Fórum - Téma


Den, kdy mě hořela nádrž u auta.


Fórum Pokec všeobecný Den, kdy mě hořela nádrž u auta.
2009-10-13 21:38:42

Asi před 10 lety jsem přijel k benzínce v Chrudimi svým "téměř" novým vozem Toyota Corolla 1.6 Gli. Vylezu z vozidla, jdu odšroubovat víčko od nádrže a ve chvíli, kdy syčely benzínové výpary z nádrže, tak mě od prstů vyskočil statický výboj a zažehnul právě ty výpary. Z nádrže šlehaly asi metrové plameny. Začal jsem zmatkovat a od auta nejdříve utíkal na benzinku a řval na pumpaře, kde je hasičák, že mě hoří auto. Ten místo, aby mě dal hasičák, tak kouknul ven na plameny co mě šlehaly u stojanu na benzín, vzal kramle a utíkal pryč od benzinky. Já jsem tedy nejdříve začal utíkat taky a po chvilce ve mě převládl vlastnický pud studenta co si za našetřené, vydělané na brigádách a další peníze koupil pěkné auto. Přiběhl jsem zpátky, vzal víčko od nádrže co jsem nechal na zemi u auta a zašrouboval ho i přes plameny , které mě spálily ruku ( naštěstí to odnesly spíše jen chlupy ) . Po chvilce jsem víčko rozdělal a neštěstí jak neměl oheň vzduch, tak to zdechlo. Dodnes mám trochu natavené víčko od nádrže stále na Toyotě.

Snažil jsem se to telefonicky řešit s centrálou Toyoty v Praze a tuším, že jsem je snad i písemně kontaktoval ( nevím to jistě ), kdy ze mě nejdříve dělali blázna co si vymýšlí hovadiny. Když viděli, že se nenechám, tak mě tuším řekli, že mám přijet do nejbližšího servisu Toyoty a tam jim to ukázat. Tak jsem taky konal, kdy jsem byl v Toyotě v Pardubicích, kde na to koukali jako na 8 div světa a nebýt ohořelé koncovky nádrže a nataveného víčka, tak na mě snad zavolají Chocholouška.

Asi po 2 měsících mě volali z Prahy, kdy mě bylo řečeno, že nejsem jediný a že se stali ještě asi 2 další prípady ve světě ( v té době - dnes jich může být více ), ale že jsem jediný v ČR. Bylo mě sděleno, že to je špatnými povrchy sedaček v autě, které vytvářely statickou elektřinu. Bylo mě taky řečeno, že na to mám myslet a vždy když půjdu tankovat, tak si mám prsty sáhnout na nějaké železo, abych se vybil, tak od té doby si vždy sahám na střechu auta a nebo něco kovového a každou chvilku zajiskřím.

Co jsem se bavil s hasičema, tak ti mě řekli, že být v nádrži nějaká netěsnost, kterou by oheň nasál vzduch, tak jsem vyhodil auto i s benzinkou do povětří.

Vím, že to zní skoro až bláznivě, ale dám za to ruku do ohně (už snad raději ne ), že jediné slovo co jsem napsal není vymyšlené - maximálně s odstupem času si nepamatuji detaily, ale když to tak píši, tak to vidím před očima, jako kdyby to bylo včera.

2009-10-16 22:52:53

Já Ti věřím, "statika" umí být někdy zákeřná... každý kdo dělá trochu s elektronikou, tak to zná (nebo by aspoň měl) a vybíjí se celkem pravidelně, ona totiž elektronika statické výboje taky "moc nemusí" (tak na to lidi myslete, až se zas půjdete hrabat někam "do elektriky", např. ŘJ a oblíbená LED diagnostika - šusťákové bundy si na to určitě neberte)

2009-10-17 14:01:09

njn stane se... kurňa ale musel to bejt teda zážitek asi na celej život, nezávidím.

Eště že mám tu odfukovou rouru u 626tky prorezlou tak se mi to stát nemůže, páč to ty páry fouká dospod (joke)

2009-10-18 08:30:52

Mě Premacy taky pěkně kope,ale naftu by to zapálit nemělo,já dostanu prdu i o sklo.Přemejšlím,jestli bych nenamontoval takovej ten pásek,co se kdysi dával pod auto

2009-10-19 15:49:07

AzuritRabbit - no můžu říci, že jsem to nečekal co umí statické elektřina. Nikdy by mě nenapadlo, že zapálím auto nějakým statickým výbojem - holt od té doby si dávám pozor, protože jsem zjistil, že není až tak těžké zapálit benzínové výpary

2009-10-19 22:56:55

americani s tim maji mnohem vetsi problemy, v evrope se jezdi na spotrebu, kazdej tankuje za par stovek a vetsinou zustane stat u pistole, kdezto v americe vetsinou zenske daji pistoli do nadrze a jdou si sednout do auta ,kde se maluji, petkrat to prerusi a soupnou prdeli po sedacce kdyz kontrolujou kolik uz maji natankovano, pak prijdou k pistoli ,ze ji vytahnout a BUM krasne ty vypary opet statickou elektrinou ,kterou se nabili vecnym soupanim prdele po sedacce v aute zapali krasnej plamen.

