Fórum - Téma


Jak mám naleštit vybledlou barvu?


Fórum Technický koutek Jak mám naleštit vybledlou barvu?1  2

2008-04-04 19:20:23

chceme vidět auto, denně jezdící v Ostravě či jiné velké vesnici , odolávající hromadám soli, které vyleštíte tempem a i po tři čtvrtě roce nebude potřebovat leštit, naše (ošetřené kvalitními vosky) to nepotřebuje, plus nezapomeňme, že každé leštění si z laku veme několik mikronů jeho tloušťky.

Mi si myslíme, že auto si tu péči zaslouží a osobně známe Doris a prvnímu leštění našeho auta asistovala, ona jediná viděla naše auto před prvním naším srazem a zná ho i teď, nikdo by to auto nepoznal. Časem dodáme foto, co udělá tempo s lakem i přesto, že se to dělá opatrně, bývalý majitel se snažil naše auto zkrášlit před prodejí a následky jsou patrné dodnes.

Jinak Radek nějakou dobu dělal v autobazaru, kde připravoval auta na prodej a později dělal i přímo v Mazdě a i na super staré a super zanedbané laky nebylo povoleno použít tempo.

O čem je tato diskuse? někdo chtěl poradit, jak vylepšit svého miláčka a dostalo se mu dvou názorů, buď kvalitní a šetrné ale i drahší vosky, nebo levné tempo, je na každém, co si vybere.

V odkazech přikládáme co jsme dle Dorisčina receptu provedli s kapotou jedné překrásné Mazdičky.

http://www.mazdaclub.cz/g...vent/40/full/p1010019.jpg

http://www.mazdaclub.cz/g...vent/40/full/p1010110.jpg

doris  
Doris
2008-04-04 20:08:31

Miláčci: Tak tak, znám moc dobře Vaši Mazdičku a nebyl problém šetrně vyleštit její lak do zánovního stavu. Nejen vzhled, ale i dokonalá ochrana a možnost mýt auto jen čistou vodou bez další chemie, která je pro auto zbytečně agresivní, to všechno umí adekvátní a profeseionální přípravky. Používání podobných levných past jako je Tempo v žádné profi lakovně ani autorizovaném servise nepřipustí. Proč asi? Na návodu se není problém dočíst, že Tempo odstraní zvětralý lak, aby se na povrch dostala spodní "zdravá" vrstva. A o tom to celé je. Skutečně to vybrousí zmatnělý a drsný lak, ale co dál? Chvilkový efekt a lesk a lak dále může zvětrávat a postup bude třeba dříve nebo později zopakovat. Znám mnoho lidí, kteří Tempo zavrhli z důvodu, že jim to vydrželo lesklé jen chvíli a lak po zimě vypadal příšerně..... Na starých Škodovkách, kde byl lak hrubší a nemetalický to šlo, ale takhle vybrušovat jen několik mikronů hrubou glazuru moderních laků, metalíz především? Tomu říkám odvaha....To, co používám já a další lidé, kteří dobře vědí proč, umí nejen šetrně leštit a zaretušovat jemné škrábance, ale zamezí dalšímu zvětrávání laku a jeho další destrukci působením agresívního prostředí. Odpuzuje nečistoty a vodu, při umývání je to zatraceně poznat. Ochranná mikrovrtva je natolik účinná, že není možné lak pár měsíců po voskování přelakovat, nová barva by vytvářela očka jako na mastném povrchu. Navíc pokud se o lak majitel pravidelně stará, další voskování už jde líp a spotřeba vosků a přípravků je minimální a není už pak třeba ani používat leštící složky. Zajímavou alternativou jsou i nanotechnologie, kdy se speciální vosk a jeho extrémně jemné částice molekulárně navážou na lak, proniknou i do mikroskopických škrábanců a dokáže to chránit a udržovat lak v zánovním stavu. O broušení zde není ani pomyšlení a přesto to dokáže víc, než abrazivní pasty! Na laku se pak nedrží voda, funguje to na prinicipu podobném jako vytváří lotosové květy.

Není náhoda, že mnoho lidí, kteří tu recepturu zkusili, by si už Tempo na lak nikdy nedali. Pokud byste na ostrém sluníčku porovnali takto ošetřený lak s tím, který byl "vydřen" Tempem, asi byste se dost divili. Ale chápu, kdo neviděl, neuvěří. Mnohým stačí i jen průměrný výsledek. Já ale průměrnost neuznávám.

2008-04-04 20:18:01

miláčci.... v žádném případě se nechci dotknout Doris ,její práce a znalosti laku a nejen laku hovoří za vše, stačí se jen podívat do jejího profilu aby člověk věděl s kým má tu čest. Pouze sem zveřejnil svuj názor a své zkušenosti a jak říkám nejsme stjní lidé a každý má na věc svuj názor což je ,si myslím dobře. Až příští rok nastříkám autí věřte ,že budu leštit jen podle Doris, to je člověk který má moji duvěru takže mazdárek a těším se na setkání s vámi na Orlíku mazdě zdar

2008-04-04 20:18:04

My auto umýváme POUZE čistou vodou, bez použití kartáčů či houbky, jen hadice a čistá voda a špína sama sjede do kanálu.

