Fórum - Téma


CX 5 Navigace


Fórum CX-5 I CX 5 Navigace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-5 I  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5 ......... 12

2012-08-24 18:23:29

Nemůžu přijít na to jak navi nastavit - při zadání navigovat do - zadám město - ulici ale dál nemohou dát číslo domu protože se tam objeví - Crossing - a chce to další ulici. Nevím co v nastavení změnit aby tam to číslo domu šlo. Též zadání místa podle GPS mi nejde. Poraďte Vy co to umíte - neumím anglicky.

CX5

fanda, 2012-08-24 18:23:29 napsal:

Nemůžu přijít na to jak navi nastavit - při zadání navigovat do - zadám město - ulici ale dál nemohou dát číslo domu protože se tam objeví - Crossing - a chce to další ulici. Nevím co v nastavení změnit aby tam to číslo domu šlo. Též zadání místa podle GPS mi nejde. Poraďte Vy co to umíte - neumím anglicky.

2012-08-25 21:04:32

Pravdepodobne to cislo domu navigace nezna, tak nabizi navigovani na Crossing = krizovatku s dalsi ulici, kterou vyberes v nabidce.

2012-08-26 09:48:04

Tak to není - v návodu je jasně napsáno zadej město,ulici a číslo domu a další možnost je zadat křižovatku.Myslím že to bude možné nastavit v sekci nastavení ale nevím jak.

2012-08-26 12:18:41

Bohužel je to tak, navigace píše, že čísla domů jsou v této verzi map nedostupná (asi pro ČR ) a tak se může navigovat jen na křižovatky silnic. Jel jsem do Trenčína a tam jsem bez problémů číslo zadal.

Aktualizoval již někdo z Vás mapu v rálci akce do 60 dní mapa zdarma?

PB

2012-08-26 13:27:20

To mne teda opravdu štve - víš jaká je karta v navigaci ? SD nebo SDHC ? jak velkou paměť má ? Chci udělat zálohu. Nešlo by přidat tedy mapu ČR s čísly popisnými ? Vždyť tom tom ji určitě má. Klidně si jí i zaplatím. O aktualizaci jsem se ještě nepokoušel - až udělám zálohu na novou kartu a tu vyzkouším. Pokud někdo ví jak na to dejte to sem.

2012-08-26 14:32:30

Je tam SD 4 GB. Podle http://uk.support.tomtom....-card-for-additional-maps tam může být jem SD, ale zkusil jsem tam zasunout i SDHC a inicializovalo ji to. Není problém sehnat i požadovanou SD http://www.softcom.cz/pro...ah-133x-card-4gb/?flist=1

Zálohu můžeš udělat na PC v TomTom HOME, udělat zálohu na jinou kartu asi není jen tak z důvodů ochrany . Pokud máte někdo jinou zkušenost se zálohou na jinou SD kartu, tak poraďte.

PB

2012-08-26 18:54:04

Tak jsem dnes vzal prázdnou kartu SDHC 4 GB a dle návodu vložil do navigace - něco se ta načetlo pak jsem stáhnul do počítače aplikaci Tom Tom Home a dal tam tu kartu - načetla se a stáhla se na ní aktualizace - potom počítač oznámil vložte kartu do navigace. Opět se něco na kartu načetlo - trvalo to asi 2 minuty.Pak zpět do počítače a tam se nabízeli nové mapy ovšem za peníze a další věci ale né mapy! Tak jsem se zasekl a nevím jak dál. Možná to bude chtít udělat zálohu Mazda karty aplikací Tom Tom Home a tu dát na tu novou kartu. Pro jistotu jsem si udělal kopii mazda karty do počítače a pak zkusím udělat tu kopii. Karta s mapami má 3.3 GB. Také jsem zjistil že mapa ČR je málo podrobná Menší města tam nejsou čísla popisná - třeba Praha je tam má ale né všechna.Nevím zda se dá sehnat mapy podrobnější. Pište Vaše zkušenosti . Díky

CX5
2012-09-03 23:48:31

Ahoj, pokud mate zajem si pridat do navigace radary, tady je link na muj kompilat pochazejici ze serveru POI.cz. Obsahuje jak stacionarni, usekove tak mobilni radary a kamery na cervenou.