Tohle je znama vec ,ale neznal sem nikoho komu by se to v CR stalo.

Ono to totiz nedela jen latka na sedadlech ,ale dela to i obleceni jake clovek nosi a treba me zadne moje auto nikdy nekoplo ,ale vim ,ze pritelkyni se to stava celkem casto, vyseda z auta a pak jak chyta za dvere ,ze zabouchne tak jiskricka preskoci, proto ji neposilam tankovat a tankuju si sam.

http://www.youtube.com/watch?v=_MYchdglGp8

http://www.youtube.com/wa...YO4jvnJHw&feature=related

2009-10-20 06:51:10

Asi na tom oblečení něco bude,každý triko,každá košile má v sobě aspoň trochu moderního plastu a jiskřička je na světě.A pak je to asi i v lidech,Já osobně jsem elektrostatickej,i když budu jen v trenýrkách.Díky tomu sem odpálil jeden anténní zesilovač,a už mám návyk,když se blížím k něčemu velikýmu kovovýmu si prstama škrtnout a vybít se.Řešení by možná bylo dát si řetěz kolem pasu a konec tahat po zemi

2009-10-20 19:10:15

Cuir - shlédnul jsem ty 2 videa co jsi sem dal. To druhé jak to auto celé shořelo, tak to byl mazec, ale jestli jsem dobře viděl, tak měl nádrže na korbě auta.

Mě to odnesly jen chlupy na ruce, hrdlo a víčko od nádrže - přijít o celé auto, to je masakr - každopádně jsem takhle dopadnout mohl asi taky, kdybych od auta utekl.

2009-10-20 19:12:44

Dromedar: Určitě oblečení dělá hodně - já když si vezmu určité typy věcí na sebe, tak se pak bojím něčeho dotknout, protože doslova jiskřím. Ve tmě když se dotknu železa, tak střílím modré blesky - super je když se mě někdo dotkne - to je šleha

2009-10-21 13:42:15

Dobrý téma.Já když před nějakýma 12 lety dostal novou Mazdu jako služební auto tak jsem se musel naučit vystupovat.Když jsem nejdřív dal nohu na zem a pak dotkl dveří nebo rámu tak jsem dostal prdu a ne malou.Tak jsem se naučil při vystupování z auta se nejdřív chytit dveří a pak teprve dát nohu na zem.Pamatuju,že mě to tenkrát děsně sralo.Byly to takový ty šedivý sedačka.Něco jako semiš.Pak jsem sehnal antistatický sprey,nestříkal sedačky a byl klid.

2009-10-21 20:01:31

Pro zajda,dobrej nápad,prda přes podrážku tolik nebolí

2009-10-21 23:22:09

Zajda: Tak to jsou přesně ty sedačky - mám je v té Toyotě z roku 1991 - šedivý a něco jako semiš. Dnes už se mě to nestává ( možná oseděné sedačky ), ale kdysi jsem se taky učil vybíjet stejným způsobem jak píšeš, protože to byla vždy taková šlupa, že jsem se pokaždé lekl.

Mia
2010-03-21 21:06:13

rešpekt si sa zachoval fakt duchaprítomne, to chce odvahu, keď porovnám s tým zamestnancom benzinky

každopádne mám v svojej mazde rovnaké sedačky, o akých píšete, tak si aspoň budem dávať bacha

díky moc za tip

2010-03-21 21:57:34

Všechna čest, že ses vrátil zašroubovat víčko Ten pumpař by měl bejt přece na takový situace školenej? Měl by vědět první, co dělat, když čapne benzinka. Možná mu na tom školení řekli ať uteče... Nevím co bych udělal já, jestli bych utekl, nebo čapnul hasičák, nebo bych popadnul petku s vodou či sednul do auta a popojel mimo benzinku (člověka napadanou v krizový situaci různý věci)... nevím. Takže všechna čest, že jsi nakonec nezdrhnul.

Když stavím počítač, vybíjim se o topení - kdysi mi to doporučil chlapík, kterej mi dával rady a jednoduchý tipy do začátků ohedně stavby PC a od té doby to dělám. Přiznám se, že jsem tomu nikdy před tím nevěřil, že by se dala elektronika statickou elektřinou jen tak při manipulaci zničit, říkal jsem si, že když nebudu třít rukama o hadr/semiš apod že se nemůže nic stát. Pořád mi to vyvracel, že je to jen otázka času, až mi nasadil takovýho brouka do hlavy, že se zkrátka vybíjím o topení Zatim se nic nestalo, antistatický rukavice nemám, nesnášim totiž kterýkoli rukavice, nemám potom v rukou cit.

Kdysi v práci jsem pokaždé dostával pecky od kolegy, leštil totiž lišty do aut na hadrových kotoučích (nebudu popisovat celou proceduru), takže se prakticky celou šichtu třel. Přišel jsem k němu a vždycky jsem dostal takovou pecku jako nikdy v životě byly to parádní štípance. Takže statická elektřina může mít sílu pořádnou...


Odpovědět