Fórum - Téma


i-Stop: vymazání chyby


Fórum Návody i-Stop: vymazání chyby
MAX6  
J.
2014-05-07 19:13:38

Řadě z nás co má super systém i-Stop se určitě několikrát stalo (nebo určitě stane),že po znovu nahození motoru systémem i-Stop se rozblikala žlutá kontrolka i-Stopu. Z 99% je na vině pokles napětí a proudu na baterce. O tom že se baterka musí často dobíjet se tu napsalo stránek,ale ještě nikdo nenapsal jak i-Stop znovu aktivovat. Zjednodušeně řečeno,každej komu se to stalo musel zajet do servisu a zaplatit za diagnostiku kde chybu smazali.

Existuje jedno jednoduchý a levný řešení a stačí k tomu pouze dvě věci:

1) čtečka ODB2 ELM - klidně i nějaká levnější za 200Kč ale zase pozor na šmejdy

2) jaký koliv software který umí mazat chyby - Torque,OBD AutoDoctor, atd... (při stahování software zadarmo z netu doporučuju projet antivirákem)

Pak už stačí udělat jen jednoduchej postup:

Zapojíte čtečku ELM do OBD2 zásuvky v autě, nastartujete a spárujete zařízení na kterém je diagnostický software se čtečkou ELM. Třeba u mobilu klasicky přes Bluetooth nebo WiFi. (Po prvnim spárování doporučuju pak vypnout motor,vytáhnout čtečku a znovu jí zapojit a dát klíček do polohy ON).

Takže máme čtečku zapojenou v OBD zástrčte, otočíme klíčkem do polohy ON,zapneme diagnostickej software (třeba na mobilu) a v softwaru dáme vyčíst chyby. Z 99% vám to ukáže 0 chyb. To ale neznamená že nejdou smazat skrytý chyby. Takže v menu (nebo možnostech) zadáme "Vymazat všechny chyby" (název se může lišit podle typu software). Potom vypneme klíček,vytáhneme čtečku z OBD a znovu nastartujeme. Pokud jste všecko provedli správně a Bůh vás má rád,tak po dalšim nastartování by chyba i-Stopu měla být pryč a systém by měl být znovu aktivní. Teda až do další chyby

Je to řešení pro ty,který už nemaj auto v záruce a nebaví je pořád jezdit a platit v servise aby na ně neblikala kontrolka.

2017-04-06 15:24:42

max6: ahoj nemas zkušenost která OBD2 diagnostika přes bluetooth by se mohla s mojí Mazdou 6 rv 2004, TDi 2.0, 100kW spojit? Nějakou do 500kč?Díky

2017-06-27 08:03:06

elm327 ford + forscan


Odpovědět