Stahujte zde: https://www.dropbox.com/s...ga4uxjoego9/CZ_Radary.zip

Instalace je jednoducha: vsechny soubory ze zipu nakopirujte na SD kartu k mapam do adresare Europe. Automaticky se vam budou radary zobrazovat na mape jako znacky nejvyssi dovolena rychlost popr. jako semafor. Pokud budete chtit nastavit upozornovani, musite jit do nastaveni.

2012-09-10 17:06:03

Tak mi to nedalo a zavolal jsem na support TomTom. Tam mi řekli, že nejde udělat kopie originální karty s původními mapami. Až po aktualizaci map na původní SD kartu prý jde udělat kopie a tu pak můžu používat místo origoš karty.

Zkoušel to už někdo?

jakou máte verzi map? Já mám 'Europe' v875.3844 a tak nevím, zda mám použít "záruku nejnovější mapy", která je 60 dní od zakoupení zdrama. Auto jsem koupil 17.8.

PB

CX5
2012-09-22 16:11:17

Ahoj,

tak jsem si dneska hral s navigaci a vysledek je pozitivni:

a) aktualizovane mapy na verzi 895.4451

b) zaloha karty na PC

c) funkcni klon SD karty

Vse udelano na PC pres TomTom Home par kliky v menu, zadne zaludnosti.

Postup pro tvorbu klonu je jednoduchy:

1) naformatovat SD kartu pro klon (min 4GB) v PC (doporucuji, pokud neni nova)

2) vlozit tuto kartu do navigace, zapnout navigaci nebo nastartovat, pockat az se zobrazi hlaska "zadna mapa nebo SD karta", vypnout navigaci a kartu vyjmout

3) v TT Home provezt zalohu original SD karty

4) v TT Home obnovit zalohu na novou SD kartu

5) vlozit klon do navigace a jedeeeem

CX5
2012-09-22 16:24:31

A jeste takova mini vychytavka. Pokud byste chteli mit v navigaci misto sipky obrazek CX-5, nahrajte prilozeny soubor na SD kartu do adresare art/cars. Potom v menu navigace zvolte "Settings" , pak volbu "Change car symbol" a vyberte prislusny obrazek "MazdaCX5" ;)

https://www.dropbox.com/s...mzpr4rv6639t/MazdaCX5.bmp

2012-09-22 18:10:06

Ahoj,

s tím klonem SD karty je to jak píše CX5, ale klon nejde udělat z originální SD karty před aktualizací map, ale až po ní. To byl můj problém , chtěl jsem si nechat originalnální kartu v původním stavu a aktualizovat až klon. Tento postup není možný .

Jinak jsem byl s úrovní nejnovější mapy po aktualizaci sklamán. Potřeboval jsem jet do vesnic, kde to neznám a tam nejsou k dispozici čísla domů a někde ani názvy ulic. Musel jsem zapínat navigaci v mobilu, což mě dost štvalo vzhledem k ceně integrované navigace . Doufal jsem, že aktualizace pomůže, ale bohužel.

Musím zkusit TomTomy, zda nejde nainstalovat podrobnější ČR a kartu s mapou Evropy si nechat na cesty mimo ČR.

2012-09-22 19:48:42

Popiš prosím postup při aktualizaci - já jsem jí dle návodu provedl ale asi naproběhla dobře protože stále mám verzi v875.3844 . Dost se bojím s orig.kartou experimentovat abych jí nezničil. Karta pro klon má být SDHC ? nebo jenom SD ?

2012-09-23 00:42:05

Ahoj.

Aktualizace map probíhá následovně:

1. Nainstaluješ TomTom HOME 2 na PC, doporučuji stáhnou z webu, na SD kartě je stará verze.

2. Vytvoříš si účet u TomTom.

3. Spustíš aplikaci TomTom HOME 2, přihlásíš se ke svému účtu, vložíš SD kartu do slotu a přiřadíš navigaci ke svému účtu (SW tě vyzve).

