Fórum - Téma


Čidlo ABS


Fórum 323 (obecně) Čidlo ABS

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé  |  Naše vozidla2007-06-01 20:44:54

Zdravím, řešil jsem teď problém se svítící kontrolkou ABS a ruční brzdy. Nedávno jsem zjistil, že se mi přehřívají zadní kola-kotouče až to smrdelo. Z toho jsem usoudil, že mám přidřené brzdové třmeny. Tak jsem je začal postuně rozebírat, čistit a zase skládat. Jenže než jsem se dostal k druhému kolu, zahřátí se opakovalo a začla mi svítit kontrolka ruční brzdy a ABS. Usoudil jsem, že odešlo čidlo. Změřil jsem včechny čtyři čidla ABS, tři mají odpor 1,3 kohm a čtvrté odpor nekonečný-přerušené. Takže asi zbývá sehnat čidlo a mohlo by to být ok. Doufám, že tohle řešení taky někomu pomůže při podobných potížích. Až to bude u konce, zase se ozvu s konečným verdiktem.

2007-06-02 10:17:44

čidla ABS mají mít odpor kolem 1 kohmu, zkus si je ještě proměřit odpojená od kabeláže vozu proti kostře, tam musí vykazovat nekonečný odpor, jinak je někde prokoplý a to je špatně.

2007-06-13 09:54:52

Zdravím, tak problém s čidlem ABS na mojí 323F BJ 1,8 je částečně vyřešen. Sehnal jsem na Slovensku nové čidlo na Ochcávku za 400 SK a to jsem tam namontoval. To bude zřejmě asi Čína jak vyšitá, ale z Číny do Japan už není zas tak daleko . Má o 200 ohmů menší odpor, tem jsem doladil trimrem na hodnotu 1350 ohmů. Kontrolka ruční brzdy zhasla hned, kontrolka ABS po ujetí pár metrů. ABS funguje hodně citlivě už při dobržďování-pedál brzdy se ozýva. To připisuju krátké kovové části na čidle, která zasahuje do ozubeného kroužku na kole jenom na okraji. Tím pádem je signál velice slabý a jednotka to při znížení otáčení kol vyhodnotí už jako zastavení. Zkusím tam ještě přidat kousek vhodně tvarované ocele a pak se uvidí. Sám jsem zvědav, jak se to bude chovat.

2007-06-23 22:15:14

Ahoj mazďáci, takže problém s ABS je konečně vyřešený k úplné spokojenosti. Bylo potřeba vyrobit plechový držák tvaru uhelníka, do něho uchytit čidlo a to potom přišroubovat na kryt zadní brzdy. Jelikož náhražkové čidlo (z oktávky) je kratší, musí být umístěno vlastně tak jak čidla na přední nápravě. Tzn. ne zboku, ale ze předu ke kovovému kroužku se zubkama. Vyjádřuju se zřejmě trochu neodborně, ale kdo to měl rozebrané, ví přesně, o co jde. Funkčnost ABS jsem vyzkoušel na prachu a šutru, jeví se to dobře. Takže jsem spokojenej, celkové náklady 400 Sk+ několik hodin laborování a zkoušení optimální polohy čidla a výroba držáku z plechu tloušťky 1,5 mm. . Je to jedna z možností jak to jde náhražkově řešit, kdo chce šetřit, je to zde.

2007-06-24 00:53:46

Mazdar, tak uplne stejny problem jsem mel taky, ale zavada se opravila sama . Jel jsem na sraz a po 50km, se mi rozsvitily stejne kontrolky jeste s TCS no a pokracoval jsem v ceste dal.....Pred Taborem jsem pak na chvili zastavil a nechal zchladnout, ale nic, kontrolky svitili dale, tak jsem zajel do servisu a tam mi zjistili, ze na zadnich kolech jsem mel vypojeny konektory a pak po mereni jim vyslo ze pravy zadni snimac je K.O. porad zhanim cidlo za prijatelnou cenu, ale zatim jen od 1500Kc.. !Posledni dobou jezdim bez rozsveceni kontrolek....?????Tak nevim co delat?


Odpovědět