Fórum - Téma


Denní LED světla na Mazdu 6 GG/GY


Fórum 6 GG / GY Denní LED světla na Mazdu 6 GG/GY

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1 ......... 10  11  12  13  14 ......... 36

2011-01-25 01:24:25

já to mám jen stejným stylem jako je na 4. obrázku,ale jsou to jen obyčejné LEDky bez jakékoliv homologace.tyhle stejně na 6 použít nejdou,jelikož po rozsvícení nezhasnou úplně,ale plní funkci parkovaček a jelikož je máme ve světlometech,tak použít nejdou.jinak uchycení do záslepek místo mlhovek bylo záležitostí jednoho odpoledne,vyříznout otvor a přilepit tavící pistolí.

2011-01-26 22:39:07

jojo Doris,už jsem tu na ně upozornil,že jsem je objevil jako novinku .Taky se mi právě strašně líběj

2011-02-01 16:26:41

Ahoj Doris. Dnes jsem si koupil světla pro denní svícení. Chci je taky namontovat ale koukal jsem že je tam docela blbej přístup. Ze spoda samej dekl. Jak jsi se tam dostala k těm záslepkám? Dík Láďa

doris  
Doris
2011-02-01 17:24:19

Ahoj Láďo, sundala jsem k tomu nárazník. Popravdě jsem se toho zpočátku bála, ale jde to bez problému. Sundáš všechny plastové zácvaky, odšroubuješ vrutky a šrouby a nárazník potáhneš dopředu, je zacvaklý i pod světlomety do takové drážky. No a pak máš přístup dokonalý, DRL se pak dají elegantně osadit a nastavit. Zpětná montáž už je pak hračka. Zároveň je to ideální možnost pro ošetření rámu a kovových dílů za nárazníkem, docela to tam rádo rezne. Já jsem to udělala, auto mělo tehdy najeto jen cca 20.000km a rám už kvetl. Všimni si na přiložené fotce, že čelní rám je skoro bez laku, byla na něm jen tenká vrstva základovky (částečně jsem ho už vyčistila a přelakovala):

http://www.mazdaclub.cz/g...ers/full/10384_1886_8.jpg

Jinak drátky jsem pak protahovala vnitřkem toho rámu, aby zůstaly skryté.

2011-02-01 22:31:16

Díky za odpověd. Toho jsem se bál. Myslel jsem že nějak vyndám jen ty mřížky pěkně v dílně tam usadím svetla a vrátím. No uvidím.Jen se jestě zeptám z fotek to není moc vidět. Máš ty světla zapuštěné uplně celé v mřížce nebo jednu stranu více a druhou méně aby byli v rovině. Ty mřížky jsou do kulata a když je zapustím nadoraz tak si myslím že ty světla budou svítit moc do strany. Nebo ne?????

2011-02-01 22:52:40

Pro Doris: Ještě mám dotaz. Já když nastartuji zapnou se mi automaticky světla rozsvítí se palubovka která po rozsvícení světel trochu zlumí. Myslel jsem že je to jen nějakým vypínačem a ty píšeš že je to nastavením elektroniky. Já jen vím že pod palubovkou je vypínač se kterým automatický rozsvicování světel vypnu. myslím že až namontuju světla pro denní svícení že ho jen vypnu a je klid. Co myslíš

2011-02-02 06:05:09

Ladan-mřížky v pohodě vyndáš tlakem dovnitř, jsou jen nacvaknuté. Nárazník sundávej jedině když budeš chtít natřít tu výstuhu, jak píše Doris. Světla je třeba samozřejmě usadit tak, aby svítila pokud možno dopředu, nejlíp koupit kosoúhlé. Rozsvěcování funguje automaticky a nezávisle na řídiči či nějakých vypínačích, zapojíš tři drátky a je hotovo. Automatické rozsvěcování hlavních světěl vypnout. Možná ale narazíš za pravou mřížkou na překážející klaksony ... já jsem jeden musel vyhodit.

doris  
Doris
2011-02-02 10:52:13

No já nemám moc možnost s autem najet na rampu, tak jsem volila cestu demontáže nárazníku a při té příležitosti se mi odkryla místa, která bylo možné snadno ošetřit před další korozí. Nastavení DRL mám udělané jako kompromis estetiky a účinnosti, jejich vnější okraje jsou nepatrně předsazené, vnitřní část lícuje s krytkou v nárazníku, takže to vcelku vypadá hezky. Světla by měla svítit dopředu, ta moje svítí trochu do stran, ale když jsem pozorovala auto, tak i z malé vzdálenosti při pohledu z pozice protijedoucího vozidla jsou vidět obě DRL současně. Na technické to bylo rovněž O.K.

