Fórum - Téma


Čidlo zpátečky +(asi) špatné spalování benzínu


Fórum RX-8 I SE3P Čidlo zpátečky +(asi) špatné spalování benzínu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda RX-8 I SE3P  |  Naše vozidlaZamčeno: 2015-09-13 21:31:53, RadoMiláček
2015-09-13 18:06:42

Zdravím,

od přítelkyně otec si nedávno pořídil RX-8 (automatická převodovka, 2004) a společně se to snažíme dát do pořádku. Narazili jsme ale na pár věcí co nevíme.

1. Pořídila se parkovací kamera. Kamera samotná je umístěna vzadu u spz a je napojena na zpětné světla + má vysílač. Poté je ve předu LCD displej, který má přijímač a je to napojené na +12V. Problém je ale v tom, že ten příjmač se zahřívá, pokud je neustále napojen (i když není zařazená zpátečka). Rádi by jsme to tedy napojili tak, aby tam šlo do toho příjímače a LCD dipleje napětí, jen když je zařazená zpátečka. Oddělali jsme středový panel, ale nenašli jsme to čidlo, nebo něco, na co by se to dalo zapojit. Řešil už to někdo? Ví kde a jak to zapojit?

2. Zda se, že motor špatně spaluje benzín (nebo nám to tak aspoň přijde), prostě jakby to smrdí trochu po benzínu a občas po vypnutí motoru se kouří s výfuku. Nevím zda může být ucpaný kat, nebo co s tím. Neví někdo, co může být příčinou toho, nebo na co se kouknout aby se dala určit příčina?

Děkuji předem všem za rady.

2015-09-13 21:31:49

mrpablozone: děláš v tom guláš, přečti si pravidla klubu, projdi existující témata a pak teprve zakládej nová a jednotlivě.