Fórum - Téma


Jak by měla zabírat spojka?


Fórum 3 I BK Jak by měla zabírat spojka?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 I BK  |  Naše vozidla


1  2

2014-05-28 19:38:26

radomiláček: omlouvám se všem mazďákům jen jsem zatím trochu zklamaný. Každopádně zítra na to půjdu a dám vědět jak jsem pokročil.

MAX6  
J.
2014-05-28 20:30:32

jarek123: Já osobně bych zkusil promazat hlavičku pomocného hydraolického válce (viz obrázek) nějakym hustym mazacim tukem (něco se specifikací NLGI 2). Nebo alespoň vazelínou. Tahle věc se má podle servisních postupů jednou za čas proáznout,ale každej to začne mazat až když to začne skřípat. Respektive když už je člověk u toho tak sundat prachovku na pomocnym přítlačnym válci a taky tam kus vazelíny nacpat.

Pokud budeš prostříkávat samotný ložisko na spojkový vidličce (nevim co jinýho myslel Tyger) co se opírá o přítlačnej talíř spojky,tak si dávej pozor aby jsi to tam neposlal pod velkym tlakem a nezastříkalo to lamelu spojku. Ale jestli už je vyschlá vazelína na spojkovim ložisku co je na vidličce,tak to auto asi nebude mít nějakejch 50000km a nebo už se někdo ve spojce hrabal a zapoměl to namazat.

2014-05-31 12:34:37

max6:

Tak jdu na to! Je tam celkem malo mista :( Díval jsem se na videa na youtube https://www.youtube.com/watch?v=FYxAaMfsqV8 a vrže to docela běžně :( Prosímtě co je tam třeba rozebrat? Na některých videích opravdu tu hlavičku promazávají, ale předtím tam vypoštějí kapalinu atd. Nejde to nějak jednodušeji? Do toho bych se asi sám nepoštěl.

MAX6  
J.
2014-05-31 12:49:10

jarek123: Ty potřebuješ tu hlavičku trošku víc zatlačit aby se oddělila od tý vidličky do který tlačí a ty jsi tu hlavičku mohl celou namazat. Oni tu kapalinu vypouštějí aby ta hlavička šla jednoduše zatlačit a vznikla tam mezera a nebo s tim pak ještě něco dělají. Ale tobě by mělo stačit,když si otevřeš víčko od nádobky na brzdovou kapalinu a silou tu hlavičku na pomocnym spojkovim válci zatlačíš dovnitř. Pak tu hlavičku namažeš. Jak jí namažeš,tak samozřejmě zavři tu nádobku na brzdovku a párkrát našlapej spojkovej pedál = je možný že při prvnim možná i druhym našlápnutí ti zůstane vyset dole,tak ho rukou zvedni.

Až namažeš tu hlavičku,tak jak je na tom spojovym válci ta prachovka (ta varhánková guma mezi tělem spojkovýho válce a mezi tou hlavičkou co budeš mazat),tak tu prachovku opatrně odhrň ať jí nepotrháš a najdej i kus toho mazacího tuku i tam.

2014-05-31 15:34:04

max6:

Tak jsem to promazal. Zlepšilo se to tak o 90%, z kabiny neslyším nic a zvenku jen při otevřené kapotě - nepatrně.

Nebyl jsem to schopen po zmáčknutí udržet, abych to oddálil, potřeboval bych tam dostat obě ruce. Dělal jsem to zhora. Takže jsem do prava po nepatrném oddálení stříkl stříkačkou kubík vazeliny a do otvoru v pravo taky. Ticho spokojenost. Pět minut práce. Díky za radu.

2014-07-13 18:16:29

Ahoj lidi, měl bych dotaz, ale nevim, jestli nebude úplně hloupej :-D Je možný u M3 1,6 Di turbo r.v. 2007 nastavit výšku pedálů? popřípadě, má s tím někdo zkušenosti? Díky za odpověď


Odpovědět

1  2