Fórum - Téma


Dutiny a antikoroze


Fórum 626 (obecně) Dutiny a antikoroze

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626  |  Naše vozidla


1  2

2009-09-12 20:29:57

Na to já bych dal laminát a nebo vyvařit COčkem.

Tady posílám foto co používám na dutiny a na veškeré kostry.

2009-09-17 09:22:56

Cau, muzete me nekdo poradit jak dutiny strikat, kdyz nemam v aute na obvyklych mistech vyvrtany a zaspuntovany diry, kudma se vstrikuje nastrik? Na favoritu a aji na fabii jsem videl napr po otevreni zadnich dveri zvrchu na podbehu gumovej spunt, kamos na civicu ma napr v patych dverich po bocich zevnitr taky zaslepky. Tudy se da vsude nastrik dostat dovnitr. U 626 nic takovyho nemam. Jak ty dutiny strikate? Vyvrtate diry a koupite spunty? Daji se nekde sehnat?

doris  
Doris
2009-09-17 10:25:57

Hmm, skoro vždy se dá najít nějaký otvor, kudyma se dostat dovnitř a když je to přecijen daleko od místa, které chci zakonzervovat, používám na ventilek delší hadičku, kterou se dostanu hluboko dovnitř dutin. Jinak se dají sundat třeba dorazy nebo oka na rámu, kde se zaklesnou dveře a obnaženým otvorem se krásně dostaneš dovnitř. Kvalitní vosky mají tendenci vzlínat a roztáhnou se mnohem dál, než byly nastříkány.

2009-09-17 14:17:29

kukuraj- zrovna nedávno sem dělal synovu 626 má sedana.A všude i na kufru jsou dole otvory, dole o toho falcu. Na lemy musíš vyndat tapec v kufru,stačí rozebrat a hledat.

2009-09-17 22:33:29

Dutiny u 626GE. Pokud chceš nastříkat zadek rámu musíš zvednout auto, sundat kolo a pod uchycením hadičky brzdové kapaliny je špunt ( pozor když ho ven páčíš šroubovákem tak ti zapadne dovnitř. Nastříkat prahy je brnkačka, otevřeš dveře a sundač plastové prahy, je tam plno děr a jsi přímo v prahu, nemusíš zespodu vyndávat žádné špunty. Přední blatníky se dají vpohodě stříknout nějakou dirkou která je zvrchu na blatníku ( ve žlábku která odvádí vodu co steče z kapoty ) pokud tam žádnou nenajdeš opatrně sundej krajní uchycení těsnění které těsní kapotu pod čelním sklem ( pod kapotou v motorovém prostoru ) Zadní blatníky stačí zespodu vyhnout svislé koberce v kufru. Jen pozor, auto pak bude miniálně týden pořádně chemicky smrdět. K rámu vepředu jsem se boužel nedostal. Doporučuji to udělat dokud je teplo, protože to tím teplem krásně všude zateče a vzlíná, takže se to dostane všude.

2009-09-18 09:29:56

Cau, diky za odpovedi pristi tyden se na to vrhnu...jinak..je lepsi pouzit ranal ML viz. http://www.nytrova-ranal.cz/ochrana.htm nebo tento dinitrol ve spreji? Je sprej dostatecne ucinnej. Rikam si, ze kdyz se pistole na tady ty MLka delaji na konci s hadickou s prumerem ja nevim kolik mm, tak strikat tam sprej je takovy divny Potrebuju udelat 626ku a fabii. Bude stacit v pripade toho ranalu treba dve plechovky = 2L? nebo spis vic takze treba 5L toho dinitrolu?


Odpovědět

1  2