Fórum - Téma


Geometrie, aneb stále to stojí za ...


Fórum Technický koutek Geometrie, aneb stále to stojí za ...
2011-02-08 16:47:12

Zdarec Mazdáci

Takže popsal bych můj problém. Nechal jsem si vyměnit přední tlumiče. Po opravě auto plavalo úplně brutálně! Tak mi ten chlapík udělal znova geometrii (pomocí takové tyče), pak auto jezdilo mnohem líp, ale nebylo to ono pořát!

Asi po měsíci a půl jsem si všiml, že mám BRUTÁLNĚ sjetou vnitřní stranu pneumatiky-Levé přední (taktak, že nelezly drátky).

Tak mi bylo jasné, že musím na geometrii!

Byl jsem na geometrii, kde musel chlapík dát přední tlumič do jiné polohy (pravý přední). Mám i papír s hodnotama před a po! Celkem dlouho se s tím drbal, ale mašinka dost dobrá :)

ALE je tu ALE Když sešlápnu plyn prudce , tak volant se natočí doprava .. :(:( a když oddělám nohu z plynu, tak se volant vrátí do původní polohy. Nemáte někdo s něčím takovým zkušenosti? ...

Asi je tam budu muset navštívit znova :(:( ... (jo a ty zimní sjetý sem sundal a dal sem tam letní (minulej rok nové) ..., takže geometrie se dělala na skoro nových pneu).

Mohlo by to být třeba nevyváženýma gumama? :( nechce se mi věřit :(:(:(:(:

2011-02-08 21:16:47

mas tam nieco volne ked to meni geometriu pri pridani a ubrani

2011-02-08 23:23:35

Přesně tohle měl kamarád na favoritu. Naložil a jelo to doprava, slevil a jelo to doleva. Dělal jsem si z něj srandu že nepotřebuje volant, že může průjezdy zatáček regulovat plynem (opravdu to bylo dost znatelný). V jeho případě to byly volné silentbloky dole na ramenech (čep byl ok, ale ty gumy co drží rameno v nápravnici a káře stály za prd). Krom toho jsme ještě vyměnili gumy v horním uložení tlumiče a bylo po problému. Ale u Mazdy nevím, tam jsem se s něčím podobným ještě nesetkal.

2011-02-09 16:34:40

Tak jsem tam byl znova A chlapík říká ... "to není možné, musí tam být něco volného" .... Zvedl to ... a čep u levýho kola v prdeli ... :( na druhé straně byl 100% měněnej už, ale měl jsem za to, že i nalevo :( ...

Takže vše vyřešeno a záhada vyjasněna Vymění se čep a udělá nová GEO .. (cena 1000,-kč) snad pujde čep hezky a nenastanou nějaké komplikace!! :))))

2011-02-11 07:49:09

v černošicích jeden týpek dělá za 300 luxusní geometrii, to kdybys byl z prahy

2011-03-29 15:33:22

Ahoj vsem, nevite prosimvas o nejakym rozumnym servisu v Praze, kde seridi geometrii predni napravy za nejakou ROZUMNOU cenu? V jednom servisu mi ti magori rekli 1250,- a v druhym 804,- Dle cen na netu by se melo serizeni v poklidu pohybovat do 500,- Bohuzel ceniky jsem nasel jen u servisu mimo Prahu :(

Diky za tipy!

2011-03-31 20:33:39

Ahoj. Dvakrát dělal geometrii a nebylo mu divný,že to je špatně? Podle mě to ošidil,protože ten čep musel být dost špatnej a i při krátký jízdě to musel poznat. A ta geometrie by tak ani neměla jít kloudně udělat a toho si měl všimnout.. To je můj názor.... Napotřetí by tu geometrii měl udělat grátis jako reklamaci..... To je jen můj názor


Odpovědět