Fórum - Téma


Autorádia - Naše recenze


Fórum Technický koutek Autorádia - Naše recenze
2014-01-16 14:15:41

Vlastní recenze autorádia "Sencor SCT 5016BMR"


Tohle rádio jsem koupil pár dní po tom, co jsem si dovezl domů svoji . Hledal jsem pro ni nějaké hezké a cenově dostupné autorádio a po krátkém vybírání jsem narazil na Sencor.

Cena tohoto modelu byla 1290 Kč a modelová řada je to 2013.

Udávaný výkon autorádia je 4 x 40 Wattů

Za tuhle cenu získáte autorádio nižší třídy a univerzální značky které má dostatek funkcí, moderní vzhled ale postrádá puntičkářskou kvalitu zpracování panelu.

Rádio je vybaveno předním USB a Line-IN vstupem + čtečkou SD a MMC karet která je ukryta pod panelem. Dále, výstupem RCA pro zesilovač, dálkovým ovladačem, odnímatelným panelem a Bluetooth systémem který použijete k hlasitému telefonování nebo poslechu hudby z externího zař. např. notebooku, telefonu.

Mikrofon pro telefonování není kabelový ale je zabudován přímo v panelu v podobě nepatrné dírky pod kolečkem ovládání hlasitosti.

Rádio nemá integrovanou CD mechaniku, takže z disků si toho moc neposlechnete. Jako odměna za absenci CD je téměř poloviční hloubka rádia - čili vleze se do každého středového panelu. Přehrává formáty MP3 (s ID-Tagem a WMA).

Jako velké plus u tohoto modelu považuji možnosti manuálního nastavení basů, výšek, samozřejmě faderu a balanceru, loudness efektu, přednastaveného equalizéru a hlavně přítomnost dvou tlačítek "MUTE" a "APS" které zmáčknete a kolečkem vyberete číslo skladby kterou chcete přehrát. Máte možnost uložit si 30 rádiových stanic (18 FM a 12 AM).

Ohledně kvality zpracování dodám že celoplastový panel obsahuje kolečko ovládání hlasitosti typu "hříbek" a po vytažení z krabice zjistíte že má menší vůli v pohybu do strany.. (jaksi se trošku vyklá jak kdyby mělo upadnout). Tlačítka s trochu vrzajícím efektem reagují celkem přesně a jsou čitelné i v noci.

Displej je jednořádkový a má možná až moc informací + efekt vizuálního equalizéru na který znáte třeba z hi-fi věže. Tlačítka jsou modře podsvícena.

Dálkové ovládání funguje bez prodlevy a celkem přesně. Nepodařilo se mi však použít přes zavřené okno, čili z mého testu funguje jen uvnitř vozidla.

> Celkově jsem tohle rádio používal od 11/2013 do 1/2014 a byl jsem spokojen. Nahradil jsem ho autorádiem které zde také recenzuji a Sencor doporučuji těm kteří hledají nenáročný model za přijatelnou cenu.


Mé hodnocení je:

* Vzhled (8/10)

* Kvalita hudby při 320 kbps přenosové rychlosti souboru (výborná)

* Funkce (9/10)

* Kvalita zpracování (6/10)

* Cena / výkon (10/10)


Tohle rádio je možné zakoupit ve variantě bez Bluetooth a má červené podsvícení tlačítek, cena je srovnatelně nižší. Tohle autorádio není na úrovni za kterou by jste se museli stydět.


>> Prosím neútočte na mě hloupými připomínkami. Tohle je recenze taková, jak to vidím já. Na rozdíl od e-shopů které tohle rádio prodávají jsem ho vyzkoušel a používal ve svém vlastním autě. Pokud máte otázky, pište do SZ a rád Vám odpovím.

2014-01-18 05:42:56

Vlastní recenze autorádia "Kenwood KMM-100RY"


Tímto modelem jsem nahradil výše recenzované autorádio Sencor a nemůžu napsat nic než velmi pozitivní hodnocení.

Cena tohoto rádia je 1490 Kč a je dostupné v několika e-shopech (bohužel zatím bez fotografie).

Moc recenzí nenajdete protože je to modelová řada 2014, takže poznatky které Vám napíšu jsou za posledních pád dní.

Tohle autorádio je oproti výše uvedenému Sencoru, doslova "vymakanej mazel". Má přední USB a Line-In vstup a je velmi kvalitně zpracované + vybavené funkcemi které jsem donedávna ani neznal.

Funkce jako je manuální nastavení tří pásem (Basy, středy, výšky) beru jako samozřejmost ale taky můžete nastavovat jejich citlivost, kvalitu, frekvenci, nastavení připojeného subwooferu a další.

