na první pohled dobře situovaný podnikatel v luxusním volkswagenu.

V druhém případě to byl mladý kluk ve felicii, který mě předjel, počkal si na mě v nejbližší vesnici, tam mi vlezl do cesty a snažil se mě zastavit. Sice jsem zpomalil asi na třicet, ale dal jsem mu najevo, že nezastavím a pokud neuskočí z cesty, tak ho svezu na kapotě - nakonec uhnul z cesty.

V dnešní době prostě odmítám zastavovat a s někým si něco vyříkávat. Nikdy totiž nevíš, kdy ten dotyčný na tebe vytáhne basebalovou pálku, nůž nebo kvér. A i když su v právu a žere mě to, tak to raději překousnu, hlavně že se vrátím v pořádku ke své rodině.

2013-07-08 22:12:13

rony máš naprostou pravdu, taky jsem to takhle řešil. Je sice pravda, že jsem se zatím s žádným agresivním řidičem přímo nesetkal a jsem za to rád. Zatím jsem potkal nespočet blbců, kterým je asi jejich život asi úplně ukradený. Párkrát jsem na někoho udělal gesto jako např. kroucení hlavy že to snad nemyslí vážně, nebo prstem jsem ukázal TY TY TY a jednou jsem po cyklistovy zvýšil hlas protože neměl osvětlení a ještě mi vjel do cesty.

to že potkám mladé blbečky na cestě kteří mají auto od fotra nebo mají starou rachotinu a chtějí závodit, na ty já seru, jedu si pěkně pohodičku a ať si jedou jak chcou. jednou mě předjel blbeček ve Wolkswagnu Golf, faral mimo obec asi 120, opodál ho zastavila hlídka, tak jsem se pak pousmál jak jsem ho předjížděl.

Ale jak říkáš, hlavní je přežít a dojet do cíle bezpečně s klidnou hlavou.


Odpovědět