Fórum - Téma


Díry po HF v přístrojovce


Fórum 6 GG / GY Díry po HF v přístrojovce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2009-08-06 21:47:34

Prosím, nenapadá Vás někoho, co s tím? Hledal jsem na netu jako blázen, ale narazil jsem na jednu jedinou firmu, která to umí opravit, cena cca 1000 Kč, ale auto se tam musí nechat a je to mimo Prahu, tak to se mi vůbec nehodí

Zakryl bych to třeba nějakou decentní samolepkou (v krajním případě), ale vůbec netuším jakou a kde ji koupit. Nemáte s tím někdo zkušenost? Auto jsme koupili s hrůzostrašnou HF sadou snad ještě na 5110 nebo na jaké monstrum to bylo, tak jsem to odmontoval, bylo mi jasný, že tam budou dirky, ale tyhle jsou moooc velký, pořád na to koukám a každý kdo do auta nastoupí se ptá "co to je?"

2009-08-06 21:57:30

napada me jedno prasacky reseni, udelej si tam druhou zasuvku zapalovace treba na navigaci nebo nabijecku na telefoun. Sice to bude na ocich ale aspon vyuzijes misto.

Jine reseni je, nalepit tam folii (tapetu) s imitaci povrchu jaky se ti bude nejvice libit. Bezne se da sehnat carbon, chrom, drevo a pak imitace kovu v barvach. To by pak ale chtelo udelat vetsi cast cele pristrojovky, aby to vypadalo hezky.

Hodne stesti s tim.

2009-08-06 22:04:58

Díky Fredy , přemýšlel jsem nad vším možným vč. nového HF, ale chci v říjnu jiný tel. a nikdy ho nemám dýl než dva roky, tak to by efekt nemělo. Pak mě napadlo HF Parrot, který jsem měl v předch. autě a hodně mi vyhovovalo, ale to by bylo jako pěst na oko si zase řikám, tak mrknu na nějaký ty karbon folie nebo tak a zkusím si to nejdřív nějak představit nebo vložit v PC. Chjo, ten předchozí majitel vůbec nepřemýšlel dopředu a já abych se teď namáhal, jak to vyřešit

2009-08-07 10:10:23

Slušná prasečí práce našroubovat HF přímo do palubky I na učňáku jsme dělali držáky z plechu a strčili/přišroubovali ho za středovej panel, kterej se pak nacvaknul zpátky (dle typu auta) aby jsme nerozvrtali palubovku. Samotnej držák HF se pak přišrouboval až k tomu plechovýmu. Nebylo nic vidět a palubka zůstala zdravá.

doris  
Doris
2009-08-07 11:14:57

No toto jsou pracečí návyky, takhle zničit origo díl pěkného auta.... Já bych to osobně řešila tak, že bych díry bodově vytmelila tmelem na plasty (dá se sehnat i malé balení pro modeláře a pracuje se s tím perfektně s profi výsledkem), přebytek tmelu se setře a opravené místo zarovná stěrkou, tak bych opatrně naznačila/napodobila původní strukturu toho plastu v tvrdnoucím tmelu pomocí ostrého předmětu (hrot odlamovacího nožíku nebo třeba špendlík) a nakonec plast přestříknout základem a pak barvou co nejpodobnějšího odstínu. Eventuelně jemně zatřít štětečkem jen bodově opravovaná místa, ale toto může být už vidět. Z barev bych použila buď modelářské barvy na plasty např. Humbrol(syntetická báze) pro aplikaci štětcem, nebo pak akryly ve spreji, kde ale zpravidla musíš použít změkčovač-základ na plasty. Už jsem toto řešila u Primery, dodnes to drží a nic není poznat. Pokud se nepletu, tak tento díl je u M6 z neměkčeného obyč plastu, což je při podobných opravách velká výhoda.

2009-08-07 12:06:56

Doris mě nikdy nezklame, opět excelentní ukázka toho, jak si s tím sice dost vyhrát, ale s kýženým výsledkem. Seženu si tmel a barvičky a zkusím to

Díky

2009-08-12 08:26:17

Mám trochu podobný problém. Mam HF sadu, ještě namontovanou. Je tu nějaký elektrikář, který mi je schopen poradit jestli se na ty kabely dá připojit třeba navigace nebo MP3 přehrávač?

doris  
Doris
2009-08-12 09:14:49

samper: Nemáš zač. Vzhledem k malé velikosti těch dírek bych to asi řešila lokálním nátěrem barvičkou, modelářské Humbrol jsou špičkové a dělají mnoho odstínu šedi na syntetické bázi, jsou určeny přímo na plast i BEZ použití základu. Použila bych možná matnou nebo saténově lesklou v závisloati na tom plastu. Ona i ta matná se dá pak trochu vyleštit.

http://www.modelarskyobchod.cz/foto/foto2875.jpg

2009-08-12 09:18:22

Včera v noci jsem nemohl usnout, tak jsem trochu brousil po netu a zaměřil se na Humbrol. Našel jsem několik modelářských obchodů a jak píšeš, odstínů šedé (i ostatních barev) je mraky! Matná, polomatná a já nevím co všechno ještě. Tak jsem asi třem poslal mail s fotkou přístrojovky, jestli by mi mohli poradit a doporučit přesný odstín i tmel

Už se těším až na to vlítnu, všechno bude vypadat líp než ty díry podle mě.

doris  
Doris
2009-08-12 09:23:39

No, osobně bych to přiměřovala přímo - naživo, fotky můžou dost zkreslovat barvu. Ale možná, pokud nemáš poblíž žádný takový hobby obchod, bych to pořešila nákupem světlejší a tmavší barvičky a ty pak podle potřeby smíchala do co nejpodobnějšího odstínu. Já si šedé barvy taky často míchám, páč se mi nechce za každou barvičku dávat skoro pade.

2009-08-12 09:27:14

Uvidím co mi napíšou, dva ty obchůdky jsou někde úplně mimo a jeden je tady v Praze, taky si myslim že by bylo asi lepší, kdyby to někdo viděl, než jen na fotce, i když je hodně věrná. Míchat radši nebudu, s mým štěstím by vznikl nějaký superodstín

2009-08-14 11:48:13

Tak už mám objednáno, zvolil jsem tmel Rewell a od stejné značky 3 odstíny šedé polomatné barvy. Vyzkouším si to nejdřív někde nanečisto vedle a budu přikládat vzorky, dokud barvu netrefím, nějak to snad namíchám. A když se to nepovede, už mám vymyšlené nouzové řešení

Samolepka SHELL logo mušle 25mmx25mm 1,- Kč

2009-08-30 01:13:57

nekde jsem nedavno videl na webu firmu co se zabyva zacistovanim techto der po HF atd...staci pohledat..ja si to bohuzel nevybavuji! sorry ..


Odpovědět