S tím vypínáním automatiky neporadím, tohle v autě nemám, nicméně pokud tam máš vypínač, tak to pochopitelně vypni, je zbytečné aby svítila palubovka a obrysová nebo potkávací světla. Ta vlastně nesmí ani svítit, když jsou DRL spuštěná. Při montáži DRL nebyl problém s místem za nimi, nic nepřekáželo, ani klakson.

Pokud bych dnes volila DRL, šla bych do těch rozebíratelných bodovek/modulů, viz můj příspěvek výše. Ty by nebylo problém jakkoliv přizpůsobit, je to variabilní a zabere minimum místa. Máme starou sadu, která obsahuje startéry, které odcházely, nyní nam tam dali modifikované a ty už jsou bez problému. Nicméně je to další dvojice součástek navíc že.

2011-02-02 16:51:15

Děkuji za odpovědi. nějak to zkusim až to bude vyfotím a ukážu.

2011-02-02 18:57:03

ještě jednou. Dnes jsem koupil nové žárovky osram silverstar. Mají mít o 50% větší svítivost. Hned jsem je vyměnil ale svítivost se mi zdá naprosto stejná. Proto se chci zeptat jestli náhodou nemůžu ty žárovky dávat špatně třeba obráceně. Vím že mají zářez ale nevím jestli se nedají strčit do světla obráceně. Pak se chci ještě zeptat jestli se nedá nějak vyčistit přední světlo. Mám čirou optiku. Zdá se mi že není zevnitř nejčisčí. Díky

2011-02-02 20:53:28

Já jezdím druhý rok s Night Breaker, ty mají mít +90% svítivosti a také se mi zdá že placebo efekt je větší než skutečný přínos . Jinak čištění "sosoviek" se řešilo nedávno : http://www.mazdaclub.cz/f...ek-svetlometov-20-s-66449

2011-02-03 15:43:27

Doris. Ahoj Doris. Ještě dotaz. Dnes jsem vyřezával mřížky pro usazení denních světel. když jsem je zasadil po obrubu kde začíná sklo a končí zadek světel tak se mi to moc nelíbí protože to kouká hodně do předu. na jednej straně asi 1,5cm a na druhé asi 4 cm. Jsou totiž zkosená. Já teď nevím jestli je mám zasadit až po skla a taky jak je zezadu připevnít. Je tam jen takový železný držák ale nevím k čemu je přišroubovat. Myslíš přímo k tý mřížce? Dík

doris  
Doris
2011-02-03 16:28:15

Ahoj, zasuň je víc dovnitř, taky jsem to tak udělala dokonce skoro až nadoraz, jinak to nevypadá pěkně. Držák zahoď a DRL zezadu zajisti nebo přilep k té záslepce. Ideální by bylo to vyfotit, jaký to má patent a tvar, takhle těžko něco vymýšlet. Na těch našich DRL byly zezadu výstupky s otvory, přes které jsem provlékla silný drát z výpletu kola a po stranách jsem ho zapřela o obvod té záslepky, takže modul světla už nemohl vypadnout směrem dopředu. Při vhodném natvarování se to ani nehlo, ale i tak to jest třeba zajistit vhodným lepidlem nebo tmelem - tavitelný plast je celkem vhodný, případně nějaký středně pružný tmel. Důležité je též vhodně vyříznout tu záslepku pro zapuštění světel, v servise to vyřízli moc a bylo to hnusné, spáry pak amatérsky dotmelili, ale bylo to jak pěst na oko. Takže jsem nakonec jejich služby odmítla a udělala si to sama. Vyřezávej otvory po troškách a stále přiměřuj.