Doris: díky za rady a za to, že naše autí je více než-li vyleštěné. Těšíme se na další setkání naleštěných autíček.

2008-04-04 20:21:16

Taky je dobrej Sonax. Ale spis je dobry si maknout poradne s tempem, ale na slunicku, abys na to dobre videl, ale ne zase moc teplo, aby ti to nejak rychle neschlo a pak se to moc nedrolilo. Pak Sonax na udrzovani. A jestli mas citlivou plet, tak doporucuju kombinace tempo a jemne rukavice, prece jen je to brusna pasta, ja s ti jednou delala dlooouho kola a pak jsem mela popalenou ruku.

doris  
Doris
2008-04-04 20:23:33

Zhortom: Já mám tu 3Mku už skoro čytři roky, dala jsem si tu práci a v servisní knížečce, kterou si k autům vedu jsem si našla datum koupě těch přípravků a 3Mky. Tehdy ještě za 1200,-, ale dá se už sehnat i za cca 7-800,-. Leštím s ní i přechody a zástřiky nových laků a smirkem srovnananý podklad či zašlé plasty. Dělala jsem tím i víko motoru z hliníkových slitin a dopadlo to na výbornou. Navíc, nenechává to mikroškrábance.

doris  
Doris
2008-04-04 20:26:17

Miláčci: Už se taky moc těšíme!

2008-04-05 08:53:24

Už dávno jsem si přečetl Dorisin článek a v žádném případě bych si nedovolil její postupy zpochybňovat, ale na mne je to zkrátka moc. Vím, že po Tempu jsou vidět na ostrém slunci ty mikroškrábance ale těch lidí co to zkoumají není zase tolik...Jo a opravdu není Tempo jako Tempo jak už zde někdo uvedl. Na Picasso jsem už používal to jemnější. Po ošetření taky meju auto pouze čistou vodou a jemnou houbičkou. Nikdy nebudu věřit tomu, že po ošetření lepšími přípravky auto jen opláchnu čistou vodou bez použití houbičky a hotovo...Já umyji čistou vodou a velkou švédskou utěrkou jemně dotřu dosucha, případně jemně přeleštím jelenicí. Už tento postup vzbuzuje u nás v práci úsměv, že se s tím nějak patlám.

2008-04-06 20:37:46

Ještě mne tak napadlo. Pohybuji se aktivně mezi motorkáři na chopperech a našem foru se jeden čas řešila kosmetika Turtle Wax. Jelikož mám laku na motorce docela málo neřeším to a leštím nerez a chromy, ale zajímal by mne váš názor a případné zkušenosti s tímto výrobkem. Dííky

2008-04-07 01:06:33

no já jsem teda taky spíš zastáncem 3M nežli Tempa... samozřejmě tempo je dobrý na rozleštění hrubých nečistot ale nejlépe tam kde to není moc vidět (nárazník, podběhy, lemy, blatníky zespoda, apod) na vodorovný plochy je skutečně lepší 3M poněvadž je šetrnější k metalíze popř k perleti a nedře tolik svrchní bezbarvý lak jako Tempo... s 3M mám jen a jen vynikající zkušenosti.... moje mazdy jsou toho důkazem a kdo viděl naživo může potvrdit Na finální doleštění jsou samozřejmě dobrý spešl leštěnky, vosky apod.... Už tu zazněl ten Sonax, Rewax, to jsou prvotřídní přípravky. Jinak divy jsem docela dělal i s obyč leštěnkou Simoniz z AutoKelly doslova za pár švestek... a autí vypadalo taky dobře

2008-04-12 17:07:05

A co takhle moje cerna nemetal mazda??? Barva je spis matna nez leskla. Kdo co poradite??? Diky.

2014-08-20 09:49:36

margaritas:

"a navíc když vám stojí před barákem na ulici,ono to pak člověka naštve,když auto vypadá jak nové a pak mu to někdo škrábne................. "

Taky se od včera řadím do klubu poškrábaných aut

Nějaký, zcela jistě nezávistivý spoluobčan se mi před domem podepsal na mým čerstvě naleštěným miláčkovi a nechal mi od kliče/šroubováku vzkaz přes celý zadní dveře a část blatníku

Ta bezmoc a zároveň vztek, když člověk přijde ke své 4-kolové a vidí tohle, je deprimující

Neskutečně mě mrzí, že jsem onoho dotyčného nezastihl. Ten už by se svýma rukama nenajedl


Odpovědět

1  2