Fórum - Téma


Hydraulická ruční brzda.


Fórum 323 III BG Hydraulická ruční brzda.

Informace o modelu: Mazda 323 / Familia / Protegé III BG2012-08-20 15:56:14

Zdravím vás lidičky. Měl bych na vás jednu otázku, před rokem sem si pořídil 323 F (BG) sem stím to autem velice zpokojen až na jednu věc a to brzdy. Toto je velice slabá stránka tohoto auta jakmile se zahřejí tak to nebrdí. Na předek sem si sehnal závodní chlazené kotouče a desky, ale vzadu je buben. Chtěl jsem se zeptat jestli by se nedal vyměnit za kotouč i z bubnem a natáhnout k tomu hydrauliku. Mam skušenost pouze s Felicie na které sem to dělal a tam to bylo jednoduché. Tady nevím co by bylo podobné aby se to dalo vyměnit za buben. Děkuji mnohokrát za rady a náměty. Díky moc.

MAX6  
J.
2012-08-20 16:53:18

Ahoj. 323BG se v 1.6 dělalo v zadu s kotoučema a ABS,takže by neměl být problém to předělat. Jen stačí zajít na nákup někam na vrakoviště nebo na inzeráty.

Pokud máš obyčejný destičky tak ti chlazený kotouče nepomůžou. Já jsem si k sobě namontoval od EBC redstuffy který zvládaj teploty do 750°C.OEM a většina druhovůrobců dělají jen od 350°C až 450°C což stačí tak akorát na normální ježdění a cca 2 větší zabrzdění a pak účinek těžce ovadá.

Kamarádovy jsem prodával EBC greenstuff a ty jsou do 650°C a říkal že supr až jednou kdy s dalšim kamarádem závodil asi půl hodiny,tak to přestávalo brzdit a musel počkat až vychladnou.

S těma zadníma paknama moc velkej upgrade nedělají a taky na co.Většinou je brzdná síla vedená na přední kola.

Ohledně hydraolický ruční brzdy,tak jsem viděl na internetu firmu z USA co je dělala přímo pro Mazdy,ale to bylo pro fandy driftů a třeba mě osobně by byla úplně na dvě věci. Moje ručka mi už takhle brzdí, jak zběsilá a u auta s přednim náhonem v tom nevidim význam abych si jí tam montoval.

2012-08-20 23:27:49

Díky ti za radu sem rád že se to dá udělat. A hydrauliku chci hlavně protože sem fanda rally a ručku používám docela rád.


Odpovědět