Fórum - Téma


Diagnostika oscilátor v PC


Fórum Technický koutek Diagnostika oscilátor v PC
2011-09-20 21:27:32

Zdravím všechny nadšence. potřeboval bych někde sehnat nějakej program nebo návod jak dostat diagnostiku různých parametrů do PC nejlépe přes USB nebo jakejkoli port co to pobere. Rád bych dostal do PC různé signály z auta atd abych je mohl probrat a nějak využít. Nevíte někdo o něčem????

2011-09-21 15:12:10

No tohle by me zajmalo taky, mam Mazdu 3 z 2004 v levo pod naklapenim svetel je konektor pocitam ze na pripojeni k RJ, pokud to mas jen trochu podobne, jakoze asi jo, tak na USB to dostanes dost tezko jelikoz to bude paraelni rozhrani, takze idelani by bylo to pripojit na LPT nebo naco takoveho, ale to zase zalezi jake jsou specifikaci toho rozhrani, na USB aby si to dostal tak by sis na to musel udelat prevodnik.

Zkratka na to je potreba nejaka specifikace toho rozhranni resp. RJ, taky by se mi docela hodila, jesi nekdo neco na ten zpusob mate, tak sem s tim

2011-09-21 18:39:56

Co konkrétně myslíš diagnostikou různých parametrů do PC a různými signály z auta? Zatím jsem neslyšel o tom, že by pro starší Mazdy existovalo něco jako diagnostika VAG pro auta koncernu VW, ani nevím jestli ŘJ dává někde k dispozici všechny údaje nějakým drátem v zásuvce (případně jakým protokolem je posílá). Pokud ti jde o časový vývoj signálu z čidel nebo akčních členů je nejlepší digitálním osciloskopem načuchat dráty k měřenýmu prvku a data pak stáhnout do počítače. Ovšem tím se získá pouze průběh napětí, pokud chceš sledovat v reálném čase na kompu třeba váhu vzduchu už v přepočtených jednotkách, nejsem si jist jestli to vůbec půjde, to si myslím že takové informace řídící jednotka ani ven neposkytuje. Škodovka nebo VW tohle umí, ale mám pocit že mazda (alespoň ty starší) ne.

2011-09-21 19:32:42

něco takovéhoco by si chtěl prodávali na stránkách samples.cz byl to osmikanálový osciloskop do 20kHz který dokázal naměřené ůdaje zobrazovat graficky na komplu a ukládat je v podstatě to spíš byl analogový 8 kanálový dataloger takže se to mohl napíchnout na všechny čidla motoru a ladit, bohužel ty stránky už neexistují a nedaří se mi s jejich tvůrci spojit


Odpovědět