Fórum - Téma


Čištění alu kol


Fórum Technický koutek Čištění alu kol
2009-03-31 21:40:21

Nazdar lidi rád bych vyčistil ty svoje kolečka (na autě ) ,ale nechce se mi vyhazovat penízky za něco co nebude fungovat, raději bych použil něco co bych mohl mít doma. Prosím pomoc

2009-04-01 00:51:44

poradim ti, čapni mámě mámě nebo ženě kartáč na nádobý a nebo stačí i kartáč na boty takovej ten starej co má tvrdí štětiny, pak kup přípravek proti mouchám na čelní sklo a plechy , nejprv to nastříkej tím přípravkem mnoštví podle špíny a nech tak 5 minut púsobyt ono se to hezky prožere a pak to spláchy vodou z hadice a vem kartáč rukavice a stálej proud vody z hadice a vyrhni se na to, drhni to až budez kola lítat špína a z tebe pot a pak nastríkej to ještě jednou tím přípravkem na mouchy a spláchni a kolečko máš jako noví,

neboj ten přípravek se ti neprožere barvou na kole v servisu to používáme pořád a tahle technika je odzkoušená

2009-04-01 12:59:40

Voda s jarem - také odzkoušená technika a kola bych nemyl ničím jiným, prostředků na kola je spousta a nikdy nevíš co v nich všechno je. myl jsem tak stará kola, myji tak i nová kola a myji tak i plechy na zimu. na zimu letní pořádně umeji a to měkkou houbičkou (kartáče se bojím), teda předtím je z nejhoršího ostříkám wapkou, pak namažu gumy a uložím do garáže. Přes léto jen ta wapka + pak domytí voud s jarem a pak čuistou vodou splíchnout a vysušit měkkým hadříkem.

doris  
Doris
2009-04-01 13:13:10

Lakované části auta, takže i elektrony umývám jen čistou vlažnou vodou a měkkou houbkou bez zbytečně agresivní a drahé chemie. To, že se na nich špína nedrží a snadno se při mytí uvolní z povrchu kol, zajistí předchozí navoskování pomocí upraveného vosku a olejů. Navíc udržuje zánovní vzhled kol a chrání je před agresivními látkami.

2009-04-01 22:26:58

No já používám tohle: http://www.oleje-eshop.cz...tic-disku-kol-500ml-.html . Našplíchám, počkám, přetřu hadříkem, opláchnu, přejedu švédskou útěrkou a jeto . Ale jen když jsou hodně špinavá. Jak píší tu nahoře nikdy nevíš co v tom je a hlavně je to agresivní. A jak se říká: Nic se nemá přehánět. Když jsou lehce špinavá zvítezí hadřík, konvička , teplá voda a švédská útěrka

2009-04-02 03:15:24

v podstatě vyleštíš kola úplně čímkoliv ale tobě šlo asi o zapečený usazeniny uvnitř kola vid?? můžu ti říct že v práci používáme ten sajrajt na hmiz a když to nevadí kastly a laku tak proč by to mělo vadit laku na kolech je to výceméně jedno co na to použiješ všim to jde.

doris  
Doris
2009-04-02 12:25:13

Lak na kolech je sice tvrdší, ale jeho odolnost není až tak dokonalá a naruší se podobně jako i lak karoserie. Záleží hodně na výrobci a kvalitě kol.

2009-04-02 19:59:30

Ok díky , šlo to sice dost špatně (připečený jak škvarek), ale po dvoudenní snaze a hromady potu u hadru se to povedlo. ještě tři kola a můžu přezout

2009-04-05 23:26:16

Tak jak píše doris, u starých kol kde byly leštěné límce se předchozí majitek pokusil jeden límec vyleštit bůh ví čím a úplně zmatněl a nešlo s tím nic dělat. Prý to bral přípravkem na kola a to přímo na leštěné povrchy - to je vidět co je v tom za sajrajt. Já prostě opláchnu vodou, použiji max jarovou vodu a zase opláchnu. Vnitřky alu kol umeji jen před zimou když mám kola dole. Fakt je ten že u nových kol, které jsou barevně lakovaná se dost bojím, tak je vše znát daleko více než u obyč kol. Sice k tomu mám certifikáty, testy TUV v solném roztoku, rozhodnutí a atest na použití kol v zimním období a podobné věci, ale stejně se bojím a myslíém, že ten lak není odolnější než na autě.

2009-05-02 21:42:12

no já používám na alu kola "tekutý stěrače". Základní čištení od nejhorších nečistot klasika = rejžák a voda s jarem, dočista a dosucha a jako poslední vrstvu tekutý stěrače. Jednou jsem to použil jako nouzovku a osvědčilo se to. Potom se dá prach z brzdových dest. opláchnout vodou i ze vnitřku kol. Důležitý je po nanesení tekutých stěračů, vrstvu nevysoušet, ale nechat zaschnout(vyprchat).

2010-03-05 14:16:01

Tak jsem právě čistil svoje kola od 16 let starých usazenin od brzd a šlo to překvapivě snadno. Stačí doma vzít přípravek na mytí nádobí + houbičku na nádobí ( z jedné strany je taková jako drátěnka ) a hurá do toho.


Odpovědět