Máte možnost nastavit i jas a kontrast displeje, co chcete na displeji zobrazovat a jakým stylem chcete informace zobrazovat. Displej je jednořádkový a neobsahuje zbytečné vizuální blbosti

Dobře funguje tlačítko které jsem na rádiu viděl poprvé a to je "SEARCH" - tímto tlačítkem vyhledáte buď celou složku z flashdisku nebo konkrétní skladbu a stiskem tlačítka na ovládání hlasitosti ji spustíte.

Další tlačítko které je ocenitelné - "II Pause" funguje jako "MUTE" a skladbu po opětovném zmáčknutí spustíte dost rychle a tam kde jste ji pozastavili, navíc máte k dispozici i tlačítko náhodného výběru skladby.

Tlačítka jsou z dost kvalitního materiálu (pologumy), mačkají se bez vrzání a jsou krásně podsvícená.

Displej je podsvícený bíle a celkově se rádio vyrábí v několika variantách podsvícení tlačítek (modrá, zelená, oranžová a červená).

Tlačítko ovládání hlasitosti slouží po stisknutí k vyvolání menu a jeho skrolování, povrch má jako vinylová deska a pohybuje se bez jakéhokoliv vyklání nebo osmice.

Dvířka které chrání vstup USB a Line-In jsou podle prodavače na jinačí (lepší) úrovni než u srovnatelných značek a stejně tak kvalitně drží a funguje i panel na rádiu.

CD mechaniku zde nenajdete a stejně tak jako Sencor je tohle rádio téměř poloviční na hloubku a vejde se do všech aut.

Bohužel rádio nemá Bluetooth a největší závada je že balení neobsahuje dálkové ovládání .

Celkový výkon je udáván jako 4 x 50 Wattů a je poznat že hudba v maximální kvalitě + 4x repro v autě je vynikající, na mě možná až moc

Přehrává formáty: .MP3, .WMA, .WAV, .FLAC (samozdřejmě s ID-Tag(em)) a je plně spolupracující s iPod a iPhone.

Zadní část rádia má jeden pár RCA výstupů pro subwoofer a vstup pro klasickou anténu. ISO konektor na něm nenajdete - má vlastní, který k ISO kostkám připojíte pomocí připravené redukce v balení (má možnost přehození červeného a žlutého kabelu). Také je možné tohle rádio spárovat s ovládáním na volantu.


Mé hodnocení je:

* Vzhled (10/10)

* Kvalita hudby při 320 kbps přenosové rychlosti souboru (vynikající)

* Funkce (10/10) polovinu ani nevyužiju nebo nevím k čemu je

* Kvalita zpracování (10/10)

* Cena / výkon (10/10)

* Vybavení (4/10) - Chybí CD mechanika, Bluetooth, slot pro SD kartu, ovladač.


Tohle autorádio vřele doporučuju těm kteří hledají nějaké v standartní velikosti (jednopoziční) a chtějí kvalitní hudbu a zpracování. Značku Kenwood nějak moc neznám ale měl jsem možnost koupit ve stejné ceně Sony, Pioneer a Kenwood... Navštívil jsem prodejnu která se na tohle specializuje a prodavač mi pomohl vybrat tohle neokoukané. Ostatní se moc kvalitně netvářili takže tohle zvítězilo.

>> Bohužel fotografii na google jsem opravdu nikde nenašel.. Bude to tím že je to novinky pár dní stará > Prosím neútočte na mě hloupými připomínkami. Tohle je recenze taková, jak to vidím já. Na rozdíl od e-shopů které tohle rádio prodávají jsem ho vyzkoušel a používal ve svém vlastním autě. Pokud máte otázky, pište do SZ a rád Vám odpovím.

2015-11-20 13:22:28

Vlastní recenze autorádia "Kenwood KMM-121Y"

_______________________________________

Rozhodl jsem se zase pro aktualizaci svého hudebního engine a zase koupil nové autorádio. Předchozí autorádio jsem zvolil značky Kenwood (viz. výše) a tentokrát jsem nevybral jinak - Kenwood byla jasná volba!

Tento model je oproti předchozímu "KMM-100RY" vybaveno o nějakou tu blbůstku navíc a samozřejmě jiný vzhled samotného panelu. Nebudu znovu vypisovat všechny parametry které jsou již k sehnání na webu ale popíšu moje poznatky v čem je oproti předchozímu rádiu lepší / horší.

