Fórum - Téma


euro normy od r. 2016


Fórum Pokec všeobecný euro normy od r. 2016
2015-05-31 21:09:33

dalo se to čekat, že k tomu dojde, ale přichází to celkem brzy. od příštího roku by se měla platit ekodaň i na auta splňující euro 3, což pokud se nepletu jsou např mazdy 3 BK (1.gen.) a 6 GG/GY (také 1.gen.). podle určitých statistik se prodává nejvíce ojetin kolem 100.000Kč a to jsou převážně vozy plnící právě euro 3, takže stát to má spočítané perfektně. nechci v tomto tématu rozebírat které auto patří do které normy, na to tu témata máme, nechci se určitě zaobírat významem a efektem těchto norem a jejich dopadem na to, jak dnešní auta vypadají, jak jsou kvalitní atd.

Spíše mě zajímá Váš názor na to, že se vůbec takové poplatky platí a že za cca půl roku se hranice posunou na euro 3.

2015-05-31 21:40:10

Myslim si ze je to ultra svinarna. Akorat zase vytahat z lidi prachy. Omlazeni vozoveho parku to stejne jako dosud nepomuze. Nevim, proc by mel byt tento poplatek zaveden na Euro3, kdyz uz to je pomerne cista norma. Sam jako majitel benzinu M6 GG vim, ze kdyz jsem byl na emisich, tak chlapek rikal, ze veskere hodnoty mam jak u noveho motoru a sam bych dal ruku za to, ze to co vypustim z vyfuku je nula nula nic. Pochopil bych ty poplatky napr. u dieselu bez DPF, ale u benzinu nechapu. Nehlede na to, ze prokazali, ze nova auta radobyplnici Euro6 v realnem provozu plni prave tak akorat Euro3. Je to proste buzerace obycejnych lidi!

Jelikoz delam kolem elektraren, tak tam je to podobne. Po zavedeni emisnich limitu v 90.letech a odsireni veskerych uhelnych elektraren v CR se situace zlepsila natolik, ze Krusne hory jsou zcela zdrave, kysele deste davno nejsou, atd. Ale normy se neustale zprisnuji a zadneho ekologa nezajima, ze pro dosazeni nove navrhovanych limitu od cca 2022 bude zrat kazda elektrarna desitky az stovky tun vapence za den v zavislosti na vykonu a ze to tam vozi vlaky, nebo desitky kamionu za den. A dokazete si predstavit jakou rychlosti musi mizet ten kopec kde se ten vapenec tezi (mimochodem vetsinou na hranici nejake CHKO)???

2015-06-02 03:03:46

Hoši, sice je to trochu mimo téma ale řeknu vám co by měli kusky zpoplatnit čí lépe - vyřadit z provozu a zakázat.

Včera jsem jel na otočku do města s tím, že koupím krám do počítače čehož teď lituji že jsem tam vůbec jel. Vedle mě popojížděl jakejsi vrak kterej hulil jako prokopnutý kamna takže celá kolona byla těžce otrávená jeho smradem!

Nebyl to osobák ale kraksna "viz. foto pro ilustraci" která když řidič šlápl na plyn aby v koloně popojel o metr měla zvuk jako můj motor po 10-ti milionech km vytočenej na omezovač a nejelo to... Navíc čeho jsem si všiml, a z čeho jsem byl šokován že z výfuku nešlo nic nýbrž z podmotoru kouř a smrad takže snad měl jen trubku ke jakože výfuk a ta byla jen jako atrapa protože mu to valilo ze svodů.. Celkově měl ten vehikl stav jako kdyby to vytáhli někde po 50-ti letech z rybníka....

Ještě teď teď jsem na že jsem stál asi 20 minut vedle něj, do teď je mi z toho blbě tak prosím dejte do vlády někoho kdo tyto herky zakáže... Kdybych měl cokoliv hořlavýho tak mu ten šrot zapálím

A nakonec ta třešnička na dortu - Měl čerstvou TK (od 4/2015)... Tady budou vykořisťovat lidi co mají euro 3 a níže a v améru mají blbci medajle za největší smrad vyprodukovaný výfukem... USA, RU a další inteligenti otráví zemi a my budeme platit za něco co jde pořád s eko normami??


Semi Trucks Drag Racing | ????????? ?????????? No1  |  Více info

2015-06-02 08:49:26

magnetto: už dlouho zastávám názor, že firma, která používá auto k podnikání by měla být natolik stabilní, že jí nepoloží koupě novějšího vozu a takové vraky by vůbec neměly být na cestách. firma by měla být schopná auta jednou za x let obnovovat a vraky neprovozovat, pokud provozuje vraky, ale majitel (a je to tak velice často) jezdí v novém bmw, je někde chyba a takového bych sedřel z kůže.

druhá věc, která mě u ekodaní štve je ta, že já, obyčejný člověk, který najezdím žádná celá nula prd, musím platit ekodaň, ale spousta firemních vozů najezdí za měsíc více, než já za rok a i když má novou koktávku, tak si myslím, že životní prostředí zatíží více, než já. ke všemu spousta těchto služebáků končí na vrakáči podstatně dříve, než poplatek za ně ně uhradí, zatímco já si starou plečku budu hýčkat dalších x let a jen tak na vrakáč si jí nedovolím dát, ale poplatek platím.

2015-06-02 16:52:11

radomiláček: No moment! Jako EKO daň je poplatek za vrakoviště?! Tak proč teda ty s prominutím hovada prodávají díly lidem z aut které jim tam normální člověk doveze a ještě navíc zaplatí likvidaci?

Toto je snad jen u nás a můžou za to české zákony vymyšlené a podepsané kdysi nějakým bezmozkem.... Pokud se toto nezlepší a to nemyslím jen vykořisťování na automobilové línii, tak náš stát bude vypadat za chvíli jako ve středověku.. Se na mne nezlob ale toto snad nikde jinde nemají....

Když už se bavíme o nesmyslech, myslím že i zpoplatnění nových RZ a přepis zdražený o víc jak 100% je další krok jak sedřít normální lidi z kůže... O přepisech apod. tu již téma je ale tam se raději nepřipojuji...


Odpovědět