4. Spustíš Nástroje/Použít záruku nejnovější mapy.

Doporučuji ještě před bodem 4 provést aktualizaci SW pro navigaci a to volbou položky "Aktualizovat mé zařízení"

Nový SW (označeno jako Aplikace) a Data QuickGPSfix (slouží pro rychlejší vyhledávání družic) se nahrají na kartu, tu pak vyjmeš z PC, dáš do slotu v autě a zvolíš přehrání nové verze do auta. Pak vyjjmeš kartu, dáš ji do PC, spustíš aplikaci TomTom HOME 2, přihlásíš se ke svému účtu a jdeš na bod 4.

CX5
2012-09-23 11:45:55

co se tyce typu SD karty: sice tomtom na svych strankach uvadi kompatibilitu pro NB1 pouze s klasickou SD, muj klon je dokonce micro SDHC a funguje bez problemu. dokonce bych rekl, ze je navigace subjektivne sviznejsi

2012-09-23 20:18:28

Saud napsal:

Ad navigace zkouseli uz jste nekdo samostatne update te sd karty? Muzete popsat postup?

Já odpovídám (možná dubluji nějakou již zde uvedenou zkušenost, ale o tomto tématu jsem nevěděl):


Mě to při aktualizaci nešlo úplně jednoduše - tak se pokusím to popsat.

Na PC mám nahranou aplikaci TomTom Home. Do PC jsem normálně vrazil SD, aplikace se sama nastartovala (je možné, že jsem si automatický start nastavil v nastaveních), přihlásím se na účet (jsem registrován) a vždy se objevila nabídka aktualizace mapy. To jsem ale provedl až těsně před uplynutím 2měsíční lhůty, doufal jsem, že vyjde ještě novější mapa -bohužel ne.

Při aktualizaci jsem z menu vybral "záruka nejnovější mapy" a pak už jsem postupoval dle pokynů na obrazovce. Aplikace stáhla potřebná data (průběh je vidět na obrazovce. Bohužel při nahrávání do SD (těsně před koncem) to spadlo a já si říkal, a je to v p*.

Při pokusu o opětovné spuštění (přes "záruka nejnovější mapy") mě to rovnou zobrazilo - viz obr. (přitom předtím body 1-3 normálně proběhly, a spadlo to až při 4). Viz obr "Chyba - TomTom".

Nakonec se to povedlo tak, že jsem aplikaci TomTomHome úplně shodil (možná jsem i restartoval PC - už si nepamatuji). Znova jsem šel přes "záruku nejnovější mapy" a na obrazovce znova projely (tentokrát rychle - protože data byly asi už v PC) body 1. - 3. a začalo znova instalování na SD, které tentokrát dojelo až do konce.. (viz obr "Tom Tom 2" - těsně před koncem). V čem byla chyba - nevím. Každopádně pozor na kvalitní připojení k netu. Já mám rychlé a stahování mapy (bod 1.) trvalo, pokud si dobře vzpomínám, okolo 20 minut...

Snad je to alespoň trošku srozumitelné (a obrázky trošku viditelné), pokud ne, omlouvám se.

CX5
2012-10-07 14:23:19

Ahoj,

trochu jsem si zase hral s navigaci a vytvoril jsem vlastni barevne schema, ktere ladi s barvami pristrojovky CX5. Je to hodne cerno sedo bilo oranzove a rozdil mezi denni a nocni verzi je pouze v nastaveni intenzity svitu displaye.

Zde je k dispozici prvni verze:

https://www.dropbox.com/s...clng5f4r1h5ww/schemes.zip

Po rozbaleni nakopirujte cely adresar "schemes" primo do rootu SD karty. Pak v aute v menu Settings najdete "Map colors" (myslim:) a zmente na CX-5_Day pro denni a CX-5_Night pro nocni rezim. Take doporucuji zmenit standardni modrou sipku na zlutou (volba Settings, Car color (myslim;)

Budu rad, pokud budete mit nejake konstruktivni komentare ;)

2012-11-30 20:38:54

Aktualizace mapy...při kliknutí na okénko v TomTom Home "Aktualizovat Mazda Navigation System NB1" se mi objevilo, že mám mapu aktualizovanou. Což byla blbost. Zaškrtávací okenko bylo přitom šedivé bez možnosti nainstalovat. A nahoře u lišty v pravo mi to zároveň hlásilo červeně, že moje mapa není aktualizovaná, že jí mohu dokoupit. ....Nevím, zdali to pomůže a třeba opakuji známou věc, ale při aktulizaci mapy jsem musel jít do menu na horní liště a to "Nástroje" / "Použít záruky nejnovější mapy". Okamžitě se rozjela instalace nové mapy s tlačítkem "Stáhnout Evropa". Na poměrně středně svižném připojení to trvalo zhruba 45 min.

