Fórum - Téma


bilošedy kouř 2,5 td MPV rok.98


Fórum MPV I LV bilošedy kouř 2,5 td MPV rok.98

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda MPV I LV  |  Naše vozidla2009-11-08 21:56:09

prosim jestli někdo neporadi co dělat na neutral a do 2000 otaček to huli a je za mnou mlha že nevidim auto co stoji za mnou. Měl jsem prasklou hlavu vyvařili a cele leto pohoda klidek jen mi ted na podzim namontovali novej termostat auto kouři až to pěkne neni. Turbo by to nemělo dělat je tam original nove před rokem i čerpadlo dělali loni se vstřikam.Dal jsem novy palivovej filtr a pořad žadna změna.Už ani opravař nevi co by to mohlo dělat.je divne že někdy to přestane delat třeba po 50km a dva dny nic a pak nanovo už nevim jak dal jsem v koncich a budu rad za každou radu.

2014-05-02 21:51:02

Zdarec mám docela podobnej problém jako již mnoho přede mnou, mám 2,5 td MPV I. Jenom auto nemá výkon z výfuku modrý ( né šedý nebo bílý ) kouř a připadá mi to jako by byl motor nějak dušenej ať už sáním nebo výfukem. Turbo plní sání volné nový palivový filtr ale motor se nechce pořádně roztočit max do 2000 přitom start podelší době cca 2 měsíců na první brnk a motor si ševelí jako kotě vůbec žádný třes či nepravidelnost v chodu a na volnoběhu vůbec nijak nekouří. Nechápu nic a nevím co s tím. Dostal jsem jeden tip na odstředivou regulaci uvnitř naftového čerpadla ale nemám odvahu to rozebrat ale nic jiného mi asi nezbyde konečně rozbít se to už nedá. Nejdřív ještě zkusím zkouknou palivový potrubí na průchodnost a sání z nádrže potom to zkusím natočit bez výfuku a ještě vzduchovej chladič a až potom se pustím do toho čerpadla. Vůbec netuším co s tím a tak nezbývá než pokus omyl systém. Schválně zkusím sem dát video ať dáme hlavy dohromady

DSCI0134  |  Více info

2014-05-04 11:11:40

mbodo: Ahoj podobný problém jsem měl dvakrát.

Jednou to byl jen palivový filtr vyměněn a pohoda a po druhé to byl repas čerpadla. Ale po repasi už to nikdy nemělo takový výkon jak před tím.

A když by ses jí náhodou chtěl zbavit dej vědět stály by mi tu dvě jedna na náhradní díly

2014-05-04 12:28:21

zeusik: No neplánuji se jí zbavit zkusím ji dát dohromady včera se něco stalo dal jsem turbo přímo na sání mimo chladič a rázem jsem se dostal s otáčkama na 3000 a potom to opět začalo cukat a kuckat a ten kouř. Ta regulace na turbu se ani nepohnula to je asi špatně. Ještě se v tom vrtám ale pokud bych to vdal ta co dáš ?

2014-05-05 17:32:05

Přeju at se ti to podaří spravit samozřejmě. Ja psal jen když by nahodou že bych měl zajem. Doma mi ted stojí v depozitu. Mpv s skvělím motorem kde jsem dělal turbo ,čerpadlo ,nová hlava jen ta kastle je už skoro v pase. Ale jinak to bylo skvělé auto prostor i vlastnosti. Tak když bych sehnal v budoucnu dobrou kastly za rozumnou cenu zas bych si jí zprovoznil.


Odpovědět