Fórum - Téma


Autoradio MAZDA 6 2008+


Fórum 6 GH Autoradio MAZDA 6 2008+

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla


1  2

2016-01-30 15:51:20

Zdravim, nedaří se mi demontáž středového panelu,resp. dílu s držákem na nápoje, na videu to jde snadno, ale realita je uplně jinde, levou stranu jsem odháknul, ale stranu u ruční brzdy nevim jak. Poraďte prosím. Díky!

2016-06-01 16:11:16

wojtaw: Ahoj

Vlastním autorádio S160 s androidem 4.4.4

http://motoprislusenstvi....d-radio-pro-mazda-6-sm012

Mám dva dotazy:

1. Během jízdy mi rádio vždy dvakrát po sobě zapípá. Nic se nikde nezobrazí. Dělá to přibližně jednou za půl hodiny. Nevím, co s tím, v nastavení rádia jsem nic nenašel. Doufám, že to nepípá třeba řídící jednotka automobilu?

2. Nelze se trvale spárovat s mým mobilním telefonem Sony Xperia M2 Aqua přes bluetooth. Po každém nastartování po mne chce párovací kod. Když ho zadám, spáruje se. Problém je, že tam nelze nijak nastavit, aby se už podruhé na tento kod neptal. Nevím, co s tím?

Nevím, zda je chyba v rádiu nebo telefonu, ale u původního rádia Bose se můj telefon spojil přes bluetooth a už se nikdy na párovací kod neptal. Připojil se vždy automaticky a tak podle mne má handsfree bluetooth fungovat.

Auto Mazda 6 GH, R.V. 2010 , 2.2 TDi, 132 kW.

nevíš co s tím

2016-06-03 11:08:09

prcecek: Jde to hodně ztuha, já jsem na to použil plastovou montpáku na výměnu duše na kole (ještě obalenou kouskem textilu). Je to chycené na několika místech packama. Mezi nima to jde trošku nadzvednout a tu páku tam nacpat. Pak tlačit spodní část plastu od sebe. Použít nějaké udělátko přes otvor ruční brzdy.

Potom horní vyndávaný díl tlačit k sobě a pákou opatrně vycvaknout.

Větší problém byl s horním dílem s displejem, napoprvé to nejde dostat ven. Ať se daří.

2016-06-03 12:08:11

gabro:

Ad 1) Dělá mi to občas taky, ale nepravidelně. Vypnul jsem všechny systémové zvuky, ale s tím to nemá nic společného. Zjistil jsem časem, že to pípá když se na displeji změní nápis z NAVI SYSTEM na OTHERS. Na funkci to nemá vliv, jak to vypnout nevím.

Četl jsem někde, že by to mohl být problém ve špatném v dekodéru (ta červená krabička připojená zezadu na připojovacím kabelu).

Mě například funguje ovládání na volantu, ale přenastavit mi to nejde. Ani nastavit hodiny atd. v programu Car settings.

Ad 2) To bude předpokládám nastavením v telefonu - zkus povolit viditelné pro ostatní zařízení. Stávalo se mi občas, že se telefon automaticky nepřipojil, tak jsem ho připojil ručně přes rádio nebo mobil a pak to zas nějaký čas šlo.

Asi 2 měsíce zpátky jsem kvůli ROOTu a více funkcím provedl upgrade softwaru MCU+alternativní ROM od uživatele Malaysk. S novou ROM maximální spokojenost. Má sleep mode (až 2h po vypnutí rádio nastartuje do 5s), díky rootu možnost měnit vzhled, velikost a spoustu dalšího.

Info zde:

http://forum.xda-develope...m/showpost.php?p=58249825

https://www.youtube.com/watch?v=3NeUSucg96Q

Téměř všechno o těchto rádiích je zde:

http://forum.xda-developers.com/wiki/Hui_Fei_Type

Tobě funguje ovládání systémových tlačítek - např. nastavování hodin?

Jak je na tom signál rádia. Mě to hraje dobře když stojím, za jízdy to sem tam chrčí a bez problémů jsou jenom nejsilnější stanice. S lepší anténou by to bylo supr, ale kde to auto má vůbec anténu??

I přes problémy větší spokojenost než s originálem . Hudbu přehrávám Powerampem z SD, navi Sygic, couvací kamera do osvětlení SPZ supr.

2016-06-18 22:29:26

wojtaw:

ad.1 s tím pípáním, tak na stránkách

https://www.roadnav.com/f...a/37464-s160-random-beeps

tam tohle pípání řeší. Ale nikomu se to nepodařilo přerušit. Snad jen, že to nepípá z reproduktorů auta, ale z nějakýho reproduktoru toho rádia, tak snad vypnout ten? Jestli to jde.

Na volantu mi ovládání funguje, jako hlasitost, přehazování stanic. Ale já mám na volantu i tlačítko handsfree zvědnutí a položení telefonu a to už mi nefunguje. Nastavení hodin bez problémů.

ad2 to s tím BT a připojením do mobilu už jsem rozchodil, bylo to v mobilu.

Tak ten upgrade toho ROM bych bral taky. Stejně tak bych si tam změnil rád vzhled a i ten přehrávač písniček.

Kamera je super.

Ten signál... anténa originál se nachází přímo v zadním skle. je to taková ta spirála. Bohužel samo rádio má asi nějaký slabý zesilovač, proto je ten příjem špatný. chce to nejspíš nějaký zesilovač. Zkusím to nějak pořešit.

Spokojenost.... nevím. Spíš jo, ale za ty peníze? Kdybych to věděl, jaké s tím bude srov... tak se na to vykašlu.

2016-06-29 19:34:40

wojtaw:

Takže pípání vyřešeno Ten co mi tam montoval to rádio mi tam odpojil ten pípák přímo v rádiu. Takže sice mne to nepípne při zapnutí, ale to fakt přežiju, hlavně že to nepípá náhodně.

Mobil s BT jsem taky vyřešil, je to čistě mobilem, musel jsem reinstalovat android v mobilu a znovu načíst BT. Už to funguje jak má.

Co se týká špatného signálu, tak jsem si nechal nainstalovat zesilovač mezi Anténu a rádio (přímo do zadních dveří pod anténu) a zdá se, že je to lepší. Sice občas v nížinách to je slabší, ale jinak to prakticky nešumí. O praze se nemá cenu bavit, tam to funguje i v některých tunelech.


Odpovědět

1  2