Aktualizovaná mapa: V900.4615

Applikace: 10.816

Operační system (OS): 992435

2013-01-18 00:36:34

Zdravím,

díky, aktualizaci map i aplikace jsem zvládl. Problém mám se službou LIVE (už se o tom zde psalo). Na TT mi řekli, že v ČR není podporovaná. Něco by ale fungovat mělo. Nejsem si ale jistý, zda při prvním spuštění navigace dealer službu aktivoval (Active LIVE). V menu mám ikonu Services, v manuálu je ale ikona LIVE Services. Stejně tak po rozkliknutí Status a Information se neobjeví ikona LIVE My Services. Zkusil jsem resetovat do továrního nastavení, ale nic. Zobrazuje se vám LIVE Services nebo jen Services?

2013-02-24 15:38:25

Tak jsem dostal odpověď od TT:

V návaznosti na Váš dopis zaslaný společnosti TomTom bych Vás chtěl informovat ohledně dostupnosti služeb LIVE a služby doživotní aktualizace mapy pro zařízení Mazda Navigation System NB1 LIVE.

Níže uvádím vyjádření, které nám v souvislosti s Vaším případem poskytl výrobce.

Služby LIVE pro Vaše zařízení nejsou zatím dostupné na území České republiky. Společnost TomTom doposud neuzavřela obchodní smlouvu s žádným z operátorů mobilních síti, která by umožnila zahájit poskytování služeb LIVE pro zařízení Mazda NB1 LIVE v České republice.

Mazda Navigation System NB1 LIVE neobsahuje českou jazykovou verzi uživatelského rozhraní. Zařízení také nepodporuje rozpoznávání řeči pro češtinu. Výrobce nemůže v tuto chvíli potvrdit, že podpora pro češtinu bude v budoucnu přidána. Totéž platí pro případnou podporu služeb LIVE v České republice.

Co se týče služby doživotní aktualizace mapy, tak tuto službu lze získat pouze spolu s některými novými přenosnými zařízeními. Popřípadě lze ji také zakoupit formou voucheru s aktivačním kódem. Kód z voucheru lze ovšem použit pouze pro nově zakoupena přenosná zařízení (do 90. dnů od prvního použití zařízení). Služba doživotní aktualizace mapy, kterou současně nabízíme, není určena pro zabudované navigační systémy. Pro své zařízení můžete zakoupit službu aktualizace mapy na 12 měsíců (pomocí programu HOME nebo formou voucheru).

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo připomínek neváhejte a obraťte prosím se na naši podporu. Můžete nás kontaktovat emailem nebo telefonicky na čísle +420 23 90 00 491. Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00. Děkujeme Vám za výběr našich výrobků. Jsme přesvědčení o tom, že TomTom Vám ukáže tu nejlepší cestu.

To, že uživatelské rozhraní není v češtině, vydržím. Doživotní aktualizaci map oželím, ale že TT nepodporuje služby LIVE mě fakt vadí . Používám přenosnou navigaci NAVIGON. Ta zvládá naprosto s přehledem ovládání hlasem v češtině (včetně vytáčení telefonních čísel hlasem), rozhraní je samozřejmě české. LIVE služby fungují zcela bez problému (využívám hlavně Google Local Search), radary, navádění jízdními pruhy - vše OK. Když k tomu přidám o 100% lepší grafiku, vychází mi z toho TT jako hodně nepovedená navigace. Kdyby šlo přehrát firmware (SD kartu a SIM kartu vyměnit jde), použil bych NAVIGON, ale to bohužel nejde. Pro TT nejsou čeští zákazníci zajímaví. Mazda by ale mohla na TT zatlačit, aby i v ČR podporoval služby, které jsou jinde standardní. Mimochodem v přenosných navigacích TT službu LIVE podporuje (alespoň to tvrdí na webu TT).

Jinak c CX-5 maximální spokojenost


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 12