Fórum - Téma


číslo metalízy


Fórum 323 IV BA / BH číslo metalízy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2010-09-19 15:22:08

Nazdar lidi, nezná někdo z vás číslo metalízy - jedná se dle techničáku o metalízu modrozelenou - tmavou 94/11N na 323 z roku 1997. Chci si nechat opravit zadní lemy, nevim jestli tenhle popis bude stačit na namíchání . fotku auta mám v profilu.

doris  
Doris
2010-09-19 15:59:07

U takto starého auta kód moc nepomůže, barva se musí dobrat z pododstínů a taky upravit dle aktuálního stavu. Šikovný lakýrník ji dokáže slušně dopasovat, ale i tak bude potřeba udělat zástřik většího rozsahu, jinak se budou nově nastříkané díly jevit, jako by měly jiný odstín. Osobně nedoporučuji nechat namíchat barvu jen podle kódu bez přiměření vzorníku metalíz k laku auta.

2011-06-15 02:29:05

Ahoj, nenapsal bys mi jak si to vyřešil s barvou na přelakování lemů a jak to dopadlo? Mám stejný problém, rez na lemu, dveřích zespodu a kufru na hraně. Nemůžu si dovolit velké investice za lakýrnictví profi rozsahu.

2011-06-15 21:47:37

Zdravím,

lemy se řešily invazivně, čili vystřihnout, koupit nové z Autokelly.cz (pro sedana se dělají, jeden je za 1100,-). Lakýrníci namíchali metalízu, číslo barvy je na štítku, který je u dveří spolujezdce. Podvozek se odmastil a namatlal tlumexem. Opravovala se i spodní hrana levých zadních dveří. Jezdil jsem celou zimu, každý týden jsem po nasolené dálnici najel 240 km a už to opět začíná reznout od hrany v podběhu, dveře na stejném místě a opět i podvozek. Holt sůl. A to ani nechci vědět, v jakém stavu je uložení tlumičů...Ted jsem koukal, jak se mi dělají bubliny kolem předního okna.

Prostě jak to jednou začne reznout, je to dopředu prohraný boj. Leda by ses vyhnul soli a furt to voskoval (pak to vydrží déle). A nějaké broušení a kitování - na houby, to jsme taky tak původně dělali, ale s nulovou výdrží.

Před zimou nechám ten podvozek znovu natřít tlumexem, aby na to přímo nešla sůl a trošku zkusím potlačit tu začínající rez na blatníkách. Ale co mám chtít od auta r.v. 1997 a s 269 500 km na tachometru. Hlavně, že zatím jezdí, má po GO motoru. Počítám, že by snad mohlo jezdit rok až dva.

Předám ti radu, kterou slyším doma pokaždé, když nadávám, že to rezne: Kup si nové!


Odpovědět