Fórum - Téma


Drnčení při volnoběhu


Fórum 6 GG / GY Drnčení při volnoběhu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2013-03-02 19:34:10

Zdravím,

Tak opět si jdu za Vámi pro radu, dneska jsem si auto nastartoval a nechal chvilku klapat na volnoběh a najednou jsem slyšel takové drnčení jak kdyby se klepal nějaký plast. Tak jsem si otevřel kapotu a myslel jsem že to dělá horní kryt motoru. Ale ten to nebyl.

Pak jsem šáhl na sahary a najednou drnčení přestalo, tak jsem zkoumal co by to mohlo být, a je to ten plastový celý držák jak jsou k tomu přimontované vrtule a vede skrz to kabeláž a podobně. Nevíte zda-li se tam někde něco nemohlo uvolnit ? jakmile se o ten plast opřu a lehounce přitlačím jako směrem k masce drnčení přestane. Kde by mohl být problém ? zkoušel jsem tam šahat všude možně a šrouby vypadají dotažené. Měl někdo podobný problém už ?

2013-03-03 13:34:38

Thomas17: Měl jsem stejný problém....dotáhnout to asi nepůjde, nebo alespoň jsem nic neobjevil. U mně stačilo vlézt pod auto a přidělat ten držák stahovacíma páskama. Už jsem měl spousty různých drnčení, chrčení, pískání z motorového prostoru a pásky vyřešily mnoho Holt už to nejsou nejnovější auta

2013-03-03 13:59:23

Jasný no :) taky mě to už napadlo :) ale zajimavé je že po chvilce mi ustali a už to nedělalo :D.... ale pokud to bude dělat tak to asi udělám. Asi jsem moc velký puntičkář na tohle už. Ale furt to beru jako kloudné auto :) a furt defakto zánovní o proti předešlému z roku 1998

2013-03-03 19:15:20

Ja som tiez ale mesiac riesil drncanie v palubovke a stale som na to nemohol príst pol palubovky rozebranej ruri dodr...ne jak sem ich pchal do palubovky. a nakoniec to bolo povolený drzák výfuk od webasta ktorí sa ktorí je pripevneny o karoseriu a drcanie sa prenasalo do interieru. Ale konecne uz nic nedrncí.

2013-03-03 21:51:13

radek323f:

No chlape možná budu řešit teď úplně ten stejný případ.. dneska jsem jel cca 60 km a když jsem najel na rychlost 80km/h nebo víc tak něco začalo rachtat lupat, a ozývalo se to od středu palubovky... tak mě jedině právě napadá to Webasto že by to mohlo dělat. Jak je svod na výpary takže se uvolnil a nebo nějakej plastovej patent zase :D

2013-03-06 00:31:08

No takže jak jsem tu psal o tom Drnčení to jsem již odstranil.

Ale jako na potvoru mi zase při jízdě začalo něco skřípat a vrzat. Začne se to ozývat když jedu více jak 70km/h a rychlostně to zesiluje nebo když jde protivítr od protijedoucího kamionu. A zvuky vychází od středu přístrojové desky. Pokud jedu do 70km/h tak to nedělá, ani když jedu po nerovné silnici. Jen když jedu nad tu rychlost.

Nějaká rada od Vás po čem tak koukat nebo jít ?! Zajimavé je že to začalo dělat vlastně až teď co jsem se zbavil toho drnčení a mechanik mi sundával kryt motoru. Nemohl by to třeba dělat i ten kryt ?

2013-03-07 21:45:51

Tak jsem to snad dneska jednou pro vždy doufám vyřešil.

Upevnil jsem líp ten svod od webasta už nebude mít takovou volnost jako do teď :)

No a když jsem sundal spodní kryt motoru, tak jsem se zhrozil, jak je ta molitanová(kobercová) výplň tak totálně volná držela jenom na těch dvou nejtkách nebo co to je... tak jsem si jí přišrouboval, a osobně si myslím že i to dělalo to drnčení přeci jenom se tam dostane lehce nápor vzduchu a tak to mohlo mlátit o ten kryt a dělat i ty skřípavé zvuky. Tak snad to bude O.K.

Stejně mě vrtá hlavou že to udělá jen někdy a né pokaždé a na nerovné silnici to nedělá vůbec


Odpovědět