Dá se to skutečně udělat čistě a přesně:

http://www.mazdaclub.cz/g...msgboard/21852/full/2.jpg

A pěkně zapustit dle línií nárazníku:

http://www.mazdaclub.cz/g...msgboard/21852/full/e.jpg

2011-02-05 22:18:32

Ahoj Doris. Tak jsem vyřízl mřížky a vložil světla . Ze zadu to vzal tavnou pistolí a ještě pro jistotu přišrouboval na malé ůhelníčky. Teď už jen zapojit elektriku. Nechce se mi do toho samotnému tak počkám raději na elektrikáře. Posílám foto pak pošlu po namontování. Vím chtělo by to nové mřížky tyhle jsou hodně poškozené

doris  
Doris
2011-02-06 08:48:10

Ahoky! Moc pěkná práce, hezky se Ti to povelo vsadit. Šikula! Tahle DRL vypadají fakt pěkně, líbí se mi. Můžeš si v případě ještě lepšího vzhledu stříknout okolní plast kolem DRL matnou černou barvou určenou přímo na plasty (případně použít primer na plasty a pak barvu), plast tím získá zánovní vzhled a zvýší se kontrast. Propojení elektriky není náročné, ale samozřejmě to už záleží na Tobě. Já na DRL nedám dopustit, je to užitečná věcička. Šlo Ti to bez problému i bez demontáže nárazníku? Jaký tam je přístup, pokud jsi ho nesundával?

2011-02-06 18:11:54

Ahoj. Nárazník jsem nedemontoval. Mřížky jdou docela pěkně vycvaknout. Elektriku vím jak zapojit jen nevím jak na to v autě. Nikdy jsem to nedělal takže třeba nevím takovou prkotinu jak připojit drát k pojistkám. Myslím ty pojistky co jsou v motorém prostoru. Třeba mi poradíš. Taky nevím kudy ty dráty táhnout aby někde nepřekážela. Vím ž e jeden drat jde do pojistek jeden na minus na baterku a jeden na plus parkovacích světel. Možná že bych to i zvládl ale na to by byl lepší sundanej ten nárazník. pak by byl lepší přístup. Nebo aspoň rampu. S tou barvou na plasty máme stejný nápad. Zítrra se jdu na ní zeptat.

2011-02-10 15:10:40

Doris. Ahoj dnes jsem si nechal zapojit ty denní světla a nejsem moc spokojenej. Zjistil jsem totiž že jsou špatně usazená v mřížce tudíž svítí moc dolu a do strany. Ze předu jsou velice špatně vidět. Takže mě čeká je znovu vyndat z mřížek nějak nastavit a tavnou pistolí znovu přilepit.

doris  
Doris
2011-02-10 18:27:22

Tak to je škoda, na té fotce to vypadalo pěkně. To že budou trochu svítit do stran je marné, M6 má hodně zaoblený nárazník a záslepky jsou u okrajů. Chce to skoro vždy doladit, taky jsem si s tím musela trochu pohrát, než jsem našla optimální polohu, aby to svítilo tam kam má a zároveň aby světla moc neodstávala.Nicméně mi pomohlo to, že jsem sundala nárazník a nastavovala DRL v záslepkách, které byly zacvaknuté v nárazníku. Po montáži nárazníku na auto už to svítilo správným směrem.

2011-03-01 06:51:24

Cau Lidi,

zajimalo me jestli nekdo nasel denni sviceni ktere by slo namontovat do dir po prednich mlhovkach (nemam auto vybavene prednimy mlhovkama). Ted strelim jen od boku -treba neco takoveho: http://www.jb-tuning.cz/w...gace-Cr/description#anch1

Gargy

2011-04-19 20:33:20

Ahoj, viz výše, náhodou jsem objednal tahleta modulová světýlka http://www.autodoplnky.cz...la-denni-sviceni-a1622843 o kterých se tu píše. Fakt že uplně nezhasnou, ale fungují dále jako obrysová vadí? Nebo to vadí jen když jsou v hlavních světlometech? Já je chci naroubovat do spodku do nárazníku, bude to vadit? Díky moc všem světla znalým!


Odpovědět

1 ......... 10  11  12  13  14 ......... 36