Co považuji za kopii je určitě možnost použití Flash klíčenky s vlastní hudbou a stejně tak i IN zdířku pro připojení vlastního přehrávače MP3 nebo tabletu přes 3,5 mm konektor, kvalitně oproti jiným značkám pasující a zpracované dvířka pro ochranu těchto vstupů, možnost sejmutí panelu "tatranky" kde vypadá rádio bez panelu úplně stejně jako u předchozího modelu.

Co považuji za obrovské plus a novinku zase oproti předchozímu je, že má možnost měnit RGB barvy. Jelikož zastávám červené podsvícení rádia, byla toto i to předchozí rádio jasná volba ale toto umí navíc i další barvy jako modrá, fialová.... prostě jich je moc :) Navíc je barevně podsvícený i display a jeho text - u předchozího byl text v bílé barvě a zbytek v červené.

Nově je i umístěno ovládání nastavení (equalizace a hodnoty basů....). Nyní přibylo tlačítko AUD které po stisknutí zobrazí menu právě s těmito nastaveními - není tedy potřeba mačkat kolečko hlasitosti a následně volit AUDIO MENU.

RCA konektory - Tyto konektory byli u předchozího "KMM-100RY" pouze v jednom páru a zde, jsou páry dva z čehož je jeden na Subwoofer a druhý na zadní sestavu. Já používám ten na subwoofer a mezi ním a rádiem mám zesilovač se dvěma kanály zapojeným v můstku.

Ani zde nehledejte mechaniku na CD protože toto rádio je vyrobeno jako "bezmechanikové" a tudíž jeho hloubka je poloviční a pasující do všech automobilů s 1-DIN rámečkem. Opět stejně jako předchozímu rádiu chybí dálkové ovládání.

Co se týče výkonu, řekl bych, že i při vysokém zatížení se rádio tolik nehřeje a a hlavně hraje při vysoké kvalitě skladeb dost slušně - za mne říkám že až moc. Toto rádio a jeho nastavení si poradí i s OEM reproduktory klidně i 15 let starými takže není důvod ihned s autorádiem měnit i reproduktory. Výkon udávaný výrobcem je 4 x 50W a stejně jako u "KMM-100RY" je hudba ve formátu MP3 a datovému toku 320kbps suprová!

Tento model není určitě vhodný pro ty, kteří potřebují Bluetooth. Tento model a ani ten předchozí jím není vybaven ale vím s velkou přesností, že v této cenové relaci najdeme Kenwood který Bluetooth má vestavěný. Já ho nepotřebuji, proto jsem volil tento kousek.

Autorádia "KMM-100RY" i "KMM121Y" jsem koupil na doporučení samotného prodejce zabývajícím se pouze auto-hifi kdy jsem mohl i oproti nákupu na e-shopu jiného prodejce vyzkoušet rozdíly mezi značkami na DEMO panelu který je teda sakra posázený různými modely a značkami - výběr obrovský a rady profesionálů!

Cena tohoto modelu byla 1440 Kč a záruka samozřejmě 2 roky. Koupě super a jakmile našetřím zase nějakou tu korunku, koupím další model v řadě 1-DIN rádia Kenwood.


Mé hodnocení je:

* Vzhled (9/10) - Ano předchozí model hodnotím jako 10 a důvod je tlačítko AUD popsané tedy levně :(

* Kvalita hudby při 320kbps přenosové rychlosti souboru (vynikající)

* Funkce (10/10) + veliké PLUS za přítomnost dalšího páru RCA konektoru

* Kvalita zpracování (10/10)

* Cena / výkon (10/10)

* Vybavení (5/10) - Oproti předchozímu modelu zde připisuji jeden bod za další RCA pár. Nejvíce chybí dálkový ovladač


Stejně jako předchozí recenzovaný model doporučuji všem, kteří mohou dát do svého auta autorádio o velikosti 1-DIN a chtějí poslouchat kvalitní hudbu jak v nových tak starších reproduktorech. Značku Kenwood již znám ze dvou modelů KMM a jsem její věrný a spokojený uživatel. Opět jsem zavítal do specializované prodejny Ahifi.cz (specializované na auto-hifi, nikoliv na značku Kenwood) a nezůstal jsem jen u rádia.

Nyní přikládám alespoň jednu fotografii pro srovnání - další najdete na internetu.

V případě, že máte jakoukoliv otázku ohleďně tohoto modelu nebo předchozích dvou, neváhejte napsat do SZ zde na klubu.

>> Recenze není předmětem přesvědčování ale vlastní zkušenosti se značkou autorádií Kenwood. Odpusťte si proto prosím hloupé připomínky a útoky na mě.


Odpovědět