Fórum - Téma


čistka motorového prostoru


Fórum 626 GF / GW čistka motorového prostoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GF / GW  |  Naše vozidla2013-01-05 10:24:06

Zdravím, rád bych si někdy v létě, popř někdy až bude tepleji, nějak pročistil motor ... zvenčí i zevnitř, chtěl bych to napřed profouknout něčím vysokotlakým (nevím kde něco sehnat) a potom třeba očistit, vyměnit filtry ... četl sem že hodně částí v motoru může bejt zanešenejch a tak kazit celej motor i zhoršovat kvalitu, spotřebu ? měl by někdo nějakej typ na takovou věc, nějakej poznatek, popř rovnou přípravek ?

dnes budu mazat palivovej drátek od pedálu pač je docela ztuhlej tak bych se rovnou mohl na něco podívat

díky :)

2013-01-05 11:31:46

podobných diskusí tu už máme více než dost ale co máme s tebou dělat je tu téma dekarbonizace, je asi blbost to tu rozvádět, diskusi to má samostatnou, takže toto téma dál rozvíjet je totální blbost.

o filtrech si toho na klubu najdeš taky dost, takže taky asi zbytečné se rozepisovat a o čištění motoru tu taky kdysi něco bylo. takže co nového, co by na klubu nebylo napsáno ti můžeme napsat? snad jen to, že že motor se časem opotřebovává a mnohé vůle se tím stejným časem zanášejí bo....em, ten když motoru vemeš, může to být horší, než před čištěním. Na zázračné přípravky moc nevěř. Zázraky jsou jen v pohádkách.

My jsme u naší efiny šli cestou kvalitního oleje liqui moly s mos2, lehkoběžný, k tomu aditiva pro hydra stejné ho výrobce, kvalitní palivo, nové filtry a vzhledem k věku jsme investovali do čidel teploty atd (nebylo to taková pálka) a bylo potřeba se podívatz na zapalování, takže hlava rozdělovače a palec nový, k tomu kabely a svíčky NGK. Pocitově šlo auto lépe do otáček, bylo tišší a spotřeba oproti tomu, když jsme to koupili šla o více jak 2l/100km dolů. Ale vše, co jsme napsali už na klubu je nemyslíme, že něco nového někdo vymyslí, je to pořád to stejné, toť náš názor.

2013-01-05 11:36:29

přísahám že od doby sem se regnul sem Mazda 626 forum prošel 2x celý(může to bejt i jinde, chápu ..) .. já vím že to tady někde je, jenže 2 roky starý téma kam nikdo nenapíše mi moc nepomůže, i když je tam třeba nějaká rada, pořád se na nic nemožu doptat, protože ten člověk určitě zapomněl co kdy psal a nebude se mu to zas všecko číst, toť zas můj názor :D samozřejmě že se musí ,,bojovat,, proti spamům a pod, ale áž v takové míře =-O

no to je jedno, díky, zkusím to dohledat

2013-01-05 11:45:26

ty si myslíš, že na 323, 6, premacy atd se motor čistí jinak????? že rady tohoto typu stárnou????? proč se tam nemůžeš zeptat???? jestli ti vadí, že tu na klubu děláme pořádek, můžeš nám napsat interku, ale věř, že ti odepíšeme, že je zbytečné, aby tu každý rok vznikla diskuse na téma čištění motoru, nikdo nic nového nevymyslí. Ke všemu, jsme ti napsali, že ti to tu necháme, tak hned nenarážej na naší práci, jsme admini a ty jsi člověk, který chronicky zakládá témata, které už na klubu jsou porušil jsi opakovaně pravidla klubu.

2013-01-05 11:55:50

nevadí mi to, copak sem to někde řekl, a nenarážím na vaši práci šak sem nic špatnýho neřekl, já si toho cením, stejně jako všichni ostatní, sem hodně hodně rád za tudle stránku pač už sem se tu pár dobrejch věcí dozvěděl, a chronicky zakládám témata potože když sem hledal tak sem nenašel, jak říkáš sem člověk, vždycky se může něco přehlídnout, musíš vědět že 90% nováčků to tady sotva zná a nenajde vždycky to co potřebuje ... a když sme u pravidel, právě porušujeme další - nedržíme se tématu, zavři to klidně teda, já se příště pokusím zase 2 hodiny hledat a třeba něco najdu

a třeba dekarbonizace mě jen utvrdila v tom že takovou věc sem zaprvé ani nechtěl a zadruhé na to stejně nemám prostředky

tak zase někdy zdarec, třeba se polepším


Odpovědět